Головна Євроклуб Наша діяльність У ліцеї відзначали день європейських мов

У ліцеї відзначали день європейських мов

Європейський день мов  відзначили ліцеїсти в  рамках  роботи євроклубу «Ми-разом!» та гуртка «Я  партіот України».  Юні дослідники постійно  розширюють межі вивчення не лише рідної мови, а й іноземних, зокрема англійської,  у європейському масштабі.

Дещо про це свято: мета Європейського дня мов – привернути увагу аудиторії до мов, якими розмовляють у Європі, поширювати культурне та лінгвістичне різноманіття, заохочувати до вивчення мов протягом всього життя.
У Європейському Союзі нараховують 24 офіційні мови, близько 60 регіональних та мов меншин, та більше 175 мов, якими розмовляють емігранти.

«Єдність у різноманітті» - це девіз Європейського Союзу. А ліцеїсти  зробили спробу дослідити    шляхи досягнення  взаєморозуміння та  консолідації  різних людей  через  різноманіття мов та глибокої пошани до кожної мови, яка в сучасному світі є  візитівкою  народу.

Учителі  англійської мови Тетяна Ярмиш та  української мови Тетяна  Береговенко   разом із учнями ІІІ-М курсу  провели інтегрований урок «Ідіоми світу» української та англійської, приурочений якраз Європейському дню мов.

Тетяна Володимирівна як український філолог  запропонувала пригадати   імена великих українців, які знали найбільшу кількість мов (Агатангел Кримський  вільно володів 60 мовами, Іван Франко – 15, а Михайло Коцюбинський - 9).  Далі  ліцеїсти  замислилися, що може об’єднувати античну міфологію, Біблію та український фольклор. Виявляється, це фразеологізми, які прийшли в сучасність саме з таких джерел. Про те, що стійкі сполуки слів мають різновиди, старшокласники знали вже з попередніх класів, але більше зупинилися на вивченні ідіом. Адже особливість ідіом у тому, що їх неможливо дослівно перекласти з однієї мови іншою, обов’язково слід знаходити відповідники. Цією творчою справою і зайнялися учні на уроці. Спочатку добирали  рівноцінні ідіоми  з української та російської мов. Вийшло досить цікаво: «Іди в гості сміло, коли не жде дома діло - делу время, а потехе час; на Миколи та й ніколи - после дождичка в четверг; сон рябої кобили - бабьи сказки». Згадали також і найуживаніші вислови з латині: «NOTA BENE - ДОБРЕ ЗАПАМ’ЯТАЙ, EX  LIBRIS - З КНИГ, LAPSUS – ПОМИЛКА».

Далі ліцеїсти  продовжили працювати уже з допомогою Інтернету, де англійською мовою знаходили цікаву інформацію про мови: «Скільки мов у світі? У яких країнах пишуть справа  наліво? Який відсоток африканських мов у світі?»   Старшокласники  чудово  виконали усі завдання, адже  англійською вони володіють належним чином завдяки  наполегливій праці та старанням  Тетяни Євгенівни.

Тож про ідіоми ліцеїсти дізналися багато, а  інформацію про мови у світі ще продовжують вивчати.

Тетяна Береговенко - учитель української мови та літератури