Головна Газета "Ліцеїст" Ліцеїст (Лютий 2016)

Ліцеїст (Лютий 2016)

«Жодного дня без англійської мови» - девіз сучасного ліцеїста

Усім відомо, що Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні».

Як зазначається в Указі, він ухвалив таке рішення, «враховуючи роль англійської мови як мови міжнародного спілкування, з метою сприяння її вивченню для розширення доступу громадян до світових економічних, соціальних, освітніх і культурних можливостей, які відкриває знання та використання англійської мови, забезпечення інтеграції України до європейського політичного, економічного і науково-освітнього простору».

Цьогорічний Указ став для нас іще одним підтвердженням того, що Смілянський ліцей не просто іде у ногу з часом, а на декілька кроків випереджає певні події, адже девіз сучасного ліцеїста - «No day without English».

Сьогодні вже недостатньо просто вивчати англійську мову лише на уроках, щоб володіти нею згідно європейських стандартів.  Тому в ліцеї активно впроваджуються елементи неформальної освіти, а саме - програма eTwinning, у  рамках якої ліцеїсти мають можливість розширити коло спілкування англійською мовою зі своїми однолітками з Євросоюзу та інших країн Європи.

Нестандартна робота зацікавлює дітей та дає можливість їм розкритися. Спілкування з носіями мови надихає на упевненість, що немає нічого неможливого,  варто лише захотіти. А креативний підхід до будь-яких завдань розкриває творчий потенціал кожного, хто намагається бути сьогодні сучасним.

Рік англійської мови ліцеїсти розпочали з пісні.

12 лютого у рамках заходів, присвячених року англійської мови в Україні, у ліцеї пройшов конкурс виконавців пісень англійською мовою.

Серед номінантів на перемогу були Анжеліка Федорченко, учениця ІІІ-Б курсу;  Артем Журавський, учень ІІІ-М курсу; Антон Копійка, учень ІV-М курсу; дует з ІV-Б курсу – Катерина Нечипоренко та Аліна Манько з музичною підтримкою однокласниць та капела першокурсників.

За результатами глядацького голосування перемогу здобули Анжеліка Федорченко та дует – Катя Нечипоренко та Аліна Манько.

Переможців чекали приємні призи.

Продовжується проведення скайпконференцій з партнерами по проектах. Так, уже 1 березня  відбудеться відеоконференція з норвезькими  школярами в рамках проекту “Наша школа і наше майбутнє”.

Продовжується робота в рамках програми Тристороннього учнівського обмін у - Німеччина, Польща, Україна.  Команда ліцеїстів готується до захоплюючої подорожі до міста Чарнков, що у Польщі, де українці разом із зарубіжними партнерами вчитимуться командній роботі, взаєморозумінню, толерантному ставленню до думки інших та розвиватимуть комунікативні навички англійської мови. А повернувшись, вони продовжать удосконалювати свою англійську у мовному таборі, який працюватиме  на базі  ліцеї в червні 2016 року.

І це лише малесенька часточка того, що вже зроблено, втілено, пережито. І ще менша - від тих задумів і мрій, які ліцеїсти втілюватимуть у життя у найближчий час.

Головне, дотримуватися правила трьох «Н» - Немає Нічого Неможливого. У цьому ліцеїсти переконалися не один раз. Хочеш бути сучасним? Будь ним!!!

Прес-центр ліцею


Ліцей - це дружна родина однодумців

Ще і ще раз у цьому змогли переконатися, коли під ліцейне батьківське крило злетілися випускники. А їх наш заклад нараховує уже більше тисячі.

Хтось іще навчається у вишах, хтось уже працює, хтось захищає кандидатські, хтось подорожує…

Але як тільки випадає слушна нагода, то всі вони намагаються забігти у гості, навідати своїх учителів, порадіти успіхам ліцею, відчути гордість за свій улюблений навчальний заклад. І байдуже, що одні зовсім близько – в Україні, а інші – далеко за межами Батьківщини – в Італії, Польщі, Чехії, Німеччині, Прибалтиці, у далеких Арабських Еміратах. Усі вони – випускники ліцею, усі вони – наші дорослі діти, що знаходять хвилинку для свого навчального закладу: хтось лайкне у контакті, хтось підтримає у Фейсбуку, хтось просто забіжить, а хтось із ностальгією у серці перегляне фото на сайті ліцею…

Цього року усі, хто знайшов вільну хвилинку, завітали на вечір зустрічі з випускниками.

Звичайно, ми  розуміємо, усі прийти не можуть, але ж як приємно бачити такі рідні обличчя, що сяяли від радості зустрічі з дитинством.

Приємні спогади…Теплі погляди… І розмови…Розмови… Про все на світі. Який же він чудовий цей світ дитинства!

Учні четвертого курсу Аліна Ніздрачова та Назар Чепкий уміло та професійно взяли ініціативу в свої руки і вели концертну програму, не забуваючи акцентувати увагу на тих, хто прийшов. Тому нашим колишнім випускникам таки прийшлося згадати і про свої витівки, і про списані уроки, і про свої таланти. Наприклад, Оля Липова  акапелло під оплески присутніх виконала пісню англійською мовою, а Іван Богородицький «на біс» знову заспівав свою «Вчительку» , а інші знову на якусь мить стали дітьми, пригадуючи трепетні моменти зі свого ліцейного життя. Соромилися, червоніли, знічувалися, хоча дехто вже має і свої сім’ї, і діточок.

А ще дуже приємно дізнаватися, що ліцей має і свої сімейні пари. Учні, що були колись просто однокласниками або просто ліцеїстами різних курсів, зараз створили сімейні пари і щасливі у шлюбі.

Свою любов і повагу до випускників передавали теперішні ліцеїсти, радуючи талантами: Іван Завгородній зі своєю партнеркою просто зачарував присутніх вальсом, Оля Морозова подарувала хвилинки радості грою на кселофоні, Коля Кривенко милував слух, виконавши ліричну композицію на саксофоні, а Анжеліка Федорченко подарувала присутнім пісню, сповнену спогадів про незабутні дитячі роки, заставила поринути у задуму Карина Поліщук, виконуючи свій сольний танець.

Випускники з гордістю за свій ліцей переглядали відеофільм про сьогодення нашого закладу, про його досягнення і перемоги, про хвилинки радості і таке рідне кожному щоденне ліцейне життя.

Вечір продовжився у класних кімнатах у теплих розмовах з класними керівниками. Лунав сміх,  жвава бесіда, щасливі спогади, бо у всіх був радісний, піднесений настрій, адже було про що згадувати.

Фото на згадку, квіти на пам’ять і радісні емоції – для  повного відчуття щастя.


Хто ж краще?..

Хто ж, врешті-решт, кращий? Дівчата чи хлопці? Хто краще навчається, усміхається, одягається? Хто краще  міркує, метикує, жартує?

На ці всі запитання  ліцеїсти вирішили дати відповідь одним махом, організувавши гру «Хто краще?»

Гра була проведена до Дня святого Валентина, і це не випадково. Адже навіть тоді, коли ми відверто кепкуємо один із одного (дівчата з хлопців, а хлопці з дівчат) ми робимо це виключно люблячи.

Отож, на сцені зібралися найталановитіші та найвигадливіші: чарівні дівчата – Іра Кисіль (ІІ-Б), Юля Шепелєва (ІІІ-Б) та Лєра  Нюкіна (ІІІ-М); та справжні мачо – Валерій Бондаренко (ІІ-М),  Бриндак Женя (ІІІ-М) та Назар  Чепкий (ІV-М). Очолила команду дівчат досвідчена та комунікабельна,  як завжди приваблива, Аліна Ніздрачова (ІV-М), а команду хлопців – привітний і щирий Діма Чубін (ІІІ-М). І кращих капітанів команд не можна було і вигадати.

І тут розпочалось…  «Фото з родзинкою», «Склади слово», «Вгадай пісню», «Зірки в ряд», «Так» чи «Ні», «Обмін ролями», бонусні запитання. Веселі завдання і смішні коментарі до них, інтелектуальні запитання і творчий підхід до їх відповідей, ліплення вареників і забивання гвіздків – цілий мікс, основою якого став гарний веселий  настрій як гравців, так і глядачів.

Пані суддя – Світлана Іванівна Лісова – ледве встигала підраховувати бали після кожного конкурсу і просто приголомшила кінцевим результатом. Виявилось, що перемогла у нас… дружба!  Неймовірно, але це факт. Проте якщо бути чесним до кінця, то ми здогадувались, що запитання, які ставилися на початку статті,  насправді єдиної відповіді не мають. Адже в нас у ліцеї і дівчата, і хлопці просто МОЛОДЦІ!


Чим більше знаєш – тим більше можеш

«Школа - це майстерня, де формується думка підростаючого покоління, і треба міцно тримати її в руках, якщо не хочеш випустити з рук майбутнє».
Ці слова А. Барбюса якнайкраще віддзеркалюють роботу ліцею над формуванням цілісної особистості, серед пріоритетів якої – бажання здобувати знання та творчо мислити і працювати. Адже майбутнє у руках наших дітей – звичайних і талановитих водночас.

Тому саме на  виконання Програми «Обдарованість» у листопаді – грудні 2015 року учні ліцею брали участь у міських олімпіадах з базових дисциплін, міжнародному  конкурсі знавців української мови ім. П. Яцика та у Всеукраїнському конкурсі з української мови ім. Т.Г. Шевченка.

У міських олімпіадах та мовних конкурсах з різних предметів взяли участь 44 учні ліцею, що становить 29,7 % від загальної кількості учнів. Вони  здобули     21 перемогу,  що становить 47.7 % від кількості учасників олімпіад.

І місце посіли:  Нечипоренко К. та Касюкевічус В. (біологія), Бережанський Д. (економіка),  Поправко О. та Труш А. (фізика та математика), Чурілова А. (правознавство).

ІІ місце посіли: Гречана Д. (історія України), Касюкевічус В. та Бугайов М. (хімія), Поправко О. (англійська мова),  Бриндак Є. (фізика та астрономія), Мельник А. (біологія), Герасимчук Д. (математика).

ІІІ місце посіли: Чурілова А. та Поправко О. (історія України), Поправко О. (географія), Ніздрачова А. (математика), Лозова А.(правознавство), Стешенко М. (фізика).

В особистій першості  лідером став Поправко Олексій з ІV-М курсу, який  отримав 4 перемоги. По дві перемоги мають Бриндак Євгеній (ІІІ-М курс), Касюкевічус Валерія (ІІ-М курс), Труш Артем (ІІІ-М курс), Чурілова Анна (ІІ-М курс).

У конкурсі знавців української мови ім. П. Яцика учениці ІІ-Б курсу Бреус Інна та ІV-Б курсу Нечипоренко Катерина посіли ІІ місце (учитель Береговенко Т.В.).

Позитивним є те, що у цьому навчальному році  збереглася результативність участі учнів в олімпіадах з біології, яка вивчається поглиблено і є профільним предметом (учитель біології Цвященко П.К., 4 переможці) та з математики, яка є теж профільним предметом (Осадча Р.В. – 4 переможці).

Успішними були виступи наших учнів і на обласних предметних олімпіадах.

Треті місця в області посіли Бриндак Євгеній, Касюкевічус Валерія, Нечипоренко Катерина, Труш Артем та Чурілова Анна.

За цими результатами стоїть наполеглива розумова праця самих учнів  та їхніх наставників-педагогів: учителів математики Осадчої Р.В., історії та правознавства Гунько О.А., фізики та астрономії  Волошиної М.С., англійської мови Ярмиш Т.Є., української мови та літератури Береговенко Т.В., біології Цвященко П.К., економіки Валантирець Н.В., хімії Чайченко-Михлик Л.М. та  Хуртенко Л.О.

Але не лише здобувати знання прагнуть наші учні, вони ще й намагаються займатися науковою діяльністю. Досліджувати, пізнавати щось нове, докопуватися до істини, шукати родзинки… Тому й наукова діяльність ліцеїстів – серед пріоритетів на шляху до пізнання.

13-14 лютого в стінах Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького відбувся ІІ етап (обласний) Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН.

Поважному журі свої роботи представили 45 юних смілян - науковців, 30 з яких виявилися переможними.

Свій внесок  у загальний кошик перемог зробили і 10 ліцеїстів, які представили  на конкурс 11 робіт. 9 з них виявились переможними, а 1 робота буде відзначена грамотою.

Перше місце посіли учні IV-х курсів - Олексій Поправко та Катерина Нікіщенко в секціях «Екологічно безпечні технології  та  ресурсозбереження» і «Валеологія»,  друге місце мають Дарина Санжаровська ( ІІІ-М курс, секція «Інформаційно-телекомунікаційні системи та технології») , Катерина Нечипоренко (IV-Б курс, секція «Екологія»),  Інна Бреус (ІІ-Б курс, «Медицина»); третє - посіли математики Аліна Ніздрачова (IV-М курс)  та Труш Артем (ІІІ-М курс), Аліна Манько (IV-Б курс , «Валеологія»), Валерія Касюкевічус (ІІ-Б курс, «Агрономія»); грамотою журі відзначило роботу з психології Каті Нікіщенко (IV-Б курс).

Підготували до успішної участі свої вихованців учителі Бондаренко Оксана Вікторівна, Валантирець Наталія Василівна, Волошина Марія Сергіївна, Осадча Раїса Володимирівна, Хуртенко Леся Олексіївна, Цвященко Петро Карпович. Дякуємо їм щиро за наполегливу титанічну працю. А Олексію Поправко та Катерині Нікіщенко побажаємо перемог на Всеукраїнському конкурсі, який відбудеться навесні в Києві.

Заступники директора з навчально-виховної роботи А.С. Бурсевич та Л.О. Хуртенко


Калейдоскоп подій

Дорогами Афгану… Зі слів очевидця.

15 лютого наша країна вшановувала воїнів-інтернаціолістів, відзначаючи чергову річницю від дня виводу радянських військ з Республіки Афганістан.

Відомо, що українські солдати й офіцери виконували свій військовий обов’язок більш  ніж у 25-ти країнах світу, серед яких В’єтнам, Чехословаччина, Угорщина, Югославія, Куба, Ірак. Та саме афганська війна залишила найболючішу рану, що не загоїлася і донині.

З цього приводу на тематичну виховну годину до другокурсників був запрошений полковник у відставці  В’ячеслав  Пилипович Штрухацький, який протягом 1979-1981 років служив у Афганістані командиром зенітного полку.

Він розповів учням, як і чому радянські війська були введені до Афганістану, про неймовірні випробовування, що випали на долю юнаків, та про неоправдані жертви, до яких призвела ця війна.

Ліцеїстам було цікаво послухати про важкі дороги війни зі слів очевидця. Тому зустріч пройшла на одному диханні, діти навіть не помітили, коли пролунав дзвінок – все б слухали та слухали.

Щиро дякуємо В’ячеславу Пилиповичу за змістовну розповідь та цікаву зустріч. Бажаємо йому міцного здоров’я та довголіття.

***

Навчання учителів

12 січня 2016 р. в ліцеї відбувся навчально-практичний семінар «Застосування ІКТ в навчально-виховному процесі», який проводила заступник директора з навчально-виховної роботи Леся Олексіївна Хуртенко. Вчителі ліцею під час семінару поглиблювали свої знання та удосконалювали навички застосування сервісів Інтернет для організації роботи учнів на уроці, для свторення інтерактивних вправ та можливостей організації дистанційного навчання.

***

Приємна новина

Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні».

Глава держави прийняв таке рішення, як зазначається в Указі, «враховуючи роль англійської мови як мови міжнародного спілкування, з метою сприяння її вивченню для розширення доступу громадян до світових економічних, соціальних, освітніх і культурних можливостей, які відкриває знання та використання англійської мови, забезпечення інтеграції України до європейського політичного, економічного і науково-освітнього простору, на підтримку програми Go Global, яка визначає вивчення англійської мови одним із пріоритетів стратегії розвитку».

Одним із пріоритетних напрямків роботи навчальних закладів країни  має стати  обмін студентами та учнями загальноосвітніх шкіл між Україною та англомовними країнами для якнайкращого пізнання традицій, культури  народу та, звичайно ж, удосконалення володіння англійською мовою.

Нам дуже приємно було дізнатися, що ми знову попереду, адже ліцей багато років поспіль є активним закладом, який здійснює обміни учнями в рамках Програми учнівських обмінів між містами-побратимами.

Загалом за Програмою обміну та Програмою FLEX  у США побувало близько 20 ліцеїстів.

Цьогоріч ми теж отримали гарну звістку із high school (старшої школи) міста Ньютона штату Айова, що знаходиться у Сполучених Штатах Америки, де ось уже майже півроку навчається учениця нашого закладу Владислава Осадча, яка і перебуває там саме за Програмою учнівського обміну.

Проживаючи в американській родині та навчаючись у школі, вона має можливість удосконалити свої мовні навички та розвивати таланти. Маючи хист до малювання, художнього відтворення дійсності, Влада ще й опановує гончарне мистецтво і, схоже, це їй дуже подобається.

Ліцей отримав позитивні та схвальні відгуки про Владиславу від адміністрації школи з Ньютона та голови комітету міст-побратимів Джейн Енн Коттон про позитивні академічні успіхи дівчинки та достойне представлення сучасної української учнівської молоді за океаном.

Ми пишаємося своєю вихованкою та бажаємо їй успіхів у розвитку її талантів!!!

***

LOVE IS ALL WE NEED!

Так називається міжнародний проект програми eTwinning, до якого долучився євроклуб ліцею  «Ми – разом!».

30 шкіл з різних куточків Європи об’єднала напрочуд красива мета-обмінятися листівками, виготовленими учасниками проекту власноруч до Дня святого Валентина.

До виготовлення листівки є певні вимоги. На ній рідною мовою мають бути написані   слова «Я тебе кохаю». На зворотному боці треба розмістити постероподібну інформацію про краЇну-відправника. Так мало - і водночас  так багато. Адже учні збагатять свої знання про різні країни Європи і дізнаються, як звучить найкрасивіша і найпоширеніша не лише серед закоханих фраза «Я тебе кохаю».

Отже, вже з 1 лютого в ліцеї запрацювала майстерня святого Миколая так як листівки необхідно встигнути виготовити до 5 лютого, щоб їх міжнародною поштою вчасно було доставлено до Португалії, Іспанії, Сербії, Хорватії, Албанії, Румунії, Чехії, Словаччини, Туреччини, Угорщини, Греції, Бельгії, Латвії, Литви, Вірменії  та Польші.

А вже 14 лютого кожна школа організує виставку отриманих листівок та обміняється фото на сайті проекту TwinSpace.

З нетерпінням і ми чекатимемо  на слова кохання звідусіль. Тож нехай слова «Я тебе кохаю» летять від школи до школи, від міста до міста, від країни до країни, долаючи кордони, руйнуючи стереотипи, будуючи партнерські стосунки та сприяючи миру.

Любов-це все, що нам потрібно!

Тетяна Ярмиш, керівник євроклубу «Ми – разом!»

***

Створено з любов'ю

Завершився перший тиждень роботи в проекті еTwinning – «Love is what we need!» – «Кохання - це те, чого ми всі потребуємо».

Протягом 5 днів члени євроклубу «Ми-разом!»  виготовляли креативні листівки – валентинки з фразою «Я тебе кохаю!», написаною саме рідною мовою, та постероподібною інформацією про Україну на зворотньому боці.

Щоб виготовити достатню кількість листівок, які розлетяться в країни Євросоюзу,  до акції долучились учні усіх курсів.
Результат перевищив очікування. Розмаїття дизайнів та матеріалів, яскраві і пастельні кольори романтичних та патріотичних листівок притягували погляди і викликали захоплення у вчителів, учнів та  робітників ліцею.

«Створено з любов’ю» - саме такий бренд можна було б присвоїти кожній  роботі.

21 листівочка знайде свого адресата у 12-ти  європейських країнах. Незабаром наші закордонні партнери отримують листівки юних смілян, у виготовлення яких вкладені наша любов, тепло і креативний підхід.

***

Іще раз про енергозбереження

Посилення екологічної кризи, низький рівень екологічної освіти і свідомості більшості населення, повсюдна експлуатація всіх видів природних ресурсів, збільшення забруднення і накопичення шкідливих відходів, отруєння навколишнього середовища - ось далеко не повний перелік того, що характеризує нашу сьогоднішню реальність буття.

Не менш складним і важливим у цих умовах є виховання таких членів суспільства, які хотіли б і вміли дбайливо ставитися до національного природного багатства. Тут не можна бути байдужим або залишатися пасивним спостерігачем.

Наша ліцейна родина не стоїть осторонь від реалій життя, у закладі інтенсивно проходять  заходи,  спрямовані на максимальне інформування ліцеїстів, батьків, громадськості про способи енергозбереження, про існуючі поновлювані джерела енергії та чому важливо економити енергію.

Ліцеїсти та педагогічний колектив активно беруть участь у зборі макулатури, створюють малюнки на відповідну тематику, пишуть казки та створюють до них ілюстрації, комікси, розмальовки, знімають відеоролики, пишуть наукові роботи в МАН та долучаються до участі у національних та міжнародних конкурсах на відповідну тематику.

Протягом листопада-грудня за сприяння громадської організації «Екологічний клуб «Еремурус», за підтримки Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України, Бюро УГКЦ з питань екології, РДЮЦ «Gutta club» (Республіка Молдова), Науково-технічного центру «Псіхея», ГС «Муніципальна енергія», редакції журналу «Світ виховання», Асоціації «Енергоефективні міста України», Науково-дослідного інституту українознавства з метою поширення ідей сталого розвитку з опорою на краєзнавчі звичаї і традиції народів, що населяли терени України та Молдови, проводився Заочний міжнародний конкурс «Енергозберігаючі традиції народів України та Молдови». Наш ліцей також долучився до участі у цьому конкурсі.

У національному етапі конкурсу було зареєстровано 84 учнівських та 34 учительських роботи з різних куточків України. Роботи учасників розглядало міжнародне журі.

У номінації «Пошуково-дослідницькі роботи вчителів» 1 мiсце виборола Олена Олексіївна Діденко, учитель зарубіжної літератури нашого ліцею, з роботою  «Капустянське енергозбереження».

У формі есе Олена Олексіївна розповіла про роки свого дитинства, проведені у селі Капустино Шполянського району Черкаської області та зробила порівняльний аналіз помешкання, у якому проживали бабуся з дідусем, та більш сучасного будинку, збудованого за новими технологіями, де проживають її батьки.

Як виявилося, будинок бабусі був більш енергозберігаючим, ніж сучасне помешкання.

Тож ми вітаємо нашу переможницю та бажаємо їй творчої наснаги у подальшій роботі.

Прес-центр ліцею

***

У листопаді 2015 року - березні 2016 року Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді спільно з громадською організацією  Екологічний клуб «Еремурус» проводиться конкурс «Енергія і середовище» під гаслом «Збережемо енергію-збережемо Планету!». Конкурс проводиться за підтримки міжнародного освітнього проекту SPARE з метою пошуку та підтримки обдарованої  молоді.  З понад 180 учнівських робіт заочного туру 38 кращих відібрано для участі в фіналі очного етапу.

Серед цих 38 робіт і робота «А ми таки утеплились» нашої ШЕПЕЛЄВОЇ Юлі, учениці ІІІ-Б курсу (науковий керівник, учитель географії  Наталія Василівна Валантирець) .

Юля запрошена до стендового захисту своєї конкурсної роботи, який буде проходити в м. Києві.  Побажаємо їй успіхів!!!