Головна Про ліцей Наші вчителі

Береговенко Тетяна Володимирівна - учитель української мови і літератури

Дата народження – «…мені здається, що жила я завжди».
Місце народження – неподалік  центру трипільської культури  ( на Черкащині).
Походження – із селян та козаків.
Соціальний стан – інтелігенція в другому коліні.
Душевний стан –«Я учитель, але я і Людина».
Сімейний стан – «Як усі, так і я».
Найближча людина – донька Маргарита.
Найприємніші істоти – кішечки Шниря та Сузіта.
Улюблені філософи – Григорій Сковорода, Фрідріх Ніцше, Костянтин Москалець.
Улюблений вислів – «Любіть ближнього свого, як самого себе, та спершу полюбіть самого себе».
Улюблене заняття – коли нарешті буде  вільний час, тоді воно обов’язково з’явиться, і не важливо яке, якби було.
Улюблений відпочинок – активний, особливо далекі прогулянки в горах (чим  подалі від харчів, тим краще).
Життєвий ідеал – внутрішня духовна свобода (не приймаю  духовне рабство у будь-яких формах і за будь-яких обставин).
Неулюблене заняття – спілкування по телефону ( розмови з живою людиною не замінить жоден мобільник і комп’ютер; таке спілкування нагадує  обід,  про який ти прочитав  у книзі «Здорова й смачна їжа», - слина побігла, а шлунок порожній).
Ненавиджу – «…коли лізуть в душу, тим більше, коли в неї плюють».
Остерігаюсь – давати поради іншим і передбачати майбутнє.
Боюся – влади речей - нічого не може бути гіршого, ніж залежність від чогось ( та й когось).
На завершення – «Найпотрібніше тобі ти знайдеш лиш у собі»(Григорій Сковорода)

«Читаючи мудрі книги, ми й самі стаємо мудрими», -  сказав хтось із великих людей. Тож  для саморозвитку та самоудосконалення я прочитала книгу Паоло Коельо «Щоденник чаклуна», або «Паломництво». У наш час люди, сидячи за комп’ютерами, вважають, що пізнають таємниці Всесвіту, хоча іноді нічого не бачать далі власного носа. «Тому варто здійснити  хоч невеличке паломництво», - сказала я собі після прочитання цього твору.  (Можна вирушити пішки до найближчої церкви, а можна – і на пошуки легендарної Шамбали). Але оскільки навчальний рік лише розпочався, то непогано було б просто  робити окремі вправи, які радить головний герой вищеназваної книги. Зокрема  мені сподобались ритуали «Зернятко», «Швидкість», «Вода», «Блакитна сфера», «Прислуховування». Початківцям із слабкою психікою не бажано виконувати вправу «Заживо похований», а також не варто  викликати «Вісника», адже треба мати міцну руку, щоб ним керувати, а в іншому разі – досить важко, а то й неможливо буде загнати цю примху власної фантазії назад – у комірки своєї підсвідомості.


У цьому житті кожен має чітко  визначитися, яку роль він готовий виконувати -  паломника чи вже провідника.  Читаючи книгу, я  доповнила свої знання про значення слова «любов» у грецькій мові: вона багатогранна й різна, може переходити з одного стану в інший, возвеличувати і спричиняти деградацію.


Любов (у грецькій мові) має три значення – ерос (між чоловіком і жінкою, має добрий і злий бік), філос (дружба), агапе (всеохоплююча любов до ближнього, природи, Бога, всесвіту, що очищує, перероджує,  допомагає побачити світ в кольоровому варіанті).  Агапе потрібна, перш за все, самій людині для того, щоб жити повнокровним життям, подолати власні хвороби і страхи, реалізувати свої творчі плани. З їдкою ненавистю в душі далеко не заїдеш ні в навчанні, ні в роботі, ні в особистому житті.


«Щоденник чаклуна» переповнений афоризмами, мудрими висловами, які дають відповіді на злободенні питання сьогодення:  «Учити – значить показувати: це можливо. Навчитися – значить зробити це можливим для себе». «Учень ніколи не може точно повторити рухи свого учителя, бо у кожного – свій погляд на світ, свій спосіб долати перепони і звершувати завоювання». «Наскільки  не були б корисні й необхідні зусилля, вони втрачають зміст, якщо результату не досягнуто».


Я не люблю до чогось закликати, тому знайшла підтвердження своїм переконанням у вислові Пауло Коельо: «Ми вважаємо, що чим більше людей будуть вірити в те, у що віримо ми, тим швидше наші уявлення перетворяться на реальність. Зовсім, ні!» Для матеріалізації  бажаних  ідей досить вашої глибокої віри, упевненості, а головне – чіткого уявлення: «Чого я хочу?». Тож варто подивитися ще й кінофільм «Секрет».


Треба удосконалювати і душу, й тіло.   Мрію  ще й зайнятися йогою – непогані передачі нині йдуть і по телебаченню, можна вправлятися – це корисно і не так уже й важко. (Та от ніяк не второпаю, як  це робити з пачкою конспектів, зошитів, творчих робіт і т. ін. на голові. Треба прилаштувати ці вельми необхідні речі деінде, бо голова при медитації та самопізнанні  має бути цілком вільною).


На завершення - інформація для роздумів: «Якщо ви купили в аптеці лейкопластир, а у вас на нього шалена алергія, - не поспішайте викинути його на смітник. Використайте його для підклеювання сторінок у своєму старому, доброму, мудрому записнику (якщо, звичайно, такий у вас є)»