Головна Про ліцей Робота бібліотеки У ліцеї проведено низку заходів у рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насилля"

Середа, 23 грудня 2015 14:39

Міжнародна  правозахисна акція «16 днів проти насилля» розпочата ще у 1991 році.

Ініціатори обрали датою початку акції 25 листопада — Міжнародний день боротьби з насиллям у ставленні до жінок , а датою її завершення — 10 грудня — Міжнародний день захисту прав людини.

Особлива увага під час її проведення приділяється питанням домашнього насилля, тому вся робота у закладі була спрямована  проти насилля у сім’ї та формування нетерпимого ставлення до будь-якої форми насилля.

У рамках цієї акції для ліцеїстів у Центральній міській біблотеці ім.. О.Журливої було організовано зустріч із спеціалістом  I-ої категорії,  юрисконсультантом    Смілянського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  Юлією Вікторівною Старинець  під назвою «Зупини насильство в твоєму оточені. Не будь байдужим».

Під час зустрічі  учні ІІ-М курсу  отримали цікаву та корисну інформацію щодо  попередження насильства в сім’ї, профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі та протидії торгівлі людьми. Юлія Вікторівна з ліцеїстами провела  тренінг: «Алея правових знань» на вищезгадану  тематику.

Учні ознайомилися з проявами вербального і невербального спілкування  в сучасному суспільстві, адже психологами встановлено, що в процесі взаємодії людей від 60 до 80% комунікацій здійснюється за рахунок невербальних засобів вираження і лише 20 – 40% інформації передається за допомогою вербальних, а за допомогою жестів та міміки із задоволенням виконали вправи «Удав» і «Еліас».

Учні отримали інформаційні буклети «Насильство – це сміття, яке треба виносити з дому!»

У рамках вищезазначеної акції у ліцеї також було проведено:

• Тренінгове заняття з учнями ІІІ-Б курсу з розвитку соціально-комунікативного потенціалу підлітка.
  • Пізнавальну бесіду з учнями ІІ-Б курсу на тему: «Твоя безпека».
  • Тренінгове заняття з учнями І-Б курсу на тему «Добро в тобі».
  • Діагностику учнів. Анкетування «Насилля у школі».
  • Годину психолога. Психологічна просвіта для учнів ІІ-М курсу «Каталог дій, що розцінюються як насилля по відношенню до дітей».
  • Годину «Я» на тему: «Незакінчений щоденник» - сповідь наркомана, який від нудьги вирішив спробувати покурити траву…
  • Діагностику ліцеїстів з метою виявлення дітей, схильних до агресивної поведінки для подальшої корекційно-розвивальної роботи з ними.

У фойє ліцею протягом усіх днів проведення акції була розташована виставка тематичних плакатів: «Скажи насиллю: НІ !!!»