Головна Євроклуб Наша діяльність Учні ліцею разом із всією країною та європейською спільнотою святкували День Європи.

«Молодь – крокує до Європи»,- саме такий меседж відправили ліцеїсти смілянам 12 травня.  Адже учні ліцею  разом із усією країною та європейською спільнотою  святкували  День Європи.

Ранок розпочався з пізнання нового про Європу та Євросоюз: з допомогою євроквесту ліцеїсти довели, що мають необхідні знання з географії, економіки, політології та інших сучасних дисциплін.

Далі свято продовжилося біля Міського будинку культури. Ліцейна молодь  вийшла до  містян, щоб  поділитися своїми знаннями про перспективи розвитку нашої держави на європейському рівні. Кульмінацією заходу став флешмоб, до якого ліцеїсти наполегливо готувалися, залишаючись після занять на спортивному майданчику та шліфуючи кожен рух, що мав передавати  почуття дружби, братерства, взаєморозуміння та взаємодопомоги.

Над головами молодих смілян змайнули прапори України та Євросоюзу, а   глядачам активісти презентували плакати із символікою Євросоюзу та нашої держави.

Рішення щодо відзначення Дня Європи в Європейському Союзі було прийнято ще у 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані.  До 1997 року це свято мало переважно культурно-мистецьку спрямованість. День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.   Основна ідея  свята – кожний мешканець континенту, незалежно від своєї національної належності і громадянства, має відчути себе вільним у "Європейському домі". Сьогодні День Європи, разом з єдиною валютою (євро), прапором і гімном, є символом ЄС як політичної сили. Відзначення Дня Європи в Україні ? це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.

Головною метою відзначення в Україні Дня Європи є формування позитивної громадської думки щодо євроінтеграційного курсу України; ознайомлення якомога ширшого кола громадськості з європейськими цінностями та традиціями; популяризація загального європейського культурного надбання серед громадськості, зокрема, молоді; залучення населення регіонів України до діяльності, пов’язаної з інтеграцією країни до ЄС; поширення ідеї європейської ідентичності серед громадян Європейського Союзу, утвердження спільних європейських цінностей.

Щорічне відзначення згаданого заходу в нашій державі започатковано Указом Президента України від 19 квітня 2003 р. № 339, яким встановлено третю суботу травня датою святкування в Україні Дня Європи.

Спільне, одночасне та скоординоване  проведення Дня Європи в Україні  дозволить забезпечити участь людей у європейських реформах, розвитку та оновленні  нашої держави. Надасть прискорення  інтеграції України до Європейського Союзу.  Адже перед Україною відкривається перспектива  стати  світовим  лідером. І  прискорювати процес входження України до Євросоюзу  судилося саме українській обдарованій молоді, яка мислить по- новому і діє в нових нестандартних обставинах.