Головна Про ліцей Робота бібліотеки Світ фентезі - світ, у якому "живуть" сучасні діти

Світ фентезі - світ, у якому "живуть" сучасні діти

Субота, 09 квітня 2016 14:14

Біблотечний урок до Міжнародного дня дитячої та юнацкої книги був проведений для учнів І курсу на тему: «Світ  фентезі» на базі Центральної міської бібліотеки імені Олени Журливої.

Свято, встановлене з ініціативи та за ухвалою Міжнародної ради дитячої книги, відзначається щороку (починаючи з 1967 року) 2 квітня — у день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена. Цим підкреслюється надзвичайно важлива роль дитячої книги у формуванні духовного та інтелектуального обличчя нових поколінь Землі.  Світову славу Андерсену принесли його казки, в яких поєднується романтика і реалізм, фантазія та гумор і сатира.

Ліцеїсти ознайомилися з жанрами героїчної та високої (епічної) фентезі.

Фентезі (від анг. fantasy — «фантазія») — як вид фантастичної літератури, заснований на використанні міфологічних і казкових мотивів. У сучасному вигляді сформувався на початку ХХ століття. Величезний вплив на формування сучасного образу фентезі мав Джон Рональд Руел Толкін, внаслідок чого іноді саме його іменують як Батька фентезі, який за життя видав 11 томів творів цієї тематики. Саме Толкін придумав дуже популярних нині ельфів — витончених безсмертних створінь, гномів (низькорослих сильних підгірських жителів, що спеціалізуються на виробах з металу й каменю) та ентів (довгоживучих деревоподібних гуманоїдів).

У 1960-х-1970-x роках фентезі стало основою, на якій зародилися рольові ігри, де персонаж або ватага з декількох персонажів подорожує фентезійним світом у пошуках різних пригод (виконання завдань, пошук артефактів). При цьому кожний із них має різноманітні характеристики, які змінюються зі збільшенням досвіду.  «Підземелля й дракони»  стала однією з найуспішніших ігрових систем і сама внесла до фентезі певні елементи, які з часом стали класичними для жанру.

Діти ознайомилися з представниками  найпопулярнішого  в наш час літературного жанру: Роджером Желязни, автором відомих нині книг «Хроніки Амбера», «Дев’ять принців Амбера», «Рушниці Авалона»; Р. Говардом, автором «Конана»;  М.Муркоком, автором «Саги про Ельріке Мелнібонейського»; Клайвом Стейплз Льюїсом, автором книг «Хроніки Нарнії»; Урсулою Ле Гуїн, авторкою книг «Х’юго», «Локус», «Неб’юла» та всесвітньовідомою Джоан Роулінг з її «Гаррі Поттером».

Ліцеїсти з цікавістю переглянули уривки з таких відомих усім дітлахам фільмів: «Конан», «Гаррі Поттер», «Володар перснів».

Як бачимо, жанрова універсальність фентезі заполонила і світ кінематографу, і живопису, і комп'ютерні ігри. Це світ, у якому цікаво «жити» сучасним дітям.