ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ Десять головних правил безпеки дитини

1. У разі небезпеки я кричу, голосно кличу на допомогу і біжу до найближчого без­печного місця.

2.   Якщо хтось застосовує насильство щодо мене, я гідно і впевнено відстоюю свої права і говорю, що не допущу, щоб мене дражнили, обзивали або били.

3.   Я не залишаю без нагляду мобільний телефон, плеєр, гроші, цінні речі та ключі від квартири.

4.   Якщо у дворі або біля школи хтось вима­гає в мене гроші, я переконую його (її), що грошей у мене немає, а потім терміново повідомляю про це класного керівника та батьків.

5.   Якщо я відчуваю, що мене переслідують, я заходжу до найближчого магазину, по­шти, банку, іншої установи або прошу когось із дорослих провести мене додому.

6.   Я обережно поводжуся із незнайомими предмета­ми (пакета­ми, банками, пляшками), бо в них можуть бути отруйні

речовини. Я не відкриваю їх і не кидаю в полум'я чи воду, не відношу додому чи в школу.

7.   Я не приймаю жодних подарунків, пропо­зицій або запрошень без дозволу батьків чи дорослих, які піклуються про мене. Кожного разу я повідомляю їм коли, куди і з ким я йду.

8.   Я зберігаю в таємниці інформацію про те, які цінні речі є вдома.

9.   Якщо я в небезпеці або бачу, що інша дитина в небезпеці, я звертаюсь по до­помогу: до дорослого, якому довіряю, до працівників міліції та соціальних служб, вчителів.

10. Я не вчиняю насильства та не підтримую тих, хто б'є або ображає інших.