Головна Газета "Ліцеїст" Ліцеїст (Лютий 2015)

Ліцеїст (Лютий 2015)

З перемогою з фестивалю відеопоезії "Чорна підкова"

Учні ІІ-М курсу Максим Бугайов та Дарія Гречана посіли ІІІ місце у конкурсі відеопоезії, який відбувся в рамках фестивалю “Чорна підкова” до 80 - річчя з дня народження Василя Симоненка.

8 лютого у місті Черкаси в музеї «Кобзаря» було підведено підсумки конкурсу.

Усього на розгляд журі було представлено 19 відеороликів на поезії чи прозу, автором яких є наш видатний земляк.

Учасники з різних куточків України: Дніпропетровська, Переяслава – Хмельницького, Сумщини, Кіровоградщини і, звичайно ж, Черкащини – втілили власне бачення творчості геніального письменника епохи шістдесятників. Парадокс у тому, що з плином часу творчість Василя Симоненка набуває все більшого значення й актуальності, звучить не лише злободенно, а й пророче.

Усі учасники презентували роботи під псевдонімами. Наша юна ліцейна команда ІІ –М курсу мала назву «Зачаровані світом» і створила відеоролик на поезію Василя Симоненка «Перехожий» (автор ідеї – Дарія Гречана, оператор та відеомонтажер – Максим Бугайов, головний герой – Євген Бриндак, текст читала Яна Христич (ІІІ-Б курс)).

Оцінювало творчий доробок учасників авторитетне журі у складі очільника Спілки письменників Черкащини Володимира Ткаченка та членів Спілки письменників України Сергія Руднєва і Юлії Гончар. Головував на конкурсі Сергій Владиславович Проскурня - український театральний режисер, продюсер, головний режисер – постановник Черкаського драматичного театру.

По завершенню заходу Майстер театральної справи привітав переможців та дав настанови: не ілюструвати матеріал, а відшукувати ілюстративний ряд, щоб дати шанс глядачеві домріяти, дофантазувати. Як зазначив відомий режисер, у всіх роботах прослідковувався дух подолання комплексу меншовартості нашим українським народом.

Серед подарунків справжнім сюрпризом стало запрошення на безкоштовний перегляд прем’єри вистави, присвяченої Василеві Симоненку «Тиша і грім», яка відбудеться 15 лютого 0 17.00 у приміщенні Черкаського драматичного театру.

Тож запрошуємо шанувальників творчості ювіляра - ліцеїстів та членів педагогічного колективу долучитися до візиту в обласний центр, щоб насолодитися грою акторів та ще раз поринути в неповторний творчий світ нашого великого земляка.


Тетяна Береговенко – учитель української мови та літератури ліцею


"Зимова осанна Симоненкові"

«Зимова осанна Симоненкові» - саме таку назву мав урочистий вечір, присвячений пам’яті видатного поета і нашого співвітчизника. Адже 2015 рік  оголошено  роком Василя Симоненка.

У рамках заходів з нагоди 80-річчя поета урочистості відбулися 24 січня о 15.00 у приміщенні музею «Кобзаря» у місті Черкасах.  І, як завжди, учасники гуртка «Я патріот України»  долучилися  до проведення свята.

Аліна Манько та Оксана Вдовиця приготували для учасників заходу музичне вітання.

Слід зазначити, що вже доброю традицією для ліцеїстів стало відвідання  різноманітних творчих  віталень разом з батьками та родичами. Тому Аліна  прибула  до Черкас  разом з дідусем Іваном Михайловичем, а Оксана – з  татом   Олександром Борисовичем.

Ліцеїсти завжди  намагаються бути у вирі  цікавих подій сьогодення. Юні читці Яна Христич та Юлія Шепелєва декламували перед  аудиторією улюблені поезії Василя Симоненка. Усі присутні ловили буквально кожне слово із вуст тих, хто був запрошений до виступу. Адже все було новим, незаїждженим і  актуальним для теперішного світу. Видавець Юлія Чабаненко презентувала нові ювілейні видання  творів митця, серед яких  казка «Цар Плаксій та Лоскотон» та збірка вибраних творів з передмовою Василя Пахаренка.

Зараз ліцеїсти активно готуються до міського заходу, присвяченого Василеві Симоненку, який відбудеться 20 лютого о 14.00 у бібліотеці імені Олени Журливої.

Тож запрошуємо усіх  охочих долучитися до проведення смілянських урочистостей з нагоди ювілею поета.

Тетяна Береговенко - учитель української мови та літератури


Ліцей завжди чекає своїх випускників…

Цього вечора з нетерпеннім чекають усі: ліцеїсти, випускники, учителі, працівнкики ліцею. Це – вечір зустрічі із роками, що минули, із своїм дитинством, із старими друзями. Це – вечір приємних веселих спогадів і цікавих приємних несподіванок.  Це – вечір зустріч із випускниками минулих літ.

Цього року на зустріч із юністю в актовій залі зібралося їх небагато, тих, хто сумує за своїм рідним ліцеєм, кому хочеться поринути в чарівний світ дитинства, зустрітися зі своїми друзями.

Отак у теплі камерній атмосфері пройшов невеличкий концерт, де пролунали слова вітання від директора ліцею, Софії Анатоліївни, від  випускників ліцею 2005, 2010 та 2013 років. Багато теплих слів було сказано на адресу нашого улюбленого навчального закладу,  багато спогадів зринуло саме у цей чарівний вечір, коли атмосфера, друзі юності та дитинства, вчителі, світлі класи – усе сприяє цьому.

Пісні, що лунали під час проведення вечора у виконанні Ані Перехрест, Анжеліки Федорченко та нашого славного тріо із ІІІ-Б (Нечипоренко К., Вдовиці О., Манько А.), налаштували усіх присутніх на романтичний лад. А хореографічні композиції від Івана Завгороднього та його партнерки Насті, від Каріни Поліщук дарували гостям свята веселий настрій.

Вечір пролинув швидко, і випускники мали змогу провести час із своїми учителями у своїх же класах.

Спогади… Мрії… Хвилювання… І знову спогади про незабутні роки дитинства, про своїх друзів-однокашників, що ділили разом і радощі, і розчарування, що підтримували один одного та надихали на звичайні шкільні «подвиги». Усе це було тут, у ліцеї. Усе ніби-то зовсім нещодавно… А у коридорах уже мелькають зовсім незнайомі обличчя, з цікавістю спостерігаючи за красенями та красунями – випускниками, та з певною мірою заздрощів дивляться у їхні очі. Коли ж і ми будемо такими дорослими?! А в очах випускників немов відбивається відповідь – невже ми уже дорослі?!

Шановні випускники! Не забувайте наш ліцей! Якщо випадає така нагода – завітайте до нас!  Памятайте, ваш ліцей був, є і буде! І він завжди чекає на вас!


Підсумки І семестру 2014-2015 навчального року

Промайнув перший семестр 2014-2015 навчального року. У ліцеїстів було безліч цікавих справ, різноманітних заходів, зустрічей, спортивних та інтелектуальних змагань, конкурсів, олімпіад. Найголовнішим завданням, як і завжди, було наполегливе навчання, оволодіння основами наук. Тож і цього разу мені приємно підводити підсумки результатів навчально-виховного процесу.

На початок навчального року у ліцеї було 169 учнів. Прибуло 5 учнів, вибуло 4 учні. Станом на 30.12.2014 року у ліцеї 175 учнів. З них на І-П курсах –90 учнів, на Ш-ІV курсах -85 учнів. Середня наповнюваність класів – 25 (у минулому році-24.8). Середня наповнюваність по І-ІІ курсах-30, по Ш-ІV курсах-21.3.

Середній рівень знань на кінець першого семестру за результатами моніторингу мають 124 учні, що становить 70.8% від кількості учнів ліцею.

Достатній рівень знань мають 45 учнів, що становить 25.7%.

Високий рівень знань мають 6 учнів, що становить 3.5%. Це - Булика Тетяна, Бутрик Сергій, Мурашкіна Наталія, Костенко Катерина, Нечипоренко Катерина та Прилепська Дарія.

Хочу зазначити, що серед учнів, які закінчили перший семестр з оцінками середнього та достатнього рівня, є значна кількість тих, хто при більш наполегливій навчальній діяльності зможе підвищити свій рівень знань та досягти кращих результатів на кінець навчального року.

На виконання ліцейної Програми «Обдарованість», Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади з базових дисциплін у листопаді – грудні 2014 року учні ліцею брали участь у міських олімпіадах з базових дисциплін, міжнародному конкурсі знавців української мови ім. П. Яцика та у Всеукраїнському конкурсі з української мови ім. Т.Г. Шевченка і теж отримали значну кількість перемог.

У цьому навчальному році ліцеїсти здобули 24 перемоги на предметних олімпіадах, з них І місце посіли 8 учнів, ІІ місце - 8 учнів, ІІІ місце – 8 учнів. Зважаючи на те, що у минулому році заклад був дещо знизив свій рейтинг успішної участі у міських олімпіадах констатую, що у 2014-2015 навчальному році ліцейна команда виступила успішно та досягла вагомих результатів.

В особистій першості лідерами стали:

Бутрик Сергій (ІV-М курс, математика – ІІ місце, географія - ІІІ місце, фізика – І місце); Мельник Анастасія (ІІ -Б курс, біологія - І місце, конкурс Т.Шевченка – ІІ місце, конкурс П.Яцика - ІІІ місце);

Поправко Олексій ( ІІІ-М курс, історія - ІІ місце, хімія - ІІ місце, географія - ІІІ місце);

Булика Тетяна (ІV-Б курс, екологія-І місце, біологія – І місце);

Герасимчук Данило (ІІІ-М курс, математика –ІІІ місце, фізика - ІІ місце).


Калейдоскоп подій

2015 рік на Черкащині оголошено роком Василя Симоненка. Тож найактивніші учасниці заходів, присвячених 80- річчю з дня народження поета, Дарія Гречана, Юлія Шепелєва та Яна Христич разом з учителькою Тетяною Береговенко 15 лютого побували у Черкаському драматичному театрі на прем’єрі документальної вистави “Серед тиші і грому”.

П’єса названа на честь єдиної прижиттєвої поетичної збірки митця, що побачила світ у 1961 році.

З допомогою біографічної вистави режисер і художній керівник театру Сергій Проскурня, використовуючи численні метафори, переніс на сцену театру ключові події життя нашого земляка, починаючи від юних літ і до самої смерті, відтворені за його прозою, повідомленнями ЗМІ та спогадами рідних і друзів.

Перед очима глядачів промайнула і весела юність Василя у рідному селі, і навчання на факультеті журналістики Київського університету, і зустріч із майбутньою дружиною, і приїзд у незнайомі Василеві Черкаси.

Режисер закцентувався на сімейних проблемах Симоненка та постійній виснажливій боротьбі письменника із тоталітарною системою у часи його роботи журналістом у черкаських газетах «Черкаська правда» та «Молодь Черкащини».

Образ Василя Симоненка на сцені втілив непрофесійний актор – молодий філософ, читець-декламатор Ярослав Литвин.

Ліцеїстки, незважаючи на свою юність, дали високу оцінку новаторській постановці, визнавши її як роботу в жанрі «епічного театру». Не кожен епізод легко давався дівчатам для розуміння, та почуття допомогли збагнути і велич, і трагедію таланту Симоненка – поета, прозаїка, журналіста, чоловіка, Людини, Великого Патріота рідної України. Зі сцени лунали всім знайомі рядки, які зараз уже стали для нас, українців, афористичними:

Одійдіте, недруги лукаві!
Друзі, зачекайте на путі!
Маю я святе синівське право
З матір'ю побуть на самоті.

Ради тебе перли в душу сію,
Ради тебе мислю і творю...
Хай мовчать Америки й Росії,
Коли я з тобою говорю.

***

Зимові канікули виявилися для нас трохи задовгими. Ми встигли відсвяткувати новорічні свята, добре відпочити, помандрувати і… засумувати за своїми друзями та за ліцеєм.

Тому перший курс хай і не у великому складі, але зібрався на зустріч за чашечкою чаю, де було прийнято єдине правильне рішення: час відпочивати разом.

Вирішено – втілено у життя!

І от ми всі рвонули відпочивати в місто Черкаси. Погода була казковою: такого лапатого пухнастого снігу давно вже не було у наших краях. Спочатку відвідали Черкаський дитячий парк, де пограли в сніжки, подихали морозним повітрям та побавилися на зимовому просторі, потім зайшли погрітися у павільйон із екзотичними тваринами та рослинами. Тут особливо цікаво було дівчаткам із біологічного курсу. А після цього дружною юрбою попрямували на ролледром. У кожного із нас виявився різний досвід катання на роликах. Тому і їздили ми у різному темпі, у різній техніці, проте всі-всі.

Як же весело і цікаво ми провели ці кілька годин разом. Швидше б розпочалися уроки! Адже в ліцеї ми матимемо змогу спілкуватися з друзями, які за ці півроку вже стали немов рідними!

***

Перед наближенням Новорічних та Різдвяних свят кожна сім’я, кожна родина намагається побути разом, щоб відчути тепло родинного затишку, дружню підтримку, любов рідних.

А як же бути тим, хто захищає нашу країну, тим, хто не зможе побути з рідними разом. Вони – наші герої, вони - ті, ким ми маємо гордитися. Вони – наші захисники!

Саме їм, нашим оборонцям, ліцеїсти присвятили благодійну акцію «Привітай героїв АТО з Новим роком та Різдвом!»

Учні малювали та підписували Новорічні листівки, які передали у міський центр підтримки сил АТО, що при Смілянському міськвиконкомі, разом з новорічними подарунками - 29 водонепроникними куртками, які зможуть захистити наших бійців у негоду.

Для бійців АТО важлива підтримка земляків. Така допомога здатна зігріти солдатські серця, додати їм сил та мужності для оборони рідної України.

***

Холодного зимового дня, коли так хочеться ніжності та тепла, молодь Сміли вийшла на вулиці міста для того, щоб подарувати трішки радості людям.

22 січня о 14:00 на центральній площі міста відбулася акція до Дня обіймів, у ході якої учні нашого закладу з плакатами «free hugs» обіймали всіх охочих. Було надзвичайно приємно, що ми змогли подарувати посмішку людям, які так потребували цього.

Не забули також і про те, що Україна саме 22-го січня відзначала День Соборності Так як у ці тяжкі часи кожен переймається долею своєї країни, діти підготували плакати з надписом «Схід і Захід – єднаймося!» і роздавали смайли, на яких було написано «СХІД І ЗАХІД РАЗОМ! ОБІЙМИСЯ, УКРАЇНО!»

Ось так поєдналися в одному дні ці дві події, які подарували всім і позитив, і гарний настрій, і непереборне бажання дарувати людям хвилинки радості.

***

У ліцеї пройшли практичні навчання з правил надання першої медичної допомоги, проведені для трудового колективу закладу працівниками Товариства Червоного Хреста.

Усі присутні мали нагоду поглибити свої теоретичні знання з даного питання та спробувати на практиці різні методики надання домедичної допомоги постраждалим.

Велика подяка працівникам Червоного Хреста за змістовне навчання та за ґрунтовні знання, які так важливо мати у такий нелегкий для України час.

***

День Святого Валентина – свято, яке з нетерпіння чекає сучасна молодь. І як би складно не було у країні, але кохання залишається вічним у будь-який час.

Упевнені, що кожен провів цей день незабутньо, адже не може бути нічого кращого за два закоханих серця.

Ліцеїсти теж вирішили наповнити цей день прекрасним, тому й запланували заходи, які б наповнили це свято радістю: конкурс валентинок, святкова пошта, у повітрі витав інтригуючий настрій від очікування подарунків та валентинок - побажань, діти могли написати свої побажання на мобільній дошці, прикрашеній метеликами та чудо-сердечками…

А потім був тихий, ніжно-трепетний вечір, з гарними словами, ніжними мелодіями та аурою милої закоханості. А ще перегляд художнього фільму, усі разом, у родинному колі ліцеїстів, з ароматною чашечкою чаю, з тістечком-сердечком для усіх охочих. І кадри фільму - про патріотизм і відданість обов’язку, про честь і відвагу, і, звичайно ж, про два закохані серця, що пронесли своє почуття через усі перипетії долі… Хіба може бути щось краще?..

А наступного дня спільно з молодіжним активом Сміли ліцеїсти взяли участь у масштабному флешмобі, який усі бажаючі могли побачити біля МБК. Легкі, прості рухи, але виконані разом, зробили це дійство дуже яскравим.

І що може бути кращим за ті щасливі обличчя смілян, яким учні дарували власноруч виготовлені «сердечка» з теплими привітаннями. Усього ліцеїсти привітали близько ста жителів Сміли. І це того вартувало.

Ще одна чудова новина, ми зайняли перше місце на виставці валентинок, що відбулася у міському будинку культури. Учні ліцею вразили журі конкурсу своєю оригінальністю, творчим підходом до оформлення робіт