Головна Новини Вшановували юних науковців

Вшановували юних науковців

Автор: Svetlana
Середа, 24 травня 2017 16:10

19 травня  2017 р. у малому залі міського будинку культури відбулася підсумкова конференція Смілянського територіального відділення Малої академії наук.

Мала академія наук є структурним підрозділом Смілянського природничо-математичного ліцею,  і її робота спрямовується на виявлення та підтримку обдарованої учнівської молоді, залучення її до наукових досліджень та створення умов для самореалізації творчої особистості.

У цьому навчальному році відділення МАН працювали на базі ліцею, колегіуму та загальноосвітньої школи №10. Учні відвідували лекційні та практичні заняття, брали участь у конкурсах, які проводить Мала академія наук.

Так,  упродовж кількох останніх років МАНівці взяли участь у літературному конкурсі   «Розкрилля душі», стали  учасниками і одного разу були фіналістами Всеукраїнського інтернет-турніру з природничих дисциплін, що спочатку мав назву «Відкрита природнича демонстрація», переможцями обласного і учасниками фінального (всеукраїнського) етапу молодіжного конкурсу «Майбутнє України», а також конференцій молодих науковців «Родзинка», яку проводить Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького.

На підсумкову міську конференцію були запрошені переможці І (міського) та ІІ (обласного) етапів конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, та  їхні наставники - наукові керівники.

З підсумками роботи за 2016-2017 н.р. перед присутніми виступила Леся  Олексіївна Хуртенко, заступник директора ліцею з навчально-виховної роботи, яка керує роботою МАН в місті. У виступі Леся Олексіївна зазначила, що на розгляд журі І етапу конкурсу науково-дослідницькі роботи представили 84 конкурсанти, які виконували роботи у 42 секціях. Із них - 27 одинадцятикласників, 29 – десятикласників, 22 – дев’ятикласники та 6 – восьмикласників. У конкурсі-захисті активно взяли участь учні шкіл №1, 4, 5, 7, 10, 11, школи №3-колегіуму, природничо-математичного ліцею та гімназії  ім. В.Т.Сенатора. Найбільшу кількість призових місць вибороли учні природничо-математичного ліцею - 20, школи №3-колегіуму - 19, школи №1 -12; гімназії  ім. В.Т.Сенатора  - 8; 7  призерів – учні  школи №11;  6 - школи №4;  4 - школи №5; по 3 призери мають  школи №7,10.

Найбільше робіт, по 20, подали на конкурс учні школи №3-колегіуму та Смілянського природничо-математичного ліцею; 12 робіт – школа №1; 8 робіт -  гімназія ім. В.Т.Сенатора; 7 робіт – школа №11; 6 робіт – школа №4, 5 робіт підготували учні  спеціалізованої школи № 5, по 3 роботи – учні  шкіл №7 та 10.

На обласний конкурс свої роботи представили 45 смілян. З них 27 стали переможними: 4 учнів посіли 1 місця (Дмитро Чубін (ліцей, 11 клас)  – з економіки, Ніла Шевченко (гімназія, 11 клас) – з української літератури, Дар’я Кобилко (колегіум, 9 клас) – з фольклористики та Тетяна Коваленко (гімназія, 10 клас) - з української мови.
Дмитро Чубін та Ніла Шевченко стали учасниками всеукраїнського конкурсу-захисту.

Друге місце посіли 9 юних науковців, третє – 14 учнів. Грамотами журі було відзначено 4 юних смілян.

З вітальним словом до присутніх у залі звернулись Наталія Олексіївна Незнанова, начальник управління освіти, молоді та спорту, та Валентина Борисівна Руденко, завідувач міським методичним кабінетом.  Вони нагородили МАНівців грамотами управління освіти, молоді та спорту за перемогу в І (міському) етапі конкурсу-захисту, дипломами Департаменту освіти і науки Черкаської облдержадміністрації переможців ІІ (обласного) етапу конкурсу-захисту учнів-членів Малої Академії наук.

Долучилась до привітань і Лідія Романівна Зайва, помічник народного депутата Верховної Ради України Сергія Рудика.

Подяками від Смілянського територіального відділення МАН та солодкими подарунками було відзначено роботу наукових керівників. Приємні сюрпризи вручили наставникам учнів-МАНівців директор ліцею, голова МАН, Софія Анатоліївна Гнідая та голова профспілки освітян міста Сміли  Наталія Володимирівна Сташенко.

Тож щиро вітаємо наших юних науковців та їхніх керівників з перемогами та новими науковими досягненнями.  Бажаємо усім здоров’я, творчої наснаги, нових цікавих креативних ідей та їхніх переможних утілень!