Головна Новини Виховна година «Що потрібно знати про туберкульоз»

Виховна година «Що потрібно знати про туберкульоз»

Автор: Svetlana
Четвер, 23 березня 2017 15:28

Біля однієї третини населення світу інфіковано бактерією туберкульозу (ТБ). Хвороба розвивається лише у невеликої частки інфікованих людей. Підвищеного ризику розвитку туберкульозу піддаються люди з ослабленою імунною системою.

Всесвітній день боротьби з туберкульозом відзначається за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я в день, коли німецький мікробіолог Роберт Кох заявив про зроблене ним відкриття збудника туберкульозу. (24 березня 1882 року)

В Україні, згідно з Указом Презедента України № 290 від 22 березня 2002 року, також встановлений Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз, який відзначається щорічно теж  24 березня.

Пізнавальну виховну годину для ліцеїстів  I – Б курсу на тему: «Що потрібно знати про туберкульоз» провела бібліотекар Центральної дитячої бібліотеки О.Ф.Гончар 21.03.2017. На виховній годині розглядались такі питання: що потрібно для того, щоб виявити туберкульоз на ранній стадії і вилікуватися від нього;  складові профілактики туберкульозу (соціальна, санітарна, специфічна, хіміопрофілактична); яким чином відбувається зараження та як вберегтися від цього захворювання. Під час проведення  заходу  для учнів була представлена книжкова викладка на цю тематку.

Дітей вразила інформація про те, що щорічно з 9 млн. людей, яким ставлять діагноз туберкульоз, 3 млн. навіть не проходять лікування.

Країни з високим рівнем захворюваності на ТБ

До континентів та країн з високим рівнем захворюваності на туберкульоз належать:  Африка (зокрема країни Африки на південь від Сахари і Західна Африка); Південно-Східна Азія (у тому числі Індія, Пакистан, Індонезія та Бангладеш);  Росія;  Китай;  Південна Америка;  країни західної частини Тихого океану (у тому числі В'єтнам, Камбоджа та Філіппіни.)

Ще одним доказом того, що проблема туберкульозу стосується  усіх і кожного, є офіційні дані ВООЗ: щодня цей діагноз ставлять у середньому 1000 жителям Європи і, за невтішними прогнозами, у найближчі 85 років навряд чи вдасться перемогти туберкульоз у європейському регіоні (який об’єднує 53 держави із сумарною кількістю населення в 900 млн осіб). Понад 95% нових випадків захворювання і смерті від туберкульозу припадають на країни, що розвиваються.

Також повідомлялося, що в Україні зростає захворюваність на туберкульоз серед дітей. У 2015 році захворіло 826 дітей (з них до 1 року - 33 дитини, а до 4 років - 379), що на 8% більше, ніж у попередньому періоді.

Тож варто наголосити на тому, що своєчасне виявлення туберкульозу є вирішальним фактором для його ефективного лікування. Профілактичні флюорографічні огляди, дотримання здорового способу життя, раціональне повноцінне харчування, правила особистої гігієни – це запорука здоров’я та вагомий крок на шляху протидії захворюванню.