Головна Новини Тарас Шевченко та Микола Лисенко: захоплення сучасної молоді серйозними темами.

Тарас Шевченко та Микола Лисенко: захоплення сучасної молоді серйозними темами.

Автор: Svetlana   
П'ятниця, 17 березня 2017 15:06

“Живи в мені! Ти, спів святий Тараса..." – саме таку літературно-музичну композицію  провели  10 березня найактивніші учасники гуртка «Я патріот України».  Захід відбувся у рамках святкування 203–ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та 155-річчя Миколи Лисенка,  якого називають «сонцем  української музики».

Цього року під час Шевченківських днів ліцеїсти вирішили глибше познайомитися  із творами Тараса Шевченка, покладеними на музику Миколою Лисенком. Адже  на тексти Великого Кобзаря  композитор  написав понад 90  пісень, дуетів, тріо, квартетів, хорових поем, кантат, інструментальних  композицій. Цей творчий доробок  викликає непересічний інтерес  і в сучасному світі.

Вірші Тараса Шевченка в усі часи були настільки близькі й зрозумілі як  багатим, так і бідним,  як українцям, так і  людям інших народів, настільки глибоко відтворювали їхні мрії та  сподівання, що сприймалися як фольклорні. Тому багато з них і зараз вважаються народними піснями.

Активісти   заздалегідь готувалися до свята: обговорили тему, створили сценарій, дібрали музичні композиції Миколи  Лисенка з Інтернету.  Альона Косенко, Мар’яна Іллющенко та Оксана  Таран як досвідчені ведучі  захопили присутніх на заході ліцеїстів та гостей свята цікавою інформацією про життя і творчість українських  класиків.

Не обійшлося і без  сюрпризів. Юні музиканти: Мар’яна Іллющенко, Артур Сидоренко та Владислав Коваленко –  виконали перед аудиторією  класичні  етюди, презентуючи тим самим захоплення сучасної молоді серйозною музикою.

Присутні у залі  – ліцеїсти І-Б та ІІ-х курсів - дізналися про найважливіші віхи із життя та творчості композитора,  прослухали   музичні композиції з творчого доробку Миколи Віталійовича.

Окрім класичних варіантів відомих усім творів «Садок вишневий коло хати», «Якби мені, мамо, намисто…», «Мені однаково…», лунали твори і в сучасній обробці, наприклад, знаменитий «Заповіт» у роковій інтерпретації сучасного співака Миколи Осадчого.

"Український  Боян", "Тарас у музиці"- такі найвищі титули присвоїв український народ талановитому музичному генієві,  Його по праву вважають  основоположником української класичної музики, блискучим піаністом, талановитим хоровим диригентом і педагогом, ученим фольклористом, активним музично-громадським діячем.

Сподвижницька діяльність  М. Лисенка – це  доказ його великої любові до України, до українського народу та його пісні.