Ліцеїст №34

Вибори 2008 відбулися

27 вересня 2008 року  в стінах природничо-математичного ліцею вже вшосте відбулися вибори президента ліцею. Цього року свої кандидатури на посаду президента представили двоє ліцеїстів : Когут Катерина –учениця ІІІ-Б курсу та Святецький Владислав – учень ІІІ-М курсу.
Самим виборам передувала клопітка робота: кандидати у президенти розробляли свої передвиборчі програми, де намагалися піднімати питання , які стосуються життя ліцеїстів, знайомили зі своїми програмами виборців, зустрічалися з учнями. Але найбільше емоцій викликали дебати.
Ліцеїсти мали нагоду почути відверті відповіді своїх кандидатів на досить складні запитання, іноді навіть курйозні.
Передвиборчий марафон залишився позаду, і учні ліцею мали можливість зробити свій вибір…
Урочистості з нагоди виборів президента розпочалися святковою лінійкою. Всі були урочисті та піднесені. Зі словами привітання до ліцейної громади звернулася директор ліцею Гнідая Софія Анатоліївна. Слова –звернення пролунали з вуст претендентів у президенти. Голова виборчої дільниці Костенецька  Владислава відкрила виборчу дільницю та опустила контрольний листок в урну для голосування…
Поки тривав процес голосування, ліцеїсти мали нагоду переглянути виставку досягнень та хобі своїх однолітків « Ось то ми…», пограти у волейбол та міні-футбол, поспілкуватися з випускниками минулих років, які традиційно щороку приїжджають на це свято, бо небайдуже їм життя ліцейної родини.
Кожен знайшов собі заняття до душі.
Робота виборчої комісії завершена і можна оголошувати результати:
 • виборча комісія отримала для голосування 249 виборчих бюлетенів;
 • отримали виборчі бюлетені 197 виборців;
 • взяли участь у голосуванні  197 виборців;
 • визнано недійсними 8 бюлетенів;
 • не підтримали жодного з кандидатів 14 виборців;
 • за Когут Катерину проголосувало 26 виборців;
 • за Святецького Владислава проголосувало 149 виборців.
Перемогу у виборчому марафоні здобув Святецький Владислав. Президента ліцею 2008-2009 навчального року привітали директор ліцею, екс-президент Гунько Анна, випускники 2008 року Петрова Ксенія та Косяк Максим, дитяча телестудія «Я + Ти ».
Бажаємо нашому президентові успіхів у такій нелегкій справі – бути штурманом учнівського корабля, бути керманичем у вирі бурхливого шкільного життя!
Прес-центр ліцею.

 Прийшла осінь. Почав набирати обертів новий навчальний рік. Порадували педагогічний колектив наші випускники, довівши, що ліцей дає глибокі, конкурентноспроможні знання.  90% з них вступили до найпрестижніших ВУЗів країни на держзамовлення. Я хочу побажати удачі кожному з них. Нехай вас, дорогі випускники, супроводжує успіх на вашому шляху. Учіться, трудіться і не зганьбіть наш ліцей! Удачі вам!  
Але життя триває. Така вже вчительська доля – одних відпускаємо, а малечу беремо під своє крило. Ось і цього року ліцейну  родину поповнили 69 першачків, на яких ми покладаємо великі надії.  Сподіваємося, що вони стануть гідною зміною випускникам і не упустять планку, високо підняту учнями нашого ліцею! Дорогі першокурсники! Я впевнена, що ви продовжите славні традиції ліцею та започаткуєте свої. У добрий путь, дорогі мої вихованці!
Яким буде цей рік для ліцеїстів, працівників ліцею, батьківської громади ліцею? Те, що він буде незвичним – це вже зрозуміло.
По-перше, ми розпочали повноцінне навчання у новому приміщенні. І хоч переїзд додав немало клопоту, але те, що в ліцеї  панує освітянський дух, поселений тут ще 100 років тому прогресивною родину графа Бобринського, відчули всі. Тепер головна справа кожного ліцеїста, кожного вчителя і працівника ліцею - довести, що ми заслуговуємо навчатися і творити в цьому чудовому приміщенні.
По-друге, завдяки піклуванню міської ради і депутатського корпусу, ми отримали сучасний комп’ютерний клас. Це дало змогу підключити безлімітний, цілодобовий, швидкісний Internet, об’єднати усі комп’ютери  ліцеї локальною мережею і  відкрило для ліцеїстів та їх вчителів нові можливості для творчої, продуктивної роботи.
По-третє, педагогічна родина поповнилась новими, молодими працівниками, які принесли в наш, і без цього творчий колектив, свої задуми та погляди, що органічно вплелися в творчій вінок ідей ліцейної родини, ідей спрямованих на досягнення нових вершин та злетів.
      Тож нехай цей навчальний рік відкриє перед ліцеїстами нові горизонти пізнання себе і світу, вчителів надихне успіхами вихованців, батьків – гордістю за своїх дітей, і нехай цей рік подарує нам право називатися авторською школою « Простір любові»!

З любов’ю директор ліцею  С.А. Гнідая.

Учителю! Вклоняємось доземно перед великим іменем твоїм!..

Світ учителів практично не відрізняється від нашого, учнівського, світу, адже працюючи стільки років у ліцеї, вони стають такими ж жителями цієї дивовижної країни знань. Різниця полягає лише в тому, що ми, учні, приходимо сюди на навчання лише на чотири роки, а учителі залишаються тут і чекають наших вісточок про вже доросле життя.
Приходить вечір. Темно вже надворі.
Ти за столом готуєш свій урок.
Як добрий ангел, як правічні зорі,
Спрямовуєш учнівський кожен крок.
     І хай там що, а  - ти свята людина,
     Твоя робота – вічне ремесло.
     Щороку, щосекунди, щогодини
     Ведеш мене вперед, що б не було…
altЩо можна сказати про наших учителів? Як можна описати наше спільне життя в ліцеї? Воно просто незабутнє…
Неможливо уявити наш заклад без ласкавої усмішки Микитюк Олени Олександрівни, доброти та щирості Волошиної Марії Сергіївни, тихої ходи та  ясних промінчиків усмішки Діденко Олени Олексіївни,  енергії Валантирець Наталі Василівни, мудрих настанов Завгороднього Павла Олексійовича, захоплюючих розповідей Терещенка Володимира Андрійовича, дзвінкого голосу Коротич Ірини Олександрівни, дотепних висловів з народної мудрості Береговенко Тетяни Володимирівни, цікавих « моментів » Чайченко Людмили Миколаївни, залізної логіки та тонкого гумору Осадчої Раїси Володимирівни, мудрості Чуйко Ольги В’ячеславівни.
Невже можна хоч на мить уявити, що можна жити без теплих привітань Коваленко Валентини Василівни, доброго погляду Федькової Інни Сергіївни, без жартів Хуртенко Лесі Олексіївни. І що то за навчання без англійської мови Реєз Наталі Олександрівни та Ярмиш Тетяни Євгенівни, без гордовитої постави Підгорної Валентини Іванівни, без суворого, проте водночас такого рідного погляду Ковтун Лариси Георгіївни.
 І звісно ж просто не може існувати наш рідний ліцей без лагідного голосу Бурсевич Алли Степанівни, без допомоги та підтримки Лісової Світлани Іванівни, без трепетної опіки та безмежної любові до всіх і кожного нашої ліцейної мами – Софії Анатоліївни.
Усі ви, наші дорогі та шановані учителі, залишаєте у  душах величезний слід, який щоразу нагадуватиме нам про всі наші обов’язки і мрії, нашу щиру любов і віру.
Я перед вами стану на коліна,
І вам вклонюся низько я не раз.
Наука ваша вічна і нетлінна,
Не шкодить їй ні заздрість , ані час.
           Живіть сто літ! Даруйте нам надії!
            І нашій вдячності таки немає меж.
            Спасибі, за в серцях юначу віру,
            Спасибі і за мудрість вашу теж!!!   

 

Вдячні учні вашого закладу.

Зустрічаємо гостей

6 жовтня ліцей радо приймав гостей з області – вчителів математики та інформатики м. Золотоноші. Для них було організовано та проведено семінар – практикум з питань впровадження нових освітніх технологій у навчально-виховний процес.
Директор ліцею, Софія Анатоліївна Гнідая, розповіла про навчальний заклад, окреслила основні напрямки організації навчально-виховного процесу, поділилась творчими задумами. Заступники директора з навчально-виховної роботи А.С. Бурсевич та Л.О. Хуртенко розповіли про організацію методичної та наукової роботи у закладі, роботу з ліцеїстами в урочний та позаурочний час. Учитель інформатики Олена Олександрівна Микитюк презентувала напрямки роботи  щодо інформатизації навчально-виховного процесу.
Робота семінару проводилася у формі тренінгу, одним з питань якого було  розширення та систематизація знань учасників семінару про інтерактивні форми і методи роботи. Гості мали змогу створити власні проекти з теми «Найбільша людська цінність», захистити їх, та порівняти власні висновки з думками ліцеїстів, втілених у дитячих проектах.
Останній акорд семінару - обмін враженнями. Приємно було почути від колег щирі відгуки про нашу роботу, їхні бажання і наміри втілити побачене та почуте у своїх колективах.
Ми завжди раді зустрічі з друзями, колегами, однодумцями та щедро ділитися з ними нашими здобутками.
Заступник директора ліцею
з навчально-виховної роботи
Л.О. Хуртенко

Олімпійський тиждень у ліцеї.

Уже який рік поспіль  у ліцеї традиційно проводяться тижні фізкультури та спорту. Не став винятком і новий навчальний рік.
Відрадно, що під час проведення заходів не залишалося байдужих. Усі класні колективи активно включилися у проведення спортивних змагань. А їх цього року не бракувало. Міні-футбол та армреслінг, волейбол та піднімання гирі, футбол та баскетбол, стрибки зі скакалкою та шахові і шашкові турніри, дарц та перетягування канату.
Цікавими та змістовними були стіннівки, що нагадували всім про олімпійські ігри.
 Ліцеїсти мали нагоду поринути у світ спортивних кросвордів та шарад.
У цьому році було відкрито галерею спортивних досягнень ліцеїстів під назвою «Спортивна гордість нашого ліцею». До галереї потрапили 29 ліцеїстів, що вибороли призові місця на різних етапах спортивних змагань різних рівнів- від міського до Всеукраїнського.
Олімпійський тиждень завершився  спортивним святом, у якому свою активність змогли виявити усі бажаючі. Змагання на станціях проводили та оцінювали самі ліцеїсти, тому було весело і цікаво.
А кращими з кращих стали:
 • Личковський Петро ( ІV-М курс) та Богун Ксенія ( ІІІ-М курс ) у змаганнях з армреслінгу;
 • Личковський Петро ( ІV-М курс) та Бардадим Іван ( ІІІ-М курс ) у змаганнях з піднімання гирі;
 • Ткаченко Сергій ( І-М курс ), Нечуйвітер Ігор ( ІV-М курс), Костенецька Владислава ( ІV-М курс) у конкурсі « Зернятко »;
 • Тимошенко Дар’я ( ІV-Б курс) та Дубовенко Богдан ( ІV-М курс) у конкурсі « Попелюшка »;
 • Кошик Дмитро та Макаренко Богдан ( ІV-М курс) у конкурсі « Найголодніший »;
 • Дубовенко Богдан ( ІV-М курс), Бутрик Олександр ( ІІІ – М курс ), Хмара Денис ( ІІІ - Б курс ) у підтягуванні на перекладині;
 • команда учнів І-М курсу у перетягуванні канату;
 • команда учнів ІІ-Б курсу у змаганнях з волейболу.
За проявлену активність під час проведення олімпійського тижня кожен класний колектив отримав від дирекції ліцею набір подарунків, а кожен переможець змагань за зайняте призове місце був нагороджений  медаллю та солодким призом.
Бажаємо нашим спортсменам ліцею нових злетів, спортивних досягнень та перемог!
Прес-центр.

Творчі плани ліцеїстів

Навчання у ліцеї надихає учнів на творчість. Допомагає їм у цьому Мала академія наук учнівської молоді та клопітка робота у науковому товаристві «Пошук». Адже попереду у них написання рефератів та захисти науково-дослідницьких робіт, набуття навичок пошуку та обробки наукової інформації, удосконалення умінь орієнтуватися в інформаційному просторі.
Свої знання, ерудицію, творчість ліцеїсти вже протягом кількох років демонструють та розширюють, працюючи ще й у різноманітних телекомунікаційних проектах всесвітньої освітньої та ресурсної мережі I*EARN, у міжнародному телекомунікаційному проекті Science Across the World (SAW  –  «Наука об'єднує світ»), міжнародному конкурсі Mondialogo School Contest, міжнародному конкурсі молодіжних проектів з енергоефективності «Енергія і середовище»,  конкурсі «Аліанте», всеукраїнських предметних конкурсах «Кенгуру» та «Левеня», міжнародній дистанційній математичній олімпіаді «Третє тисячоліття», всеукраїнських Інтернет-олімпіадах  з базових дисциплін, туристсько-краєзнавчій експедиції «Краса і біль України», історико-географічній експедиції «Історія міст і сіл України», освітньо-пошуковому телекомунікаційному проекті  «Святкові небезпеки», конкурсі «Великі українці», всеукраїнському турнірі юних біологів тощо.
У цьому навчальному році робота в зазначених проектах продовжиться і розшириться участю в інтерактивному природничому конкурсі «Колосок», Вінницькій олімпіаді з інформатики. 3 команди ерудитів ліцею  спробують свої сили у міжнародних змаганнях з математики, інформатики та фізики та у обласних онлайнових інтернет-олімпіадах з базових дисциплін.
 Хочеться побажати нашим ліцеїстам та їх наставникам  успіхів, творчого натхнення, досягнення нових вершин на науковій ниві.

 Заступник директора ліцею
з навчально-виховної роботи
Л.О. Хуртенко