Головна Про ліцей Робота бібліотеки Справжня Поезія "Поетичної осені, 2016"

Справжня Поезія "Поетичної осені, 2016"

Понеділок, 10 жовтня 2016 12:13

На легких золотих крилах прилетіла  до Сміли «Поетична осінь, 2016»,   доторкнувшись до найтонших струн душі  наших письменників -  і вже відомих майстрів слова, і скромних початківців.

6 жовтня  в актовій залі Смілянської центральної міської бібліотеки імені Олени Журливої зібралися представники  місцевого Парнасу, бібліотекарі, учителі  та гості.

Як завжди, до заходу долучилися і талановиті ліцеїсти,  творча група яких кардинально обновилася цього року. Адже минулої весни вирушили у самостійне життя наші «пролісочки»: Катерина Нечипоренко, Аліна Манько та Оксана Вдовиця.  Але їхнє місце не залишилося порожнім: із своїм творчим доробком перед поважною аудиторією виступили навіть першокурсники. Іванка Зайчук  уже має свій невеличкий  поетичний скарб і готова ним поділитися  з шанувальниками поезії. Більше досвіду у пробах пера вже мають Аня Галушка (ІІІ-М курс) та Анжеліка Федорченко (ІУ-Б курс). Ось так ліцеїстки і відкрили «Поетичну осінь»  у нашому місті цього року.

Кому потрібна клята ця війна?
Чому на наших землях ворожнеча?
Невже спіткала доля нас така?...-

ці поетичні рядки юної Анжеліки  зворушили кожного в залі. На жаль, подібні заходи нині рідко розпочинаються інтимною чи пейзажною лірикою, а все частіше -  патріотичним словом, яке має підтримати наших захисників – воїнів АТО.

А поетичне слово Ані Галушки  зачепило усіх за живе:

Війна… ні, ні, не хочу знову чути це.
Це нереально, он 21 сторіччя  йде… Яка війна?
Ви про що?
Ми всі мирні і ні за що не підем на своїх близьких людей.
Та ні… тиран дав наказ у бій іти, а ви, а ви лиш їм раби…
Бо цар сказав, а ви й пішли.
Пішли на зустріч своїй смерті, а ви  не повернете голову назад
Лиш чуєте наказ, а поклик серця - ніщо для вас.
І ви стріляєте, не маючи страху в очах,
Хоч матінка й вмовляла: «Не вбивай, не вбивай братів своїх…»
А ти все слухаєш лиш тих, хто вище тебе,
А не того, хто гріє тобі серце.

Присутні в залі – уже відомі  в нашому краї письменники: Лілія Пугач- Блискавиця, Ніна Корсунь, Анатолій Горбівненко, Володимир Савченко та багато інших талановитих смілян. І в кожного в душі – скорбота за нашими хлопцями та чоловіками, яких ми змушені відпускати на війну.

Ось так  серед осінніх квітів: запашного морозу, духмяних хризантем, червоних троянд ,– серед  полум’яних кетягів калини та щедрих дарів осені (яблук, винограду) і протікали поетичні хвилинки  традиційної зустрічі майстрів пера нашої рідної Сміли.

Справжнім сюрпризом для присутніх стали поезії Ніни Корсунь українською мовою! Наша російськомовна поетеса прочитала чудові рядки солов’їною, милозвучною. Ніна Василівна все ж зуміла налаштувати на романтичний лад усю аудиторію своєю інтимною лірикою. Довго ще у душах відгукувалися її поетичні рядки: «Не думайте, что Вы один меня любили…»

Ось така вона – Справжня Поезія.