Головна Новини До Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту

До Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту

Автор: Svetlana
Понеділок, 30 січня 2017 14:11

27 січня 2017 року у ліцеї було проведено тематичні виховні години, приурочені  Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту.

Цей День проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав, в пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни.

Україна на державному рівні приєдналася до відзначення цієї міжнародної дати у 2012 році (Постанова Верховної Ради від 5 липня 2011), хоч і була однією з шести країн-ініціаторів прийняття ООНівського документа.

Дата 27 січня обрана не випадково: саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма.

Офіційно визнано, що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйона - на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні.

Як відомо, одразу після окупації України нацисти розгорнули широку мережу гетто (найбільшим було Львівське), а згодом почали масово розстрілювати єврейське населення. Одними з найбільших і найвідоміших були розстріли у Бабиному яру в Києві, але знищення євреїв України було систематичними і повсюдними.

Ліцеїсти під час виховних годин дізналися про характерні риси Голокосту, про становище євреїв під час ІІ Світової війни, про масові розстріли та про кількість жертв на території України.

Цікавою для учнів виявилася інформація про «праведників народів світу» - сім’ю Ларжевських, Надію Філіппенко, Олександру Шулежко, які старалися врятувати єврейських дітей, єврейські сім’ї від винищення.

Праведник народів світу - звання, що відповідно до закону про увічнення пам'яті мучеників і героїв (1953 р.) присвоює Інститут Яд Вашем людям різних національностей, віросповідання, які в роки Другої світової війни рятували євреїв від нацистського переслідування. Звання Праведника народів світу присуджується спеціальною комісією Яд Вашему. За даними організації найбільше Праведників виявлено у Польщі, Нідерландах, Франції і Україні.

Учні переглянули документальні фільми : «Олександра Шулежко», «Голокост в Україні» та «Холокост – катастрофа європейського єврейства».