Головна Про ліцей Робота бібліотеки Зануритися у минувшину свого краю - цікаво і пізнавально

Зануритися у минувшину свого краю - цікаво і пізнавально

Субота, 20 лютого 2016 12:40

Нещодавно ліцеїсти четвертих курсів мали чудову нагоду дізнатися більше про історію свого рідного містечка  Сміли.

На зустріч з дітьми запросили голову громадської організації «Пошук»  Андрія Іванова, що разом зі своїми колегами-однодумцями займається дослідженням історії Смілянщини .

Розмова стосувалася теми ІІ Світової війни і того лиха, якого зазнало містечко під час фашистської навали.

Дуже багато цікавого довідалися учні про воєнне лихоліття: про концтабори у Смілі, про розстріли безневинних людей, про братські могили на території містечка, про оборону Сміли та роки окупації, про героїчні вчинки смілян і допомогу партизанів. А найголовніше те, що жоден факт із розповіді гостя не був голослівним. Усе тут же підтверджувалося документально: довідками, фотографіями тих років, різноманітними документами та газетними матеріалами…

Час за розмовою промайнув дуже швидко, а запитань, здавалося, було ще безліч.

Цікаво ліцеїстам було дізнатися і про своє приміщення, де віднедавна розташувався ліцей, а в роки війни був табір-госпіталь, а в одному крилі були розташовані конюшні, через які і завівся страшний грибок, що вразив стіни будівлі. Згодом це крило було відсічене, і сучасне приміщення уже має трохи інший архітектурний вигляд, ніж колись.

Пізнавальним було все… Яку б тему не піднімали.

Ліцеїсти довго не відпускали свого гостя, адже їм хотілося дізнатися і про підземний хід під Смілою, і про графів Бобринських, і легенду про танк, що нібито затонув на Ірдині, і про нібито козацький хрест на болоті, і про Польське кладовище, і про Виноградський монастир, про костьол, що в міському парку відпочинку…

Виявляється, ми так багато чого ще не знаємо  про свою рідну Смілу.

Тому домовилися з Андрієм Івановим про цикл зустрічей, які носитимуть тематичний характер, а почнемо із теми про руйнування міфів та легенд, що витають над містечком над Тясмином. А все це заради того, щоб володіти інформацією про край, де проходить наше дитинство, юність, становлення особистості, а для більшості  - і ціле життя.