Головна Газета "Ліцеїст" Ліцеїст (Квітень 2016)

Ліцеїст (Квітень 2016)

Калейдоскоп подій ліцейного життя

У березні у Вінниці на сцені Будинку офіцерів пройшов перший Всеукраїнський фестиваль-конкурс мистецтв «Мамине щастя» в рамках Всеукраїнського туру «Єдина Україна», який організував телевізійний проект «Зіркафест».

У цьому неперевершеному святі талантів взяли участь понад 800 конкурсантів з різних куточків нашої України. Учасниками конкурсу стали і вокалісти Смілянського Будинку дитячої творчості. Серед них була і наша Анжеліка Федорченко, яка уже кілька років поспіль є солісткою Зразкової вокальної студії «Юність» (керівник Валентин Бородій).

Анжеліка посіла перше місце в номінації народна пісня (соло) 3 вікова категорія.

Щиро вітаємо Анжеліку та її керівника Валентина Бородія з перемогою!!! Бажаємо творчих успіхів та ще багато перемог!!!

***

2. Ура! Чергова перемога! З шести країн Європи, а саме: Німеччини, Польщі, Естонії, України, Молдови та Румунії відібрано 29 учасників в міжнародний англомовний проект "Колись...в Європі". Серед них і наш ліцей!

З 15 по 21 квітня у Польщі учитель англійської мови  Тетяна Ярмиш стала учасницею  тренінгу для координаторів проекту!

***

Краєзнавча виховна година «Історія Шевченкової могили» до 202-річниці Т. Г. Шевченка  була проведена для учнів II-х курсів.

Метою розповіді було показати світову велич Кобзаря, розкрити неосяжність його таланту, визначити роль великого сина українського народу в літературній спадщині, культурі українського народу, виховувати почуття національної гідності, гордості за великого патріота України, нашого земляка…

Бібліотекар  Сірик Н. А. презентувала книгу канівської дослідниці, шевченкознавця Зінаїди Тархан – Берези «Святиня» (1998).

Народ виконав заповіт Шевченка. Поховали його в Каневі  на Чернечій горі,  що тепер зветься Тарасовою,  над Дніпром-Славутичем.

Не заростають стежки до могили великого Кобзаря, все життя і творчість якого є зразком того, як справжній митець повинен своїм талантом служити народу.

І хочеться вірити, що кожен ліцеїст, вступаючи в нове життя, на своєму шляху завжди буде пам’ятати Тарасову пристрасть, Тарасову мужність, Тарасове невмируще слово!

***

Всесвітній тиждень грошей (Global Money Week) – міжнародна подія, що відзначається у березні, спрямована на розширення можливостей наступного покоління для упевненого і відповідального фінансового майбутнього.

У 2016 року темою Global Money Week є: «Бери участь. Заощаджуй розумно!»

У ліцеї вивчається курс "Фінансова грамотність", тому очевидно, що ми не могли залишитись осторонь цієї події і у рамках Всесвітнього тижня грошей менеджер Приватбанку Далібожко Анастасія Борисівна провела з ліцеїстами ІІІ-Б курсу практичне заняття на тему : "Види кредитів. Споживчі кредити, автокредити та кредити на житло".

Обізнаний, значить готовий до життя.

***

День Святого Патріка – покровителя Ірландії – вже давно набув великої популярності далеко за межами Смарагдового острова і святкується у березні в різних країнах світу.

Історія цього дня сягає корінням ще в V століття.

У наші дні святкування цього дня відбувається не тільки в самій Ірландії, але й в інших країнах. Пишні урочистості проходять у Нью-Йорку, Буенос-Айресі і Мельбурні.

Учасники масових гулянь, присвячених цьому дню, одягаються в зелений одяг, оскільки цей колір є національним кольором Ірландії.

Україна за останні роки також полюбила це свято. День святого Патріка відзначають вечірками, парадами і фестивалями в Києві, Одесі, Львові, Ужгороді та інших містах.

Хвиля відкритості цьогоріч докотилася і до нашого містечка Сміли.

Євроклуб ліцею вперше долучився до відзначення цього дня.

Напередодні вестибюль ліцею прикрасили зеленими кульками, гірляндами з прапорців та листків трилистої конюшини, яскравими постерами.

У святковий день ліцеїсти змінили звичний для навчального закладу дрескод, надавши перевагу елементам одягу зеленого кольору. Бажаючі прикрасили свої обличчя, намалювавши на щоці маленький зелений листок конюшини. А під час великої перерви відбулась фотосесія. Кожен клас зробив 2-3 світлини для участі у фотоконкурсі, коли методом голосування визначали  найвдалішу тематичну композицію.

Уже наступного дня у фойє ліцею красувалися креативні світлини та відбувалося голосування за найкраще фото.

Найбільше голосів набрали учні ІІ-Б та ІІ-М курсів, тому й були визнані переможцями. А  подарунками для них став смачненький вітамінний сюрприз теж зеленого кольору – кольору весни, свята та гарного настрою.

***

Нещодавно у ліцеї для учнів І-ІV курсів було проведено пізнавальні виховні години на тему: «Інформування про мінну небезпеку».

Проводив ці бесіди інструктор з мінної безпеки, військовий капелан, Дмитро Вікторович Мартіян.

Ліцеїстам цікаво було дізнатися, що сам він родом із Донеччини. Там виріс і вивчився, там же і працював, але змушений був покинути рідну домівку, вивезти у безпечне місце свою родину після початку АТО.

Не сховався від воєнних дій цей молодий чоловік, повернувся у рідний край військовим капеланом, щоб надавати нашим захисникам посильну моральну та духовну підтримку. А ще він пройшов найгарячіші точки: Широкіно, Гранітне, Опитне, Водяне, Тоненьке – у складі ОМБР-93.

Сьогодні він, як ніхто інший, може чесно і відверто говорити про небезпеку, яку таїть у собі територія, де проходили воєнні дії.

Мова ішла саме про мінну небезпеку. Адже  те, що залишається на землі, у землі чи над землею, несе у собі смертельну загрозу…

А люди, на жаль, занадто безпечні і часто не дбають про власне життя. І особливо це стосується дітей та підлітків, адже їм усе цікаво, усього  хочеться торкнутися.

Тому свою розповідь Дмитро Вікторович і розпочав із того, які бувають види мін і яку потенційну небезпеку приховують вони. А потім навчав старшокласників правилам поведінки та основним крокам, які має знати кожен, щоб не стати жертвою страшного винаходу людства – сучасних мін, які не можуть реагувати на того, хто перед ними – дитина чи військовий, адже не мають інтелекту.

Під час проведення заходу ліцеїсти чітко усвідомили, що життя – одне і ставитися до нього занадто безпечно просто неприпустимо.

***

У березні Інститутом модернізації змісту освіти та Інститутом обдарованої дитини НАПН України проведено установчий науково-практичний семінар з реалізації науково-педагогічного проекту «Школа майбутнього» під науковим керівництвом доктора педагогічних наук, академіка НАПН України Мадзігона Василя Миколайовича.

До участі у проекті обрано 51 школу України. Пишаємось, що серед шкіл, які братимуть участь у реалізації цього цікавого проекту і наш ліцей.

Мета проекту «Школа майбутнього» - не просто дати глибокі і міцні знання, а й забезпечити виховання активної особистості з належним рівнем інтелектуального, естетичного, трудового, фізичного розвитку і ціннісних орієнтацій.

***

Увесь природничо-математичний ліцей  щиро вітає Олексія ПОПРАВКА, який став переможцем ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України та отримав диплом ДРУГОГО ступеня  за роботу «Куполоподібний сонячний концентратор».

Так тримати, Олексію!!!

***

Журі ІІІ Всеукраїнського конкурсу есе «Я – європеєць» визначило 349 кращих робіт.

Серед  найкращих і наша СОФІЯ КОРОЛЬ, учениця ІІ-Б  курсу.

Слід зазначити, журі конкурсу відмітило, що автори робіт змогли широко висвітлити запропоновану тему, неординарно та креативно підішли до написання есе, за що отримали високі бали.

Журі конкурсу привітало та висловило подяку авторам найкращих есе, їхнім наставникам. На конкурс учасниками було надіслано 4,5 тисяч робіт.

Ми всі вітаємо Софію та її вчителя Тетяну Володимирівну Береговенко.

Хай Вам щастить!

***

Весняні канікули – чудовий час для відпочинку, розваг і, звичайно ж, для цікавих екскурсій. Тож  учні ліцею  Денис Драгоєв, Артем Журавський, Богдан Плодистий, Анна Лозова, Анастасія Киченко, Денис Соловйов, Микола Подлєсний разом зі своїми  учителями   вирушили в мандри по рідній Черкащині. До них приєдналися і майбутні ліцеїсти Євген Діденко, Андрій Лісовий, Владімір Теліга та Вероніка Волошина, яким цієї весни теж не сидиться на місці. Не злякали мандрівників навіть вибоїни на дорогах, бо коли хочеш пізнати щось нове, та ще й з друзями, будь-яка перепона перетворюється на захопливе випробування.

Маршрут краєзнавців  з рідного ліцею пролягав  до хутора Шампань,  де розташувався  Військово – патріотичний  музей родини Бойків.

Емоції від споглядання просто зашкалювали.

А як же бути в Шевченковому краї і не завітати до Моринців! І от ми прямуємо  дорогами, які «сходив Тарас малими босими ногами».  Привітні учні місцевої школи ввічливо вітаються по дорозі: вони вже звикли до гостей. А  нас зустрічає екскурсовод – поважний пан Станіслав Сурженко і веде до хати, де народився Великий Кобзар. Його розповідь  просто чарує: він навіть задає провокаційні питання сучасним комп’ютеризованим українцям: чим  і в чому прали наші предки, що таке бодня і ступа,  як вирощують пшоно.

А скільки ліцеїсти дізналися про малого Тараса і його родину. Микола Подлєсний навіть прочитав напам’ять поезію «Мені однаково».  Енергетика, яку випромінює  Тарасова земля, просто незвичайна і дуже позитивна та життєтворча. Відчуваєш, як оновлюється душа, як проймає її оптимізм та гордість за своїх величних земляків.

Моринці – це село народних промислів. Саме тут ми познайомилися з молодим гончарем Костею, який поділився секретами своєї майстерності з ліцеїстами. Доки молодий чоловік про все розповідав, устиг зробити чудового горщика на гончарному крузі. Ще тут  навіть чеканять монети, великі, блискучі, із зображенням Тараса Шевченка.

У центральній будові комплексу -  справжні витвори мистецтва місцевих майстрів: мініатюрні картини, макети церков, вишиванки. Усе незабутнє і оригінальне.

Натішившись такою цікавою мандрівкою, екскурсанти поспішили  до рідної Сміли – додому. А попереду ще скільки всього цікавого і непізнаного в нашому черкаському краї!

***

Біблотечний урок до Міжнародного дня дитячої та юнацкої книги був проведений для учнів І курсу на тему: «Світ  фентезі» на базі Центральної міської бібліотеки імені Олени Журливої.

Свято, встановлене з ініціативи та за ухвалою Міжнародної ради дитячої книги, відзначається щороку (починаючи з 1967 року) 2 квітня — у день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена. Цим підкреслюється надзвичайно важлива роль дитячої книги у формуванні духовного та інтелектуального обличчя нових поколінь Землі.

Ліцеїсти ознайомилися з жанрами героїчної та високої (епічної) фентезі, з цікавістю переглянули уривки з таких відомих усім дітлахам фільмів: «Конан», «Гаррі Поттер», «Володар перснів».

Як бачимо, жанрова універсальність фентезі заполонила і світ кінематографу, і живопису, і комп'ютерні ігри. Це світ, у якому цікаво «жити» сучасним дітям.

***

Оголошено результати міжнародного конкурсу "Енергозберігаючі традиції народів України та Молдови".

Серед учительських робіт у номінації «Пошуково-дослідницькі роботи вчителів» 1 місце посіла наша учитель зарубіжної літератури Діденко Олена Олексіївна з роботою «Капустянське енергозбереження».

Щиро вітаємо з перемогою та бажаємо Олені Олексіївні творчих злетів, нових здобутків та перемог!

***

Будьте дружними до кажанів! Із таким закликом звернувся до наших старшокласників кандидат біологічних наук, науковий співробітник відділу «Динаміки популяції» Інституту еволюції екології НАН України Анатолій Анатолійович Білушенко.  Наукова конференція під цією назвою пройшла 16 квітня на базі четвертих курсів.

Що потрібно знати, якщо поруч оселився кажан?  Корисні вони сусіди чи небезпечні?  Як турбуватися про кажанів, аби ті не зникли безслідно з лиця землі? Оце основні запитання, відповіді на які звучали під час проведення  конференції.

Учні дізналися, що кажани можуть бути нашими друзями, що ніякої небезпеки вони не несуть, проте потрібно бути обережними і уважними, якщо ці маленькі тварини поселилися поруч.

Кажани – суспільні тварини, окрилені темрявою.  Як і де вони відпочивають взимку, чим живляться, яку користь приносять суспільству, - усе це дуже цікавило четвертокурсників. Тому навіть після закінчення конференції Анатолія  Анатолійовича іще довго не відпускали, вслухаючись у відповіді на свої запитання.

А на завершення зустрічі наш гість подарував ліцейній бібліотеці – Червону книгу України, монографію «Рукокрилі центрального лісостепу України» та невеличке видання  із символічною назвою «Будьте дружніми до кажанів».

***

20 квітня 2016 року  у ліцеї  було проведено об’єктове тренування «Дії органів управління  ЦЗ при загрозі виникнення надзвичайної ситуації природного характеру».

Для учнів ліцею було проведено День ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ, мета якого - вдосконалення знань та навичок учасників навчально-виховного процесу в організації виконання заходів щодо захисту життя і здоров’я в екстремальних умовах.

На класних годинах учні ліцею вчилися надавати першу долікарську медичну допомогу( ІІ-Б курс), розширювали знання про причини виникнення пожежі у побуті (ІІІ-Б курс), вчилися основним правилам поведінки при виявленні розливу ртуті ( І курс).

Учні ІІ-М курсу навчалися правилам поведінки у сховищах та укриттях. Особливу увагу учнів було звернуто на основні правила поведінки при виявленні маловідомих предметів.

Учні ІІІ-М курсу не обійшли  таку важливу тему, як дії під час надзвичайних ситуацій природного характеру. Вони  навчалися основним правилам  поведінки під час грози, сильного вітру, шквалів.

А учні четвертих курсів звернулися до такої важливої теми як  річниця Чорнобильської трагедії «Трагедія ХХ століття».

Звичайно ж, усі ліцеїсти пройшли тренування з евакуації з приміщення закладу при «умовній пожежі».

***

Ліцеїсти активно співпрацюють з центром підтримки людей, що мають особливі потреби.

Активісти центру  на чолі з Надією Надільною уже вкотре завітали у гості до ліцею, щоб донести інформацію про людей, які мають особливі потреби та потребують підтримки і розуміння з боку суспільства.

Центр "Емаус" створений з метою духовної підтримки осіб з особливими потребами, їхніх родин, а також усіх тих, хто розділяє із ними своє життя.

Центр заснований у 2001 році і діє при Українському Католицькому Університеті.

Цього разу гостею ліцеїстів  стала голова Спілки батьків дітей-інвалідів Анна Лихвар зі своєю донечкою Марійкою, дуже талановитою дівчинкою, що має складну форму ДЦП, але, дякуючи підтримці та розумінню мами, працівників центру та учителів, має змогу бути активним членом спільноти.

Метою заснування центру «Емаус» стало поширення ідеї нового бачення суспільства, в котрому є місце для кожної особи і кожна особа приймається як Божий дар, цінується гідність кожного, незважаючи на його розумову чи фізичну неповносправність.

Завдання кожного з нас правильно сприймати, розуміти та підтримувати таких людей, адже вони, маючи фізичні вади, талановиті своїм світосприйняттям. Не кожна фізично здорова людина може похвалитися тим же.

***

1 квітня стартувала десята Акція Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця» - «Врятуй життя дитини», яка триватиме до 30 квітня під гаслом «Врятуй життя дитини».

Впродовж місяця проходить збір коштів на закупівлю медичного обладнання в реанімаційні відділення дитячих лікарень. В усіх обласних центрах благодійники об`єднаються, щоб зібрати на медичне обладнання саме в свою обласну дитячу лікарню.

Акція «Серце до серця» проходить вже десятий рік поспіль і за цей час набула загальнонаціональної підтримки. У рамках Акції відбуваються масові заходи по всій Україні, спрямовані  на розвиток благодійництва і збір коштів на медичне устаткування.

Варто нагадати, що за 9 років діяльності, волонтерами «Серце до серця» було зібрано 23 264 788,98 гривень. На всі ці кошти було закуплено понад 1400 одиниць медичного устаткування, яке передали в обласні дитячі лікарні та в користування маленьким українцям. За результатами IX акції 2014 року волонтери зібрали 2 746 228 грн. 35 коп. для допомоги дітям з вадами зору, на які закупили 51 одиницю новенького устаткування.

Цьогоріч волонтерами Акції "Серце до серця" стали троє ліцеїстів: Марія Коцуконь, Олександра Черненко та Дмитро Чубін.

Саме вони  за підтримки учнівського самоврядування ліцею організували та провели 25 квітня благодійний ярмарок, кошти з якого підуть на підтримку найменшеньких  членів нашого суспільства, яким так потрібна медична допомога ще в пологовому будинку.

Величезна подяка усім, хто так небайдуже поставився до проведення благодійного ярмарку. Хтось готував смаколики, хтось випікав добреники, хтось виготовляв різноманітні вироби власноруч, щоб долучитися до Акції. А потім усім миром усе це розкупили, щоб зібрати такі необхідні кошти на спеціальне реанімаційне обладнання.

Разом ми - сила. І тільки спільні зусилля  дають результат. Цим і пишаємося.


"ЛІЦЕЙ ДЛЯ МЕНЕ - ЦЕ..."

1. Анастасія Мельник:

"Ліцей - це місце, де я отримую знання, де я проводжу 90% свого часу, де я радію і сумую, де я живу..."

2. Юлія Бойко:

"Тут усе по-іншому. В ліцеї я не просто учениця, я не просто людина, я частинка чогось більшого, чогось важливого..."

3. Юлія Хорощак:

"Ліцей для мене - це мої думки, мої сподівання, гарний початок мого чудового майбутнього, адже я працюю тут на результат."

 

4. Інна Задорська:

"Це не просто школа, вірніше це зовсім не школа, а справжнє родинне вогнище, поруч якого ти мимоволі ділишся найпотаємнішим: мріями, планами... Це вир життя. Частинка якого - ТИ."

5. Мар'яна Іллющенко:

"Ліцей - це моя друга родина, де я відчуваю себе у безпеці. Маю завжди гарний настрій, адже навколо друзі, з якими весело, спокійно  та цікаво."

 

6. Альона Косенко:

"Це омріяний дім, де кожен почуває себе щасливим. І я пишаюся тим, що є його частинкою."

 

7. Анна Больмот:

"Я вже давно зрозуміла, що ліцей - це чарівне місце, куди хочеться іти, де хочеться вчитися, де кожен починає усвідомлювати себе особистістю."

 

8. Дмитро Мироненко:

"Ліцей для мене - це скарбничка знань. Це місце, куди моє серце рветься з надією, куди хочеться повертатися знову і знову."

 

9. Дар'я Бондаренко:

"Ліцей - це перспективна дорога у майбутнє. Світла, проторена попередниками, справжня..."

 

10. Ірина Лінива:

"Особисто для мене ліцей асоціюється з чудовим деревом науки, яке щорічно дає свої плоди - розумних, талановитих, перспективних випускників."

 

11. Валерія Нюкіна:

"Ліцей вчить бути відповідальним, свідомим та активним. "

12. Анастасія Зубкова:

"Ліцей для мене - це справжня родина, яка мене підтримує та допомагає. Саме тут я отримала шанс проявити себе та розкрити свої таланти. Це школа, де немає ворожнечі, бо всі один за одного стоять горою."

 

13. Ірина Кисіль:

" Ліцей - це  родина, друзі, незабутні дискотеки, найкращі вчителі, щотижневі свята, флешмоби, нові знайомства, подорожі, тренінги, події, що кардинально змінюють твій світогляд, це зустрічі, що залишаються у серці і тривожать душу...

Оце і є справді насичене життя. Отакий мій ліцей."

 

14. Софія Король:

" Ліцей - це маленький світ. Це простір, збудований на принципах креативності, новизни, лідерства, взаємопідтримки та любові."

 

15. Мирослава Лісова - випускниця ліцею 2012 року:

"Ніколи навіть не підозрювала, що навчальний заклад може так круто змінити життя дитини. Але це справді так.

З власного досвіду можу сказати, що саме ліцей дав мені старт у життя, адже тут ми навчилися відповідальності за власні вчинки, навчилися цінувати дружбу, отримали розвиток своїм лідерським здібностям, розкрилися як особистості.

Тут існує особлива аура, яку не можна порівняти ні з чим. Тут відчуваєш себе частинкою ліцейного всесвіту, а за його порогом - часточкою великого ліцейного братства. Пробирає гордість, що ти була ліцеїсткою,  і трішки заздриш тим, хто тут ще навчається."

 

16. Олександр Поліщук - випускник ліцею 2013 року:

" Ліцей навчив мене бути небайдужим до всього, що тебе оточує, бути активним та гідно проявляти свою громадянську позицію.

Усвідомлення себе особистістю та відчуття причетності до чогось важливого приходить з часом.

Бути лідером та зуміти повести за собою інших - це те, що було закладено ще в роки навчання у ліцеї .

Я задоволений власним життям. Я успішний, активний, небайдужий. А ліцей дав мені цей старт у сьогодення, за що я йому дуже вдячний."