Головна Євроклуб Наша діяльність Свято кольору весни та гарного настрою - День Святого Патріка

Свято кольору весни та гарного настрою - День Святого Патріка

День Святого Патріка – покровителя Ірландії – вже давно набув великої популярності далеко за межами Смарагдового острова і святкується 17 березня в різних країнах світу.

Історія цього дня сягає корінням ще в V століття.

Герой свята - Святий Патрік, який поширив християнство по Зеленому острову. А 17 березня, за однією з легенд - в день його народження, за іншою - в день смерті, в Ірландії згадують про свого головного святого.

Існує легенда ще й про те, що Святий Патрик пояснював людям поняття Святої Трійці за допомогою трилистої конюшини. "Так само, як три листи можуть рости від одного стебла, так і Бог може бути єдиний в трьох особах", - говорив святий.

З того часу ірландці стали прикрашати трилисником свій костюм, поступово він став символом народного ополчення, а незабаром і всієї Ірландії. Так само і свято, яке колись вважалося днем пам'яті святого, переросло у всесвітній день Ірландії.

За традицією ірландці цього дня до одягу причіплювали трилисник, кидали його в останню склянку, а випивши усе віскі, викидали трилисник через ліве плече — це називалося «втопити трилисник». На одязі ж вуглиною (або пізніше обпаленим сірником) малювали хреста.

До християнських традицій святкування відноситься щорічне сходження паломників на святу гору Кро-Патрік (Croagh Patrick), на якій святий молився і постився 40 днів.

 

У наші дні святкування цього дня відбувається не тільки в самій Ірландії, але й в інших країнах. Пишні урочистості 17 березня проходять у Нью-Йорку, Буенос-Айресі і Мельбурні.

Учасники масових гулянь, присвячених цьому дню, одягаються в зелений одяг, оскільки цей колір є національним кольором Ірландії.

Україна в останні роки також полюбила це свято. День святого Патріка відзначають вечірками, парадами і фестивалями в Києві, Одесі, Львові, Ужгороді та інших містах.

Хвиля відкритості цьогоріч докотилася і до нашого містечка Сміли.

Євроклуб ліцею вперше долучився до відзначення цього дня.

Напередодні вестибюль ліцею прикрасили зеленими кульками, гірляндами з прапорців та листків трилистої конюшини, яскравими постерами.

17 березня ліцеїсти змінили звичний для навчального закладу дрескод, надавши перевагу елементам одягу зеленого кольору. Бажаючі прикрасили свої обличчя, намалювавши на щоці маленький зелений листок конюшини. А під час великої перерви відбулась фотосесія. Кожен клас зробив 2-3 світлини для участі у фотоконкурсі, коли методом голосування визначатимуть найвдалішу тематичну композицію.

Вже наступного дня у фойє ліцею красувалися креативні світлини та відбувалося голосування за найкраще фото.
Найбільше голосів набрали учні ІІ-Б та ІІ-М курсів, тому й були визнані переможцями. А  подарунками для них стане смачненький вітамінний сюрприз теж зеленого кольору – кольору весни, свята та гарного настрою.