Головна Новини У Кам'янку за новими емоціями та враженнями

У Кам'янку за новими емоціями та враженнями

Автор: Svetlana   
П'ятниця, 04 листопада 2016 12:24

Осінні канікули –  прекрасна пора для відпочинку та подорожей.

Тому ліцеїсти активно взялися до справи та вирушили подорожувати рідною Черкащиною.

Учні ІІ курсу побували у чарівному куточку – місті Кам’янці, що розстелилося на скелястих берегах річки Тясмин, яке своїми кам’янистими берегами і дало назву містечку.

Було цікаво дізнатися, що на території сучасної Кам'янки існувало стародавнє поселення. Археологічні розкопки доводять, що територія Кам'янки, взагалі Притясминщини, була заселена праслов'янськими племенами. Населення тут займалося хліборобством, ремеслом, скотарством, полюванням, рибальством, торгівлею із сусідніми племенами та жителями іноземних країн.

 

Селяни з Поділля, Київщини, Полтавщини, втікаючи від панської сваволі, оселялися в тутешніх лісах окремими родинами. Згодом за дозволом магната князя Любомирського ці селяни-втікачі почали оселятись по кам'янистих берегах невеличкої річки Тясмин, а саме поселення від кам'янистих берегів одержало назву Кам'янка.

 

Місцеві жителі пишаються його історичними пам'ятками. Тут створено державний історико-культурний заповідник, на території якого розташовані чотири пам'ятки архітектури: флігель садиби Давидових, водяний млин, парк ім. Декабристів та архітектурна прикраса цього парку - грот. Також до складу заповідника входять п'ять пам'яток монументального мистецтва: пам'ятник декабристам, О.С.Пушкіну, П.І.Чайковському, стела декабристів, пам'ятний знак при в'їзді в місто.

Приємно було прогулятися старовинним парком, відвідати музей Пушкіна та Чайковського.

Тут ми дізналися багато цікавого з  життя самого композитора. Вразило те, що там було фортепіано, на якому грав Чайковський. Зі слів екскурсовода  запам’яталося, що саме тут великий митець написав такі опери  як «Мазепа» та« Євгеній Онєгін» і балети «Спляча красуня» та « Лебедине озеро». Саме тут йому так сподобалося, що в листі до свого друга Чайковський писав так:« Я знайшов у Кам’нці те відчуття спокою і миру в душі, яке  марно шукав у Москві та Петербурзі».

Чесно кажучи, усі були здивовані, що природа міста Кам’янки стала музою для композитора. Але ж це є підтвердженням того, що саме провінція завжди кликала у свої обійми великих людей.

Неподалік від парку, через місточок, у тіні дерев мальовничо розташувався водяний млин, де збиралися декабристи. А в самому парку, по іншу сторону млина, знаходиться могила Марії Давидової, памятник декабристам та Пушкінський грот.

Вразив нас своєю простотою та водночас величчю музей Олександра Пушкіна. Ми ще раз переконалися, що це була велика людина, зі своїми емоціями, переживаннями, натхненням і великою працездатністю.

Заворожила природа, приваблювала тиша.

Спокійно спливали хвилини, даруючи радість від дотику до прекрасного, збігали години перебування в прекрасній місцині, що розстелилася на скелястих берегах річки Тясмин.

Було таке відчуття, що, почуваючи гармонію єднання з прекрасним, захочеться сюди повернутися ще раз.