Головна Новини Травень - місяць Пречистої Діви Марії, коли відзначається День Матері

Травень - місяць Пречистої Діви Марії, коли відзначається День Матері

Автор: Svetlana
Субота, 13 травня 2017 12:00

13 травня в робочу суботу, коли з неба сіявся золотий травневий дощик, учні ІІІ-Б та ІУ-Б курсів зібралися в затишному кабінеті української мови та літератури, щоб душевно поспілкуватися з нагоди  зворушливого  весняного свята  - Дня матері. Розпочали захід композицією  популярного співака Скрябіна «Мама». А далі до музичного привітання зі своєю піснею приєдналася й учениця ІІІ-Б курсу Катерина Оношенко. Зі щирими словами з нагоди свята  до присутніх звернулася класний керівник ІІІ – Б курсу Людмила Миколаївна Чайченко  - Михлик.

Для нас  це свято має  надзвичайно велике значення тому, що  матері – українки в різні складні історичні періоди   не просто народжували дітей, а й докладали  неймовірних зусиль, виявляючи героїзм, винахідливість, духовну й фізичну силу, щоб ці діти … вижили  в умовах революцій, голоду  та війн.  Саме  про це і йшлося у  презентації класного керівника ІУ-Б курсу Тетяни Володимирівни Береговенко,  яка розповіла юним ліцеїстам, кращим представникам уже міленіумного покоління, про життя – буття жінок – матерів століття ХХ, зокрема про материнський подвиг своєї бабусі Макаренко (Шепіль) Степаниди Артемівни, яка виховала шестеро дітей ( за що і отримала  звання «Мати – героїня» та срібну медаль «За материнство») і в умовах Другої світової війни та Голоду 1947 року зберегла їм життя. А ще підтримувала і своїх односельців у скруті та холоді, в роки німецької окупації  годувала  голодних, допомагала партизанам, давала дах над головою бездомним.

У наш час, коли хліба (і не лише його) можна їсти вдосталь, а на день народження отримати від  мам дорогі подарунки,  для учнів дещо екзотично звучали фрази про те, що жінка – мати минулого століття більшу частину свого життя проводила біля печі, щоб із убогого селянського доробку  приготувати нехитрий харч та нагодувати  свою родину, а то й сусідів чи й зовсім чужих нужденних.

Нині ліцеїсти знають про всі ці події завдяки підручникам історії України та цікавим лекціям учителя історії Ольги Анатоліївни Гунько.  Але почути  розповідь  від знайомої людини, яка зберегла родинну пам’ять, - то зовсім інша річ. Тетяна Володимирівна запропонувала старшокласникам зібрати  власну родинну інформацію, віддавши  тим самим шану  своїм  бабусям  і мамам.

І хоча, за офіційною версією, День матері – це свято, яке прийшло до нас у 2000 роках  із США, та ми знаємо, що  українці вважають травень  місяцем Пречистої Діви Марії. До Матері Божої звертаються християни, просячи заступництва та допомоги.   Тому саме в  травні   люди висловлюють подяку материнській самопожертві й відзначають День Матері.