Головна Новини Законотворці мають прислухатися до думки практиків

Законотворці мають прислухатися до думки практиків

Автор: Svetlana
Понеділок, 13 березня 2017 11:04

Директор ліцею Софія Анатоліївна Гнідая стала активним учасником двох поважних зібрань, на яких піднімалися глибинні питання науки та освіти у сучасній оновленій школі.

Одне з них -   засідання робочої групи по ст.20 "Спеціалізована освіта" законопроекту "Про освіту".

У перехідних положеннях законопроекту про освіту народними депутатами Олександром Співаковським та Тарасом Кременем пропонувалося у Законі України “Про загальну середню освіту статтю 9 доповнити новим абзацом такого змісту: «науковий ліцей, науковий ліцей-інтернат – спеціалізований заклад освіти ІІ—ІІІ ступенів наукового профілю".

На превеликий жаль, сьогодні освітянам знову потрібно доводити, що наука в школі є, і потрібно законодавчо створити платформу для її конденсації і динамічного розвитку, для наповнення новим змістом, що базується на засадах дослідно-орієнтованої наукової освіти.

Софія Анатоліївна також узяла участь у розширеному засіданні парламентського Комітету Верховної Ради України з питань науки та освіти, на якому вкотре обговорювали  питання - "Про фінансове забезпечення науки і освіти у 2017 році".

Фонд "Відкрита політика" підготував конкретні пропозиції  по забезпеченню рівного доступу до якісної освіти трьом категоріям дітей:
1) школярам та абітурієнтам з Донбасу і Криму;
2) сільським школярам;
3) обдарованими дітям.

Позитивно, що під час обговорення таких важливих для освітньої галузі питань, що вирішуються на такому високому рівні, прислухаються і до людей-практиків, керівників звичайних шкіл, гімназій, ліцеїв, адже саме їм, на місцях, утілювати в життя усе заплановане.