Головна Про ліцей Робота бібліотеки «Таємниця Франкової величі»(Вечір - портрет до 160 річчя від дня народження Івана Франка)

«Таємниця Франкової величі»(Вечір - портрет до 160 річчя від дня народження Івана Франка)

Середа, 21 вересня 2016 14:53

«На дні моїх споминів і досі горить той маленький, але міцний вогонь...
Це вогонь у кузні мойого батька. І мені здається, що запас його я взяв дитиною в свою душу на далеку мандрівку життя», — писав той, хто висвітив цим вогнем найтемніші куточки життя народу, змалював їх перед цілим світом. Крім того, він збагатив своєю працею багато галузей європейської науки…

Іва?н Я?кович Франко? (27 серпня 1856, с. Нагуєвичі — 28 травня 1916, Львів, Австро-Угорщина) — видатний український письменник, поет, публіцист, перекладач, учений, громадський і політичний діяч. Доктор філософії (1893), дійсний член Наукового товариства імені Шевченка (1899), почесний доктор Харківського університету (1906).

Як багато можна розповідати про цю видатну людину, чий внесок в літературу, культуру, мистецтво є просто неоціненним.

Вечір - портрет до 160 річчя від дня народження Івана Франка під назвою «Таємниця франкової величі», який днями пройшов у Центральній міській бібліотеці ім. О.Журливої, відвідали ліцеїсти ІІІ-М курсу разом із учителем української мови та літератури С. Лісовою та бібліотекарем І. Рак.

 

У ході вечора були розкриті цікаві моменти життя та творчості Великого Каменяра, який вільно володів 14 мовами та був номінований на Нобелівську премію……

Ведуча Олена Нечипоренко, яка організувала цей захід,  приділила велику увагу відомій збірці «Зів’яле листя». Ліцеїсти Аня Галушка, Валя Мандрова, Маша Коцуконь, Аня Чурілова, Ліза Валявська, Віталіна  Казімко читали відомі Франкові поезії: «Гімн», «Каменярі», «Україна», «Ой ти, дівчино, з горіха зерня», « Я буду жити, бо я хочу жити!»…

Родзинкою вечора-портрета стали відео-презентація у стилі печа-куча «15 цікавих та несподіваних фактів з життя та творчості І. Франка», буктрейлер «Украдене щастя» за однойменним твором І. Франка та кліп українського співака Віталія Козловського « Знаєш» на вірш Франка «Чому являєшся мені у сні…»

Діти дізналися, що Франку належать понад п'ять тисяч творів у різних галузях літератури й науки. Випущено у світ п'ятдесят томів — лише третина написаного (адже за радянських часів кількість томів будь-кого з авторів не могла перевищувати доробок "вождя світового пролетаріату").

Небагато можна назвати в історії людства постатей, рівних Івану Яковичу за різнобічністю таланту й наполегливістю, гідних титанів Відродження.