Головна Новини Із розумінням високої місії - збереження рідної мови...

Із розумінням високої місії - збереження рідної мови...

Автор: Svetlana   
Четвер, 23 лютого 2017 11:24

Ліцеїсти як вихованці Асоційованої школи ЮНЕСКО   відзначали Міжнародний день рідної мови. Адже недарма в народі говорять, що без рідної мови обійтися не можна.

У  світі  цю дату  святкують із  2000  року,  коли на сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було  наголошено  на важливій ролі рідної мови в розвитку освіти, культури, консолідації суспільства, формування нації і зміцнення держави.  І нині на нашій планеті  багато поневолених народів знаходяться в  безправному становищі: у них гнобителі намагаються відібрати рідну мову. Проте саме вона є основною ознакою нації, бо формує  менталітет, є живим свідком історії народу, зберігає його культурні здобутки, є визначальним чинником життя людини і суспільства. Зараз у світі люди говорять близько  шістьма тисячами  мов, і приблизно половина з них -  під загрозою зникнення. Тож сучасникам є над чим задуматися!

Представники ліцейної молоді 21  лютого  взяли участь у Всеукраїнському конкурсі «Патріот» та написали загальноліцейний диктант «Україна – наша земля, наша Батьківщина». Звичайно ж, першість серед грамотіїв ведуть учні других курсів (9- класів), адже вони наполегливо готуються до ДПА з української мови та літератури.

Ліцеїсти розуміють свою високу місію -  збереження рідної мови, яку передали нам  наші славні предки. Тож, як писав Максим Рильський: «...Як парость виноградної лози, плекаймо мову...»