ONCE UPON TODAY…IN EUROPE

Минуло 11 місяців від поїздки ліцеїстів до маленького селища розташованого у нижній Селезії, Польща, де з кінця восьмидесятих існує унікальна організація «Фонд Кшижова для європейського порозуміння», де нині відбуваються зустрічі молоді з різних країн світу,  місце подолання ворожнечі, стереотипів, місце для творчості, діалогу. Цього разу у складі 28 учасників з Естонії, Молдови, Німеччини, Румунії, Польщі та України координатор євроклубу взяла участь у семінарі-тренінгу, який був першим заходом у рамках проекту “Once upon today…in Europe”(Колись сьогодні …у Європі) за програмою Європейського Союзу ERASMUS +, метою якої є розвиток навичок та спроможності працевлаштування через організацію тренінгів, заходів у сферах освіти, спорту та молодіжних організацій.

У фокусі заходу були питання приналежності та ідентичності у Європі. Склад і вік учасників дуже різноманітний-працівники сфери історії та громадської освіти, міжнародних молодіжних обмінів, вчителі та викладачі університетів, студенти. Через 70 років після закінчення Другої світової війни на тлі сьогоденної політичної кризи у Східній Європі молодь і представники старшого покоління пропонували своє бачення доречності та шляхів висвітлення історичних подій намагаючись визначити більш ефективні методи роботи з молоддю, які б сприяли міжкультурній та неформальній освіті молодих людей.

Виконання творчих завдань та жваві дискусії спонукали до роздумів про історію та пам'ять поколінь, правду та навмисне викривлення ( спотворення) історичних фактів доленосних для різних народів Європи.

Екскурсія до Вроцлава, Європейської столиці культури 2016, додало вражень щодо збереження людської пам’яті дорогої для європейця, незалежно від його коріння та місця проживання.

Якою має бути справді гарна розповідь про історичну подію? Напівправда, напів придумана, частково пов’язана з нашими спогадами і досвідом, частково висвітлююча історію нашого регіону чи міста. Автори саме таких історій представлятимуть свої проекти на  міжнародній конференції у жовтні 2016р. у Кшижовій. Тож ліцеїсти мають шанс долучитися до створення Європейського музею історії та реалізувати такий мікропроект, що буде відібраний для презентації на конференції.