Головна Новини Ліцейна громада відзначила День української писемності та мови

Ліцейна громада відзначила День української писемності та мови

Автор: Svetlana
Четвер, 10 листопада 2016 16:14

Весело, цікаво, різноманітно, з науковістю  відзначали День української писемності та мови усією ліцейною громадою 9 листопада.

Колись такої пори батьки віддавали до школи дітей, а самі  йшли до церкви та ставили свічку перед образом преподобного Нестора Літописця з вірою, що він допоможе дитині вивчитися.

Нині усі ліцеїсти знають, що вчитися слід  -  багато, старанно і завжди. Адже «користь від цього є велика», бо «Хто вчиться змолоду – не зазнає на старість голоду». Тому вихованці ліцею вшанували  пам’ять преподобного Нестора Літописця — письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря, з літературної діяльності якого і починається саме  писемна українська мова.

Серед проведених заходів – активна діяльність лекторської групи у складі Марії Стешенко та Альони Косенко напередодні свята; тематичний декор  дошки оголошень на тему «Тільки рідна мова має обличчя рідної матері», урочиста лінійка, приурочена Дню мови, на якій лунали безсмертні слова про українську мову та її нескореність.  Пісні у власному виконанні присутнім подарували Катерина Оношенко (ІІІ-Б курс) та Анжеліка Федорченко (ІУ-Б курс). Не обійшлося і без подарунків: Анна Больмот, учениця ІІ-М курсу  презентувала каліграму приміщення нашого рідного ліцею  з обрамленням  словами із  гімну «Слався, світлий ліцей…»

Усі курси взяли участь у загальноліцейному диктанті «У пошуках рідного слова», результати якого будуть оприлюднені після перевірки робіт.

На завершення – традиційна щорічна конференція на базі ІІ – М курсу «Розвиток української мови».

Щороку  ліцеїсти – дев’ятикласники розпочинають підготовку до цього серйозного наукового заходу ще з вересня нового навчального року. Адже саме   в 9 класі вони вивчають вступну тему, присвячену  довгому і тернистому шляху розвитку нашої рідної мови. Тому протягом двох місяців, обравши тему для дослідження, ліцеїсти   опрацьовують матеріал, створюють комп’ютерні презентації, готуються до усного захисту  перед аудиторією.

У ході конференції учасники детально познайомилися з темами «Розвиток писемності на території  сучасної України до прийняття християнства», «Діяльність Нестора Літописця», «Перші книги Київської Русі». Слід відзначити  творчий підхід  до опрацювання теми Дарії Щербини, Дарини Пархети, Яни Чмиренко, Альни Косенко, Мар’яни Іллющенко, Аліни Кучі, Єлизавети Овсійчук, Оксани Таран. Зробили свої перші спроби в царині красномовства Ігор Хало, Артур Сидоренко Андрій Вертипорох.  Ще багато цікавих моментів із теми розвитку української мови потребують  подальшого дослідження і ретельного опрацювання. І хто знає, можливо, наступним Шамполіоном, який розшифрує вже  трипільську піктографічну писемність,  буде саме хтось із вихованців ліцею.

Вже доброю традицією стало звід старшого та молодшого  поколінь учнів, щоб передавати цікаві ідеї, вдалі розробки та, звичайно ж, пафосний  дух, яким пронизані усі заняття гуртка «Я патріот України», який цього року проводиться на базі саме учнів ІІ-М курсу.

На початку заходу відбулася презентація старовинних речей, які мають цікаву історію. Зокрема учитель української мови та літератури  Береговенко Т. В. розповіла свою сімейну реліквію -  Псалтир, котрому більше ніш 150 років, а   отримала вона його  в спадок від бабусі.  А її вихованки Альона Косенко та Єлизавета Овсійчук представили вишиванки з родинної «бабусиної скрині», які передаються з покоління в покоління  як символ збереження кращих сімейних українських традицій.

А поки що  цікаві дебати, приурочені таємницям нашої рідної мови, ще триватимуть на засіданнях гуртка «Я громадянин України».

Приєднуйтеся до нас  усі, хто має бажання поговорити  українською і про українську!..