Головна Новини У ліцеї відзначали День безпечного Інтернету

У ліцеї відзначали День безпечного Інтернету

Автор: Svetlana   
Середа, 08 лютого 2017 14:47

7 лютого 2017 року у світі відзначався День безпечного Інтернету під гаслом «Будь зміною: об’єднаймося для кращого Інтернету». День безпечного Інтернету (SafeInternetDay) організовано мережами Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії.

У цей день тисячі людей в усьому світі об’єднуються та беруть участь у різних заходах заради просування ідеї відповідального використання онлайн-технологій, особливо, дітьми та молоддю.

Ідея онлайн-безпеки еволюціонувала останні роки, змінюючи фокус від створення «безпечного» Інтернету до створення «кращого» Інтернету.

В Україні також у цей день і в закладах освіти, і в бібліотеках, і в дитячих та молодіжних клубах, громадських та бізнес-організаціях, у медіа та на сторінках соціальних мереж діти та дорослі обговорювали питання безпечної поведінки в Інтернеті, потенційних загроз, випадки порушення прав дитини та механізми  захисту.

Ліцеїсти також приєдналися до відзначення цього дня та взяли участь у заходах, які проводилися як у закладі, так і поза його межами.

«Створимо позитивний Інтернет  разом!» Саме під такою назвою пройшов  пізнавальний захід для учнів II-го курсу в ЦМБ   ім. О. Журливої.

Метою заходу було повідомити ліцеїстів про Інтернет – залежність, навчити безпечно користуватися Всесвітньою мережею, розповісти про етику спілкування в соціальних мережах, навчити створювати власні блоги та вміти використовувати їх собі на користь…

До уваги ліцеїстів були представлені дві наукові роботи  учениць МАН (10 класу СШ№1) Марії Назаренко на тему: «Створення блогу класу» та Марії Плієвої на тему: «Інформаційна безпека у ВЕБ - додатках».

Ліцеїсти отримали поради, що стосувалися Інтернет - безпеки та етики он-лайн спілкування.

Дітям також цікаво було дізнатися й про те, що  Інтернет - асоціація України визначила найнебезпечніші порушення в інформаційній сфері. Як виявилося, це дитяча порнографія та прояви расової і національної нетерпимості.

У якості механізму використання найбільш небезпечного контенту створена постійно діюча «гаряча лінія» у ВЕБ-інтерфейсі, де кожен користувач може залишити свою скаргу щодо порушень в Інтернеті.

А на завершення зустрічі ліцеїсти з цікавістю пройшли тест на віртуальну залежність….