Головна Новини «Таємничий та незбагненний Микола Гоголь...»

«Таємничий та незбагненний Микола Гоголь...»

Автор: Svetlana   
Четвер, 11 травня 2017 15:21

Як завжди, квітень був багатий на знаменні дати та події. Так у цьому році виповнилося 165 років від дня смерті відомого письменника - Миколи Гоголя.

З нагоди цієї дати для ліцеїстів III-М курсу в Центральній міській бібліотеці  був проведений бібліотечний урок під назвою «Таємничий та незбагненний Микола Гоголь»,  під час якого був розкритий літературний портрет Миколи Васильовича – одного із найзагадковіших і таємничих геніїв світу. Він вважається  найвизначнішим представником «української школи» в російській літературі.

Професійно, з душею та  за допомогою  відеоматеріалів  працівники читального залу розповіли про М.В. Гоголя не тільки як про геніального  письменника, а і як про надзвичайно цікаву людину.

Його життя багато в чому залишається загадкою і донині. Цей письменник створив чимало безсмертних творів, які по праву займають гідне місце у світовій літературі. З його ім’ям  пов’язано багато чуток і легенд, частину з яких Микола Васильович поширив про себе сам. Будучи глибоко релігійною людиною, згодом він стане неперевершеним містиком і вигадником, що, безумовно, позначилось на його творчості. Також була розкрита тема кохання  письменника… Адже саме воно надихало його на написання таких шедеврів…

Ліцеїсти уважно слухали уривки з  історичних повістей  «Тарас Бульба» та «Сорочинський Ярмарок», у яких було вперше відкрито читачеві  чарівний, загадковий, колоритний світ українського життя…

Численні українські мотиви, образи, побутові подробиці були показані Гоголем не тільки як зовнішня прикраса,  а й для створення етнографічного колориту. Вони виявлялися найважливішим компонентом художнього  стилю, покликаним  розкрити  чарівний образ України й українських селян, їхній  багатий духовний світ, фізичну й моральну красу.

Відеоролики «Обличчя української  історії: Микола Гоголь», «Цікаві факти з життя М. Гоголя» та відеокліпи «Ой говорила чиста вода…» з  мюзиклу « Сорочинський ярмарок» та «Я же говорила…» з мюзиклу «Вечори на хуторі побіля Диканьки…» доповнювали  і  якнайкраще розкривали український колорит як і самого життя письменника, так і його безсмертних творінь.

М. Гоголь  став улюбленим письменником і володарем душ мільйонів людей на планеті. Він прожив складне й водночас дивовижне життя, яке було і драмою, і містикою, і грою… Й суцільною загадкою, до якої будемо неодноразово повертатись у наших пошуках істини...