На останок

Добіг до завершення 2014-2015 навчальний рік.

Попереду Свято останнього дзвоника, урочистості з нагоди вручення атестатів про повну середню освіту, свідоцтв про базову загальну освіту і довгоочікувані літні канікули.

Але це попереду, а сьогодні я хочу щиро подякувати моїм дорогим ліцеїстам, учителям, батькам наших дітей, усім працівникам ліцею за наполегливу працю, мудрість, толерантність, терпимість, щирість, небайдужість;  за всі наші здобутки, перемоги, надбання. А їх було чимало.

У скарбничку ліцею в цьому році було покладено 24 перемоги у міських олімпіадах з базових дисциплін, 6 перемог - в обласному етапі  цих олімпіад;  13 науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН стали переможними в місті, а 2 із них - в області; результатом наукової роботи ліцеїстів є більше 200 сертифікатів переможців всеукраїнських конкурсів «Кенгуру», «Колосок», «Левеня», «Соняшник», «Лелека», «Бобер», «Intel-Техно», «Енергія і  середовище» тощо.

Приємно, що наукову діяльність ліцеїстів та їхніх учителів-наставників відмічено на всеукраїнському рівні, свідченням цьому є запрошення на ІХ всеукраїнський фестиваль науки – 2015, присвячений міжнародному року світла та приурочений до Дня науки.

Команда ліцею взяла активну участь у роботі фестивалю та виборола 5 %  знижку на відпочинок у літній науковій школі в Карпатах у липні цього року. Поїдемо обов’язково!

А загалом і ліцеїсти, і їхні вчителі небайдужі до всього нового, сучасного  в науці, техніці, освіті.

Ось лише невеличкий перелік Всеукраїнських заходів наукового спрямування, де активно брали участь учні та вчителі закладу:

• молодіжний проект  Всеукраїнського  масштабу «Твоя  країна»,  який є  особливим різновидом туризму, «щоб якомога більше українців побачило якомога більше України»;
  • конкурс  відеопоезії,  який відбувся  в рамках фестивалю “Чорна підкова” до 80 - річчя з дня народження Василя Симоненка;
  • Національна конференція  - підсумки року eTwinning Plus в Україні- 2014;
  • початок партнерства  із фундацією CEASC до 2020 року в рамках проекту «Відкрита Польща»;
  • щорічна конференція у Римі eTwinning -2014, що зібрала 500 учасників з 39 країн світу, зареєстрованих у мережі навчальної програми Європейської Комісії, започаткованої в 2005 році з метою розвитку співпраці  європейських шкіл;

·                XVІ Всеукраїнська конференція учнів Асоційованих шкіл ЮНЕСКО.

І це ще далеко не повний перелік усього того, чим займаються ліцеїсти під керівництвом своїх старших наставників.

Підсумовуючи навчальний  рік, що минає, хочу подякувати євроклубівцям та лідерам учнівського самоврядування за незабутні заходи в ліцеї: свята, благодійні акції, проекти, у тому  числі й міжнародні, тренінги.

Ми не залишаємось на одному місці, і сьогодні не навчаємо наших учнів так, як навчали їх учора. Ми не обмежуємось лише програмовим матеріалом, викладеним у підручнику. Ми відкриті до усього нового і йдемо в ногу з часом. А ще щиро і завзято будуємо мости дружби, які в майбутньому стануть запорукою мирного співіснування представників різних національностей. Підтвердженням цьому є міжнародний телеміст Україна-Грузія. Саме 19 березня 2015 року увійде в історію закладу як день першої відеоконференції в рамках проекту GENDER GAP, у якій взяли участь учні третього курсу нашого ліцею та учні фізико-математичної школи 41 з міста Кутаїсі, що в Грузії.

А ще це участь у програмі обміну учнівської молоді між країнами Європи ( «З двох зроби три») – Німеччина – Польща – Україна, де ліцеїсти можуть  поспілкуватися зі своїми ровесниками з європейських країн.

Цьогоріч учні закладу у травні стали учасниками міжнародної тренінгової програми у Польщі, а вже у червні поїдуть спілкуватися з однолітками до Німеччини.

Саме наполеглива праця у проектах та знання іноземної мови дає нашим дітям шанс підкорювати Європу. І усе це у комплексі робить життя ліцеїстів яскравим, динамічним, насиченим, сучасним – ЄВРОПЕЙСЬКИМ!

Сьогодні ліцей – це вже не просто школа, де дають учням знання. Це сучасний заклад, де пріоритетним є творчий підхід та креативність.

Підтвердженням цього є результативна участь учителів у фахових конкурсах різних рівнів, навчання учителів за допомогою мережі Інтернет на різноманітних дистанційних курсах, участь у вебінарах, інтернет-конференціях, веб-квестах…

Створена учителями-предметниками система роботи з обдарованими дітьми була визнана компетентним журі гідною Срібної медалі під час конкурсу  в рамках   Шостої  Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2015» у номінації «Інноваційні технології виявлення, навчання та підтримки розвитку обдарованих дітей і молоді».

Яким був цей рік для мене особисто? Складним. Але завжди поруч була моя ліцейна родина, мої мудрі, виважені колеги; найкращі в світі учні; уважні, турботливі батьки. Дуже приємно, що робота нашого закладу була оцінена на вищому рівні, свідченням цього є запрошення мене до роботи у робочому засіданні з директорами ліцеїв (фізико-математичного, природничого спрямування) з головою Комітету з питань науки та освіти ВРУ Л. М. Гриневич, заст. Міністра МОН України П.Б. Полянським. В засіданні взяли участь також представники НАН України, академічних інститутів, університетської науки, вчителі, наукові керівники переможців міжнародних наукових конкурсів юних вчених, аташе з питань науки і університетських обмінів Посольства Франції в Україні Жиль Мамець, генеральний директор Фонду «Відкрита політика» І.А. Жданова; Всеукраїнській конференції директорів, вчителів ліцеїв (фізико-математичного, природничого спрямування), представників академічної, університетської науки, а вчора я отримала пропозицію увійти до складу робочої групи з питань змін до деяких статей основних освітянських законів. Із задоволенням дала згоду.

Вірю в найкраще! Дай, Боже, нам усім миру!