Головна Про ліцей Робота бібліотеки "Вітрила її творчості..."

"Вітрила її творчості..."

Середа, 24 лютого 2016 16:41

Ліцеїсти ІІІ-Б курсу   вже вкотре долучаються до проведення важливих загальноміських заходів, що відбуваються у Смілянській центральній бібліотеці імені Олени Журливої. Цього разу разом з десятикласниками Спеціалізованої школи №5  учні ліцею відзначили 145 річницю з дня народження  великої Дочки Прометея нашого народу – Лесі Українки.

Урочистості розпочалися  із  вшанування Міжнародного дня рідної мови, який, за рішенням ЮНЕСКО, всі народи відзначають 21 лютого, щоб  кожен громадянин будь-якої країни ще більше відчув  свою приналежність до своєї культури та  нації.

Нині молодь по – діловому сприймає інформацію про українську мову. Адже події Революції Гідності  змінили погляди не лише на життя, а й на одвічні цінності: рідну землю, мову, національних героїв.  Учасники заходу дізналися, хто ж розвивав  рідну  українську. Хто із рангу «солов’їної», тобто розмовної, підніс її до рівня однієї з високорозвинених літературних мов світу, що відзначаються своєю унормованістю,  функціонуванням  в усіх стилях та багатством жанрів.  Підлітків особливо вразило спеціальне ювілейне видання «Енеїди» Івана Котляревського із «золотими» літерами на обкладинці.

Лесю Українку можна вважати не лише  геніальною  письменницею світового рівня, а й  дослідницею   української мови. Варто зауважити, що у рідному місті поетеси Новограді-Волинському  2016 оголосили роком Лесі Українки.

Учасники заходу  дізналися багато нового  про родину Косачів, про  саму Ларису Петрівну: її хворобу, стоїцизм, обдарування, працелюбність, кохання.  У залі лунали  і ранні, і зрілі поезії мисткині. Вразила своїм виразним читанням наша Анжеліка Федорченко. До неї долучилися ліцеїстки Марія Вовчок, Інна Задорська, а токож однолітки із ЗОШ №5.

Працівники бібліотеки презентували  книжкову виставку, приурочену ювілярці.  Було на що подивитися: адже кожна книга – це справді скарб  для поціновувачів таланту Лесі Українки.

Тетяна Береговенко – учитель української мови та літератури