Ліцеїст №33

НУ ЩО СКАЗАТЬ ТОБІ, ЛІЦЕЮ НА ПРОЩАННЯ…

 

Що тобі на прощання сказати, мій дорогий ліцею? Чи потрібно казати, що мені невимовно важко покидати ці стіни, в яких я провела свої чотири останні незабутні шкільні роки? Чи потрібно казати, що кожен раз, коли я уявляю, що вже ніколи не прийду до тебе зранку по такому звичному маршруту, моє серце крається на тисячі шматочків? Мабуть, казати про це немає сенсу. Адже, щоб зрозуміти мою безмірну біль розлуки, потрібно просто її відчути.
   Якби існувала машина часу, я б повернула ці чотири роки назад. Я б ще раз прийшла на свій перший дзвінок у ліцей. Я б ще раз і ще раз прожила цю важливу сторінку свого життя. Якби ж це було можливо…
    Все, що в мене залишається від тебе – це спогади. Солодкі спогади про тебе, мій любий, безцінний ліцею. І я  була б невимовно щасливою людиною, якби і ти іноді згадував мене. А більше мені нічого і не потрібно.
   Прощавай…

Кончаківська Юлія
випускниця ІV-Б курсу
 Ось і пройшли ці чотири роки незабутнього життя в ліцеї… Прикро… Сумно… Зовсім не хочеться покидати стіни такого рідного для нас навчального закладу.
    Ліцей – це втілення розуму, вихованості, краси. Це дружна родина, в  якій всі завжди допомагають один одному, підтримують , в якій завжди панує мир і злагода.
    Я ні на секунду не засумнівалася в своєму виборі. Пам’ятаю, як зробили перший крок в такий загадковий світ. Ми всі були ще дітьми, в очах у кожного було помітно якийсь страх, страх невідомого. А сьогодні всі вже такі дорослі, впевнені в своїх силах. Адже ліцей дав досить гарну базу для подальшого навчання у вищих навчальних закладах. Ми дуже вдячні за те, що ліцей дав усім нам змогу розкритися, сформуватися як  особистостям, зробив нас вихованими, інтелігентними.
Косяк Анастасія
випускниця  ІV-М курсу
 Ліцей… Скільки років наполегливої праці, скільки сліз, радощів, перемог, скільки приємних моментів життя пережили ми тут. Все це злилося в один приємний клубочок в душі, який зігріває нас при згадці про рідний ліцей. Не було моменту, коли б я пожалкувала, що обрала саме цей навчальний заклад.
    У ліцеї можна здобути не просто  знання, а вивчити науку життя. І за це все хочеться сказати: «Дякую».
     Саме з допомогою ліцею, нам відкриваються двері до будь-якого навчального закладу.                                                                           
Затхей Анастасія випускниця ІV-М курсу
 Який величезний слід залишив ліцей у нашій пам’яті! Можливо для когось це звичайний навчальний заклад, але не для нас.
    Це наш рідний дім, де ми прожили своє шкільне життя у колі друзів і найкращих вчителів. На останок дуже хотілося б подякувати всім, хто працює у ліцеї, хто допомагає йому зростати й розвиватися.
    Ми хочемо вклонитися вам за те, що ви дарували нам тепло і любов. У нашій пам’яті викарбувались слова, які з особливою ніжністю понесемо крізь усе своє  життя: «Слався, світлий ліцей, наш коханий омріяний дім!»
Мельничук Ірина випускниця ІV-М курсу
     Ліцей. П’ять найдорожчих  літер дитинства. Можна дуже багато згадувати, адже кожен день у цьому навчальному закладі був особливим і неповторним.
   У весь цей час кожен з нас черпав знання з вічного ліцейного джерела. Саме тут відкривались наші потаємні таланти і захоплення, які з радістю використовуємо для обрання майбутньої професії.
   Хочеться сказати дуже багато слів, але рука тремтить і невільно на очі навертається сльоза. Це краплина гіркого болю за швидкоплинний час. Бо життя не можна перегорнути назад на улюблену сторінку.
     Як чудово було навчатися тут усім нам! Вірю, що колись моїм дітям буде що розповісти про мої незабутні шкільні роки.
    Від імені усього класу висловлюю велику подяку всьому педагогічному колективу ліцею, а також усім, хто допомагав йому розвиватися. Без сумніву, це заклад майбутнього, маленьку частинку якого я назавжди залишу в своєму серці.
   Не забувайте нас і обов’язково чекайте, незабаром ми ще раз постукаємо у ваші двері, привівши за руку наших дітей.
Гутник Ірина
випускниця ІV-Б курсу
 Походкой уверенной в жизнь ми шагаем
Лицей мы не любим, его – обожаем
Здесь стали взрослее, умнее, смелее,
Любые преграды теперь одолеем
И через, года возвращаясь в лицей,
За руку вести будем наших детей.
Всегда будем помнить элитную школу,
Её коллектив, очень мудрый, весёлый,
Директора-маму, Софию Гнедую,
Эффектную женщину, нам дорогую!
С их помощью мы все не раз побеждали
И с каждым мгновением ясней понимали,
Что будем учиться мы здесь и трудиться,
 И быть лицеистами, и этим гордиться!
Пусть мир весь узнает: нет лучше лицея,
Чем тот, что в сердцах наших, душу нам греет.
Уверена, каждый, кто был здесь не раз,
Когда-то с опаской входил в новый класс,
Запомнит навеки те годы в лицее
В 2008 ставшим больше, светлее.
Во век не забыть переезд в новый дом,
Где все мы семьёй очень дружно живём.
И много чего можно было б сказать,
Но хочется просто сидеть и рыдать…
Ведь выпуск 2008 уж скоро
Покину 4-М курс я, Глинова.
И хоть не уверена, где буду я,
Частичка души здесь в лицее, моя.
Глінова Дар’я,
випускниця 4-М курсу
 Перш за все, дуже хотілося б подякувати ліцею за чудові чотири роки навчання. Я дуже щасливий, адже саме ти, ліцею, дав мені хорошу освіту, перспективу в моєму майбутньому житті, адже сама твоя атмосфера уже надихає на навчання. Тут я знайшов нових справжніх друзів, які завжди допоможуть, підтримають.
Закінчуючи четвертий курс, я розумію, що останні мої роки навчання – це найкращий період мого життя.
Ліцей допоміг мені відкрити в собі ті якості які, дуже допоможуть у майбутньому. Найголовніші з них – це терпіння та наполегливість.
У майбутньому я хотів би допомогти ліцею на знак подяки за найкращі роки навчання.
Косяк Максим,
випускник 4-М курсу
 Дорогий ліцей!
Хочу побажати на прощання доброти, чуйності, старанності, щоб в ліцеї завжди панувала гармонія між учнями та учителями, щоб усі разом могли досягати такого буйного розквіту, такого бажаного результату роботи. Здоров’я всім та витримки.
І взагалі, величезне дякую тобі, дорогий ліцею!
Самчук Дмитро,
випускник 4-Б курсу
 

День науки в ліцеї

Щороку в третю суботу травня в Україні відзначається професійне свято працівників науки – День науки. Він встановлений Указом Президента України ще в 1997 році. І це не випадково. Наша країна є країною з високим рівнем освіти і науки.  У цьому році відзначатиме своє сторіччя Національна Академія наук України, у нашій країні діють півтори тисячі науково-дослідних інститутів, працює близько 400 вищих навчальних закладів, в яких налічується 7 тисяч докторів наук та 90 тисяч кандидатів наук. Відомо, що високий професіоналізм українських вчених високо цінується в усьому світі.
Серед великої кількості професійних свят, які відзначаються в нашій країні, ми в ліцеї приділяємо увагу Дню науки, бо саме середні навчальні заклади знайомлять своїх вихованців з основами наук, саме тут відбуваються їхні перші відкриття, саме вони є майбутньої науковою зміною. Мала академія наук учнівської молоді м. Сміли є структурним підрозділом ліцею, а залучення учнів ліцею до наукової діяльності відбувається через їхню роботу в учнівському науковому товаристві «Пошук». Вже зовсім поруч той день, коли наші випускники будуть продовжувати розвивати українську науку!
Ось чому 15 травня 2008 року в ліцеї пройшов традиційний День науки. До цього дня учні ІІ-М курсу Романчук Іра, Цимбал Валерія, Омельченко Настя, Дибенко Альона, Нерубайська Інна оформили приміщення ліцею листівками з висловами відомих людей про науку, а Крупенко Марія (ІІІ-Б) виготовила плакат із планом проведення Дня науки в ліцеї. День науки розпочався ранковою лінійкою, на якій заступник директора ліцею з навчально-виховної роботи А.П. Забарна ознайомила учнів та вчителів ліцею з планом проведення Дня науки. Протягом дня в ліцеї проводились уроки, на яких учні пригадали вчених та їхні наукові досягнення в різних галузях знань. Після закінчення навчального блоку в ліцеї працювало 5 тематичних центрів, де учні мали змогу познайомитися з роботами ліцеїстів в телекомунікаційних проектах програми АЙОРН та SAW, з роботами учасників різноманітних творчих конкурсів поточного навчального року, відвідати математичний диспут на тему «Талант чи труд?», презентацію фізичної газети «Кольорові кварки». Старшокласникам було запропоновано взяти участь в брейн-рингу,  перемогу в якому отримала команда VI-Б курсу у складі Кончаківської Юлії, Гутник Ірини, Самчука Дмитра, Шевченко Анни. Завершився День науки підсумковою лінійкою, на якій репортери (учні ІІІ-М курсу: Гунько Анна, Подгорна Іра, Ярмоленко Євген, Зубалій Андрій, Батіщев Олександр, Далібожко Настя, Огус Дмитро, Сацький Дмитро, Коцуконь Антон, Василенко Максим) ознайомили всіх присутніх із експрес-репортажами про роботу тематичних центрів. За організацію роботи тематичних центрів під час проведення Дня науки оголошено подяки вчителям ліцею  О.В. Чуйко, О.О. Діденко, Н.О. Реез, О.О. Микитюк, Н.В. Валантирець, Р.В. Осадчій. За активну участь у проведенні Дня науки оголошено подяки учням ліцею: Богун Ксенії (ІІ-М), Вергелес Олександрі (ІІ-Б), Дибенко Альоні (ІІ-М), Костенецькій Владі (ІІІ-М), Косяк Насті (VI-М), Крупенко Марії (ІІІ-Б курс), Кушнір Наталії (VI-М), Мельничук Ірині (VI-М), Рак Юлії (ІІІ-Б), Савченко Марії (VI-М), Сигиді Андрію (VI-М), Супіній Олександрі (ІІ-М), Топчію Олегу (VI-М), Чигирь Наталії (ІІ-Б), Шапошник Анастасії (ІІІ-М), Шеленко Ользі (ІІ-Б), Яценко Ірині (ІІ-М).
Сподіваємось, що День науки запам’ятався кожному ліцеїсту, а фотогалерея цього заходу, розміщена на сайті ліцею, познайомить і батьків ліцеїстів і випускників ліцею з цікавими моментами цієї важливої події в житті нашого навчального закладу.
 Заступник директора
з навчально-виховної роботи
Алла Забарна

Підсумовуючи рік

Вже традиційним стало проведення в ліцеї наприкінці навчального року загальноліцейних зборів, на яких адміністрація та ліцеїсти звітують перед учнівським, педагогічним і батьківським колективами про події минулого навчального року, про перемоги і досягнення. А в цьому році на зборах, які відбулись 29 травня 2008 року, було про що доповісти. Про знаменні події року розповіла у своєму вступному слові директор ліцею С.А. Гнідая. Заступник директора з навчально-виховної роботи А.С. Бурсевич доповіла про академічні успіхи ліцеїстів та розповіла про результати участі ліцеїстів у Всеукраїнських олімпіадах з базових дисциплін (див. «Ліцеїст», № 32).
Тему участі ліцеїстів в олімпіадному русі продовжила заступник директора з навчально-виховної роботи А.П. Забарна: «До олімпіадного руху ми відносимо участь ліцеїстів у різноманітних інтелектуальних змаганнях. Минулий навчальний рік був рясний на перемоги учнів у Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру» (42 учасника, 14  з них показали «добрий» результат), Всеукраїнському фізичному конкурсі «Левеня» (23 учасника, відмінний результат у 2 ліцеїстів: Святецького В., Бардадима І., 6 учнів отримали добрий результат), VІІІ Міжнародній дистанційній математичній олімпіаді «Третє тисячоліття – 2008» (10 ліцеїстів посіли ІІІ місце: Курило Л., Мельничук І., Сигида А., Каптенко А., Мігуненко Б., Сікач А., Шепіль А., Ткаченко О., Ільчук П., Огус Д.). Учень ліцею Шкварун Андрій посів ІІІ місце у Всеукраїнській Інтернет-олімпіаді з біології (м. Одеса), команда ліцею у складі Зіменкова К., Занєгіна Є, Осадчого А. посіла І командне місце в обласному відкритому конкурсі учнівської молоді з інформаційних технологій «Користувач ПК», а учні Занєгін Є. та Зіменков К. посіли відповідно І та ІІІ місця в особистому заліку цих змагань». Активісти олімпіадного руху отримали на зборах грамоти та подарунки.
Чільне місце в ліцеї посідає залучення учнів до наукової роботи. Ось і цього року на зборах вітали учасників і переможців міського та обласного конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН. Слід зазначити, що серед 20 учнів м. Сміли, які стали переможцями обласного конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт – 8 ліцеїстів, а саме: Йолкіна Анастасія, Кончаківська Юлія, Федоренко Олександр, Польторацька Катерина, Гутник Ірина, Кушнір Наталія, Топчій Олег, Давиденко Анна. А випускник ліцею Федоренко Олександр вже вдруге став переможцем ще й Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН, який проходив в м. Києві. Такі вагомі досягнення є результатом залучення учнів ІІ-ІІІ курсів до роботи в учнівському науковому товаристві «Пошук». Ось і в цьому році на загальноліцейних зборах були відзначені 11 ліцеїстів, роботи яких визнано найкращими з поміж 40 робіт на ліцейному конкурсі-захисті наукових рефератів. Це роботи Крупенко М.,  Кулик Е., Торкайло А., Тачаєвої В., Боюк А, Скрипник Л., Ткаченка О., Дибенко А., Зацаринної Н., Богун К., Занєгіна Є..  Ці учні  також отримали грамоти та подарунки.
Робота у телекомунікаційних проектах програми АЙОРН та SAW («Наука об’єднує світ») стала вже традиційною для ліцеїстів та їхніх учителів. На загальноліцейних зборах 35 ліцеїстів та 3 учителів ліцею (О.О. Микитюк, Н.О. Реез, Н.В. Валантирець) отримали подяки за активну роботу у телекомунікаційних проектах «Зміни клімату», «Що ми їмо?», «Ми – за життя без наркотиків», "Вчителю, перед твоїм ім’ям схиляюсь я...", «Что в имени тебе моем?», «Мій край – легенда», «Моя Україна», «Їх коріння - в Україні», «Комп’ютерний сленг».
Заступник директора з виховної роботи С.І. Лісова розповіла всім присутнім на зборах про участь ліцеїстів у різноманітних творчих конкурсах, а саме: у ІІ Всеукраїнському молодіжному конкурсі «Новітній інтелект України», туристсько-краєзнавчій експедиції «Краса і біль України», Всеукраїнській історико-географічній експедиції «Історія міст і сіл України», обласному конкурсі «Великі українці Черкащини», міських творчих конкурсах «Якби мером був я», «Грайлива веселка», «Тарасовими шляхами», «Крок до права». Активісти творчих конкурсів отримали грамоти та подарунки: Бондаренко З., Зубко О., Туз Ж., Іванченко А., Волошин І., Зацаринна Н., Богун К., Шеленко О., Ченчевик О., Ляховець О.. Грамотами та подарунками була також відзначена команда ліцею у складі Бондаренко З., Зубко О., Коцуконя І., Туз Ж., Шкваруна А., яка посіла ІІ місце на міському туристсько-краєзнавчому зльоті.
Завершились загальноліцейні збори нагородженням грамотами та грошовими преміями тих ліцеїстів, які отримали за 2007/2008 навчальний рік найвищий загальний індивідуальний рейтинг. Такими учнями стали Сигида Андрій, Кушнір Наталія, Костенецька Владислава, Гунько Анна, Зацаринна Наталія, Ченчевик Олена, Бондаренко Анастасія, Ткаченко Олексій, Бардадим Іван, Святецький Владислав, Зубко Ольга, Удовенко Віталій, Кононенко Олександр, Кулик Еліна, Гутник Ірина, Кончаківська Юлія.
Усіх присутніх на зборах вітали танцювальні дуети Дубіліна В. та Овсієнко Г., Шинкаренко С. та Буйновська Я.. Пісенні дарунки прозвучали у виконанні Тимошенко Д., Чумак А. та Теличко М..
Отже, завершився ще один успішний навчальний рік у ліцеї. Бажаємо всім учителям, ліцеїстам та їхнім батькам гарного літнього відпочинку, цікавих подорожей і вражень! До зустрічі в наступному навчальному році!
Прес-центр ліцею