Головна Новини «Обличчя української історії: Тарас Шевченко»: вечір-портрет

«Обличчя української історії: Тарас Шевченко»: вечір-портрет

Автор: Svetlana   
П'ятниця, 17 березня 2017 12:09


І мене в сім’ї великій,
В сім’ї вольній, новій,
Не забудьте пом’янути
Незлим тихим словом...


У літературі кожного народу світу, серед її великих творців, є філософи, письменники і поети, імена яких оповиті невмирущою славою і авторитетом. Саме таким поетом великого українського народу є Тарас Шевченко, який увійшов в історію української культури не тільки як геніальний народний поет України, а й як найбільший поет і філософ слов’янства, як великий поет-гуманіст світового значення.

Шевченківські дні для ліцеїстів цьогоріч відкрилися вечором-портретом «Обличчя української історії: Тарас Шевченко», який відбувся в Центральній міській бібліотеці імені Олени Журливої для ліцеїстів I-М курсу, що був  приурочений 203-й річниці з дня народження  видатного поета, художника, громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка.

Саме він відкрив Україну світові.

Під час проведення заходу  було розкрито унікальну особистість Кобзаря як талановитого поета  та художника,  людини світового розуму, чистих помислів та трагічної долі.

Історичні факти  життя Тараса Григоровича були вдало поєднані з відео сюжетами «Обличчя української історії. Т. Шевченко», «Мені однаково» Т. Шевченко». Учням була представлена відеопрезентація у стилі печа- куча «Цікаві й  маловідомі факти з життя Т. Шевченко» відеокліпи «Тополя», «Заповіт»,  була згадана історія написання вірша «Заповіт» , який перекладено 147 мовами світу.

У залі була представлена книжкова експозиція «Є безсмертя зоря, і слова є пророчі…» та книжкова ілюстративна інсталяція «Тарасовими шляхами».

Твори Великого Кобзаря звучали на заході у виконанні учнів… Його вірші перекладено багатьма мовами світу. Ним захоплюються, його люблять, його цитують.

Великий Кобзар, як ми його називаємо, поклав початок національному самоусвідомленню українства. Небеса відкрилися і зіслали Пророкові віщий дар виконати святу місію – вирятувати із неволі українську націю. Шевченко для нас, українців, як сонце, у світлі якого в  усій  величі і красі воскресає Україна.

І сьогодні в умовах складних процесів державотворення та військового протистояння є актуальними заповіти Т. Шевченка.  Та чи не найважливішим є його заклик до єднання в ім’я  утвердження нашої Незалежної держави.