Головна Новини З нагоди 70-ї річниці визволення України від фашистських окупантів

З нагоди 70-ї річниці визволення України від фашистських окупантів

Автор: Svetlana   
Понеділок, 03 листопада 2014 15:32

Як швидко плине час, особливо це помітно тоді, коли живеш спокійно, під мирним небом.

На жаль, сьогодні в Україні не всі можуть похвастатися такою розкішшю, як мирне небо над головою. Сьогодні, як ніколи, ми перейнялися духом патріотизму, любові до своєї Батьківщини, співпереживанням та болем за тих, хто віддає свої життя там, де потрібна їхня допомога, сила духу, стійкість, незламність…

Історія зробила ще один виток, оголивши увесь негатив людського існування, залишивши нас сам-на-сам з жорстокістю, злобою, ненавистю…

На жаль, сучасні діти уже знають, що таке війна і вже чули вибухи від мін, та на власні очі бачили, що вона несе хаос, безлад, страх та смерть…

Але є у цьому тугому витку історії і світлі моменти.

70-та річниця Перемоги на фашизмом, визволення України від тиску ворожого чобота, що топтав українську землю та давив вільнолюбиву українську душу.

До відзначення цієї знаменної дати долучилися і ліцеїсти.

Учитель історії О.А. Гунько разом з учнями четвертих курсів, опрацювавши матеріали щодо особистостей у Великій Вітчизняній війні, оформила виставку тематичних газет: «Історія в особистостях. Невідомі імена героїв ІІ Світової війни» та розмістила її у фоє ліцею, щоб усі мали змогу ознайомитися з цікавими матеріалами про героїв України періоду Великої Вітчизняної війни.

Класні керівники підготували та провели тематичні виховні години, а учениці VI-М курсу Аліна Діденко та Наталія Мурашкіна підготували матеріали для учнів молодших курсів, з якими і виступали перед слухачами. Темою розмови були: «Масові злочини  сталінського режиму в роки Другої світової війни», «Перемога над нацистськими окупантами – спільне досягнення антигітлерівської коаліції та визвольних рухів».

Учні ІІІ-М курсу були учасниками мітингу-реквієму, який відбувся біля Меморіалу Слави, що в міському парку культури та відпочинку.

Але найпам’ятніша подія відбулася у ліцеї, коли на зустріч з ліцеїстами завітали ветерани війни – Федір Михайлович Бех та Микола Васильович Кізюн.

Із захопленням та величезною повагою слухали ліцеїсти щирі розповіді сивочолих ветеранів про воєнне лихоліття, про подвиги звичайних хлопців, що без страху ішли у бій з ворогом, про життя під обстрілами та про величезну радість перемоги, яку зустріли у Берліні. А потім була відбудова країни у післявоєнні роки… Вир життя закружляв, розкидав побратимів по світу, але усі вони, побратавшись війною, вірно пронесли через усе життя скромне звання солдата-захисника та горде звання переможця.

Є чому повчитися сучасним дітям у ветеранів – відваги, мужності, терпимості, а головне, безмежної любові до Батьківщини!!!