Головна Новини Із розумінням того, що сила нашої держави - в єдності

Із розумінням того, що сила нашої держави - в єдності

Автор: Svetlana
П'ятниця, 27 січня 2017 14:47

Учні І-х та ІІ-х курсів активно долучилися до  проведення заходів, приурочених Дню Соборності України. Зокрема вони взяли участь у написанні святкового диктанту  «Сила нашої держави – в єдності» і виявили належну  старанність, грамотність та розуміння цієї історичної події для життя сучасних  громадян України.  Серед кращих  - роботи Анастасії Бердник, Марії Величко, Лілії Іваній, Ксенії Малюк, Анастасії Кравченко (І-Б курс), Максима Мартовицького, Каріни Нікітченко, Софії Міщенко, Олени Зарічанської (І-М курс) та Діани Корчебної, Аліни Кучі, Єлизавети Овсійчук, Мар’яни Іллющенко, Марії Стешенко (ІІ-М курс).

Акт підтримки територіальної єдності України як соборної і незалежної держави ініціювали у стінах ліцею  вихованці І-Б курсу: вони самі вирішили оформити святкове панно у вестибюлі та підготувати деталі його оформлення. У процесі роботи першокурсники відчули свою причетність до великої місії - духовної  консолідації всього населення країни, єдності  усіх її громадян, незалежно від їхньої національності.

На усіх курсах пройшли тематичні виховні години до Дня Соборності, де учні мали змогу не лише почути цікаву та змістовну інформацію, а ще й переглянути науково-публіцистичний документальний фільм «Акт злуки: відтворення історичної правди».

Не залишилися осторонь події і найактивніші ліцеїсти.

22 січня вони разом із лідерами та активістами з інших шкіл міста взяли участь у міському заході, створивши живий ланцюг. Тримаючи в руках плакати-привітання для рідної країни, діти по черзі викрикували привітання землякам зі святом. Серед ліцеїстів найактивнішими були Валерій Бондаренко – президент ліцею, Олена Зарічанська, Діана Еленгаупт, Мирослава Хорунжа, Анастасія Пустовіт, Олексій Васильківський та Роман Григор’єв.

Ідея  соборності України   сягає у глибину віків та бере свій початок від об’єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві.

Соборність - це  один із найзаповітніших ідеалів багатьох народів світу.  Для українського народу, віками позбавленого своєї власної державності та розірваного на частини між сусідніми країнами,  проблема єдності  завжди була актуальню.  Соборність для України – це єдність багатоманітності, об’єднання навколо спільного стрижня.

Протягом віків об’єднати усі частини України прагнули  гетьмани Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Петро Дорошенко, Пилип Орлик.  Адже  для боротьби за свої національні інтереси Україні була  потрібна територіальна єдність.

Те, за що боролися багато поколінь, збулося лише на початку ХХ століття, коли   22 січня 1919 року   було підписано акт злуки між УНР та ЗУНР. Територія України після підписання акту об’єднала майже всі землі, на яких проживали етнічні українці. Подія стала яскравим вираженням споконвічної мрії  українського народу про незалежну, соборну національну державу. Уперше за 600 років  сталося  об’єднання українських земель.

Сила нашої держави – в єдності. Ми віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною.