Головна Новини Юні дослідники "хімічили" на заняттях у Літній науковій школі

Юні дослідники "хімічили" на заняттях у Літній науковій школі

Автор: Svetlana
Середа, 07 червня 2017 14:35

Продовжує свою роботу Літня наукова школа «Паросток». Цього року в ній діє і декілька секцій хімічного спрямування.

Учні перших курсів займаються у секції «Хімічні посиденьки». Саме час застосувати одержані теоретичні знання на практиці у невимушеній атмосфері.

Діти успішно застосовують набуті знання для розділення хімічних речовин за різними ознаками.

Темою останнього заняття було дослідження: «Незвичайні властивості металів». Учні переглянули відео про властивості металів, зокрема рубідію, галію, індію,  познайомилися з цікавим сплавом  на основі титану та індію-нітінолу. Самостійно дослідили фізичні і хімічні властивості калію, титану, алюмінію.  Як підсумок,  об’єднавшись у групи,  намалювали малюнки про застосування металів у житті.

А потім настав час самостійно провести хімічні дослідження  учням третього курсу. Саме вони відвідують заняття «Хімічної лабораторії». Цього року ліцеїсти-третьокурсники працювали над розділенням складних сумішей, виділенням окремих компонентів у чистому вигляді. Діти успішно спланували хід роботи, провели її, обчислили відсотковий вміст речовин у суміші. Але успішна робота звичайно ж ґрунтувалась на знаннях теорії, практичних навичках, які вони отримали протягом навчального року.

Невимушена атмосфера, бажання пізнати щось новеньке, цікавість, можливість зробити досліди власноруч, а не просто переглянути відео уроки, - усе це надихало та давало наснагу працювати, не напружуючись та поєднуючи усе це з приємним відпочинком на свіжому повітрі, гаразд, що ліцейне подвір’я надає можливості і поніжитися у холодочку, і позагорати на сонечку, і у волейбол пограти, та можна ще й подрімати у тіні розлогих кленів. Одним словом, відпочинок і робота у Літній школі -  в радість.