Головна Новини У ліцеї цікаво та насичено відзначали День Європи

У ліцеї цікаво та насичено відзначали День Європи

Автор: Svetlana
Субота, 13 травня 2017 08:42

Цього року День Європи у ліцеї святкували 11 травня. Ця дата була обрана не просто так, адже саме 11 травня було підтверджено візову лібералізацію для України. І це останній законодавчий крок перед підписанням на наступному тижні.

Творчим генератором та головним виконавцем євродня стали євроклубівці на чолі зі своїм творчим наставником, учителем англійської мови, Тетяною Євгенівною Ярмиш.

Розпочалося усе з організаційної лінійки, де було оголошено план роботи Дня та ознайомлено з програмою заходів.
Цього дня вхід до ліцею прикрашали прапорці Євросоюзу, а у фойє усе нагадувало про свято.

Розпочали із наймолодших ліцеїстів – учнів І-х курсів. Їхнє завдання полягало у тому, що вони мали скласти Євродоміно. А допомагали їм у цьому вже досвідчені євроклубівці – учні ІV-М курсу – Дмитро Чубін, Артем Журавський, Валерія Нюкіна та Владислава Осадча.

Паралельно з цим заходом у кабінеті англійської мови, так званому серці ліцейного євроклубу «Ми – разом!», розгорнулося справжнє художньо-мистецьке дійство. Ліцеїсти створювали «Дерево розмаїття». 15 учнів І-ІІІ курсів старанно розмальовували заздалегіть  підготовлені фігурки людей. А родзинка полягала у тому, що вбрання цих «ляльок» потрібно було розфарбувати у кольори прапорів країн Європи. Саме так ліцеїсти показували розмаїття національностей, що ці країни населяють.

А потім усю цю яскраву феєрію кольорів було прилаштовано на стіну кабінету англійської мови, де вже було створено міцний стовбур дерева, що триматиме це розмаїття.

Загалом вийшла гарна картина, яка і стала символом усіх народів та національностей, що проживають у країнах Європи.

Ще одним заходом, який припав до вподоби був квест «Європобігеньки», участь у якому взяли 14 осіб з І-ІІІ курсів.

Мета євроквесту – створити карту країн Європи. Для цього загдалегіть було підготовлено контури  країн, які розташувалися у різних куточках-схованках: «Біля Сонечка», «Планета розуміння», «Центр історії закладу», «З ювілеєм e*Twinning», «На згадку від якогось ІV-Б», «Оаза між трьох стін» та «Філіал «Рошен» у ліцеї».

Ліцеїсти вправно справилися з поставленою метою, створили карту країн Європи та презентували своє творіння під час підсумкової лінійки у кінці робочого дня.

Не менш захопливим виявився і брейн-ринг «Євробатл», участь у  якому взяли учні ІІІ-Б та ІІІ-М курсів. Було створено три команди, які й змагалися між собою щодо своєї обізнаності у питаннях європейської інтеграції та країн Європи.

Гра проходила у декілька турів:
І тур – географічний
ІІ тур – історичний
ІІІ тур – унікальний
ІV тур – мистецтвознавчий
V тур – відгадайка… (слід було відгадати, якій країні належить прапор,  у якій країні розташована та чи інша архітектурна споруда чи у якій країні готують ту чи іншу страву…)

Усі команди були на висоті: «Еліт» - 39,5б., «Романовичі» - 38,5б., «Пупси» - 36б.

Цього ж дня ліцеїсти, взявши до рук євроскриньки, пішли у місто, щоб провести цікаве, на нашу думку, опитування, що стосувалося питання вступу України до Євросоюзу.

Містянам задавали запитання:
•    Чи вважаєте ви, що безвіз вплине на ваше життя?
•    Чи скористаєтеся ви найближчим часом безвізовим режимом?
•    Чи плануєте ви знайти роботу у Європі?
•    Чи згодні ви з думкою про те, що вищу освіту краще здобувати в одній з країн Європи, ніж в Україні?
•    Чи раді ви тому, що Євробачення цього року проходить в Україні?

Відповіді смілян були неоднозначними. Дехто відмовлявся взагалі відповідати, дехто замислювався з приводу поставлених запитань, дехто взагалі не переймається проблемами безвізу.

Приємно було те, що молодь охоче давала відповіді. Значить їм не байдуже, як ми будемо жити і розвиватися далі.
А на самкінець Дня Європи ліцеїсти створили «Манекен-челендж», так званий стоп-кадр, що мав назву «Одна мить із життя ліцею». Це було круто…

Підсумки такого насиченого, сповненого емоціями та різноманітними заходами дня підвели під час  підсумкової лінійки, де ліцеїсти і дізналися, що ж думають сміляни з приводу інтеграції України до Євросоюзу.

День промайнув, неначе одна мить. Але емоції, отримані у процесі його проведення, не залишили байдужими тих, хто приєднався до його створення та втілення в життя.