Головна Новини «Тихі зорі вічної пам’яті »

«Тихі зорі вічної пам’яті »

Автор: Svetlana   
Понеділок, 15 травня 2017 10:37

…Війна завжди починається раптово, хоча через покоління для істориків вона видаватиметься неминучою.

Напередодні відзначення 72 річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні   для ліцеїстів II курсу у Центральній міській бібліотеці імені Олени Журливої відбулася тематична виховна година  «Тихі зорі вічної пам’яті », приурочена  Дню пам’яті та примирення і Дню Перемоги над нацизмом.

Під час щирої розмови використовували спогади старшого покоління про те, як почалася війна, говорили про основні битви, захоплювалися  героїзмом і мужністю воїнів  та цивільного населення у боротьбі проти фашистської навали.

Можна дуже багато говорити про Другу світову війну, допоки ще живі свідки того страшного лихоліття, можна багато передивлятись історичних хронік, можна лише дивуватись із того, яку силу, мужність, відвагу та самозречення проявляли усі.

І таки вистояли, пережили ті  тяжкі роки, пережили голод, знущання, втрати…

І як не дивно це звучить, але навіть тоді, в роки найбільшого болю, втрат, горя,  народу вистояти допомагала пісня.  «Катюша», «Синий платочек», «В землянке», «Темная ночь», « Пора в путь дорогу», « Священная война», «Эх дороги…» та ще багато-багато інших…

У своїй розповіді ведуча  особливу увагу ліцеїстів звернула на історію написання однієї  з найбільш задушевних пісень  того воєнного часу  - «На безымянной высоте..», яка була створена в пам'ять про реальні події, які відбулися в Калузькій області, неподалік від селища під назвою Рубєжанка. 18 бійців вистояли у бою проти двох сотень фашистів, що штурмували одну з вершин. Євген Порошин, командир загону прийняв вогонь на себе…

Ця історія надихнула Михайла Матусовського на створення поеми, яка носила назву «Безымянная высота». А за допомогою композитора В. Баснєва з’явилася пісня з одноіменною назвою…

Під час розмови згадали і про музичний символ Другої світової – пісню «День Победы», яка була написана перед  святкуванням 30-ї річниці Великої Перемоги за твором Давида Тухманова та Володимира Харитонова, а своєю популярністю була зобов’язана відомому у той час співаку Леву Лещенку.

Усе далі в минуле відходять роки Другої світової війни 1939- 1945 років. А про буремні події того часу молоде покоління дізнається з підручників, художніх книг, кінофільмів, досліджень істориків та спогадів ветеранів.

Свята пам’ять залишається з нами як високий зразок мужності, сили духу, самопожертви, тяжкої ратної праці і водночас вічної скорботи за тими, хто віддав життя за свободу Вітчизни. Тому для нас, нащадків і спадкоємців солдатів Великої Перемоги, найвищим законом буття є вірність їх священній справі і нетлінній пам’яті, довічна шана і повага.

У такі дні ми схиляємося у доземному поклоні перед нині живими, усіма тими, хто проніс через лихоліття війни любов до Батьківщини і бажання бачити її заможною та квітучою…

І заклик до  молодого покоління  ліцеїстів любити свою Батьківщину, добре навчатися, бути гідними патріотами своєї землі і пам'ятати про великий подвиг усіх тих, хто переміг фашизм, це не просто слова. Це нагадування про той святий обов’язок, що лягає сьогодні на міцні плечі нового покоління українців, адже так хочеться вірити у те, що війна ніколи більше не торкнеться осель мирних жителів, що мир і злагода навіки оселяться у душах і серцях наших земляків, що ми відкрито зможемо дивитися вперед, у світле і щасливе майбутнє.