Головна Новини Анна Галушка отримала приз за найоригінальнішу ідею на конкурсі "Енергія і середовище"

Автор: Svetlana
Понеділок, 20 лютого 2017 15:52

16-17 лютого 2017 р. у місті Києві відбувся очний етап Всеукраїнського конкурсу «Енергія і середовище».

Приємно, що робота учениці ліцею ІІІ-М курсу Анни Галушки «Законодавча база з енергозбереження в межах навчального закладу», яку вона писала під керівництвом учителя фізики та астрономії Марії Сергіївни Волошиної, була відібрана для участі в очному турі означеного конкурсу.

Проблема енергозбереження – одна з глобальних проблем людства. Сьогодні всі сфери сучасного суспільства залежні від використання енергоносіїв.

Пріоритетним завданням і нашого міста є питання енергозбереження та запровадження енергоощадних технологій, адже на оплату комунальних послуг у закладі освіти витрачаються значні кошти, які в разі ефективного використання енергоресурсів могли б бути спрямовані на покращення матеріально-технічної бази навчального закладу.

Учні ліцею беруть участь у реалізації завдань енергозбереження з 2007 року.

Метою поданої на конкурс роботи є створення законодавчої бази з енергоефективності на рівні нашого ліцею.

Основним законом державної  енергоефективної законодавчої бази є Закон України «Про енергозбереження», прийнятий 1 липня 1994 року. Закон визначає правові, економічні, соціальні та екологічні основи енергозбереження для всіх підприємств, об'єднань та організацій, розташованих на території України, а також для громадян держави.

Згідно з Законом, енергозбереженням називається діяльність (організаційна, наукова, практична, інформаційна), яка спрямована на раціональне використання та економне витрачання первинної та перетвореної енергії і природних енергетичних ресурсів в національному господарстві і яка реалізується з використанням технічних, економічних та правових методів.

Будь-яка законодавча база передбачає діяльність виконавчого  та контролюючого органу, законів, системи штрафів та заохочень.

У нашому ліцеї виконавчий орган – органи учнівського самоврядування та євроклуб. Контролюючий орган – старостат, президентська рада.

Ухвалена  у закладі постанова «Про енергоефективність» складається з 5 розділів:
Розділ № 1. «Хто володіє інформацією – володіє світом»
Розділ №2. «Гроші відмикають усі двері»
Розділ №3. «Економити – означає платити самому собі»
Розділ №4 «Традиції з часом стають звичкою, а звички – традицією»
Розділ №5 «Нагорода за добру справу – її завершення».

Реалізація цієї постанови  дасть можливість зменшити витрати ліцею на комунальні послуги, покращити рівень інформованості місцевого населення щодо  ощадливого споживання паливно-енергетичних ресурсів, підвищити рівень суспільної екологічної свідомості.

Певна річ, надалі  нас чекає велика й відповідальна робота.

У цілому, можливостей для економії достатньо, і з кожним днем їх стає все більше…

А ми щиро вітаємо і Аню Галушку, і її керівника Марію Сергіївну Волошину, адже їхній труд не пройшов надаремне, Аня отримала приз за найоригінальнішу ідею.