Головна Газета "Ліцеїст" Ліцеїст (Березень 2014)

Ліцеїст (Березень 2014)

КАЛЕЙДОСКОП ПОДІЙ

1. Вітаємо баскетболістів

Збірна команда ліцею у складі Сергія Латюка, Олександра Гарабажиу, В’ячеслава Ніздрачова, Дмитра Кірєєва, Сергія Гарабажиу, Андрія Кугота та Якова Скородіда посіла ІІІ місце у міських змаганнях з баскетболу у заліку ХХІ Спартакіади школярів. Щиро вітаємо хлопців та бажаємо нових спортивних перемог!

2. Працівники ліцею долучилися до благодійної допомоги.

Міністерство оборони відкрило благодійний рахунок для допомоги Збройним силам. Про це сказано в повідомленні прес-служби відомства.

На сайті Міністерства оборони України повідомляється, що на рахунки відомства в рамках добровільної благодійної акції "Підтримай українську армію" вже надійшли грошові кошти на суму понад 40 мільйонів гривень.

Приємно, що підтримати українську армію вирішили і педагоги та працівники ліцею. Долучившись до благодійної акції, було перераховано на рахунок Міністерства оборони України - 2000 грн.

3. Ліцеїсти – переможці Конкурсу-захисту МАН

У лютому 2014 р. у місті Черкаси пройшов ІІ обласний етап конкурсу-захисту робіт учнів-членів Малої академії наук.

На розсуд журі свої наукові роботи представляли 10 ліцеїстів. Переможними із них стали роботи: Максима Веденєєва - з інформатики та Сергія Латюка - з математики (учнів IV-М курсу) - ІІ місце; Андрія Кугота - з інформатики (учня IV-М курсу), з медицини Марії Кульбіцької (учениці ІІІ-Б курсу) та Тетяни Шемонаєвої (учениці IV-Б курсу) - ІІІ місце.

Підготували ліцеїстів до захисту вчителі ліцею: Олена Олександрівна Микитюк, Раїса Володимирівна Осадча та Петро Карпович Цвященко.

Вітаємо дітей та їхніх наставників з перемогою та бажаємо подальших успіхів!


Фінал Національного етапу міжнародного конкурсу Intel-Техно Україна

З 18 по 21 лютого в стінах Київського Політехнічного Інституту, за підтримки представництва корпорації Intel в Україні, пройшов конкурс науково-технічної творчості для школярів Intel-Техно Україна – Національний етап міжнародного конкурсу Intel ISEF International Science and Engineering Fair.

Команда учнів IV-Б курсу у складі Янінни Сороки, Ірини Бірюкової та Івана Гнатенка  за категорією “Інженерія”представила членам журі свій проект на тему "Дощова вода як джерело технічної води". В результаті захисту роботи команда посіла IV призове місце.

Вітаємо наших ліцеїстів та їхнього керівника Наталію Василівну Валантирець і бажаємо їм успіхів у подальших проектах!


Підсумки Національного туру міжнародного конкурсу "Енергія і середовище"

Міжнародний конкурс “Енергія і середовище” проводиться в рамках міжнародної освітньої програми SPARE (міжнародний освітній проект для школярів з питань змін клімату та енергетики) і всесвітньої декади ООН “Освіта для сталого розвитку” з метою пошуку й підтримки обдарованої учнівської молоді, залучення її до навчально-практичної діяльності з проблем енергоефективності та раціонального використання ресурсів.

Протягом жовтня 2013 року – лютого 2014 року проводився Національний тур міжнародного конкурсу молодіжних проектів з енергоефективності “Енергія і середовище” під гаслом: “Збережемо енергію – збережемо Планету”.

За рішенням компетентного журі з понад 230 учнівських робіт, що були надіслані на конкурс, відібрано 33 кращих учнівських робіт для участі в фіналі очного етапу Національного туру міжнародного конкурсу молодіжних проектів з енергоефективності “Енергія і середовище”. Серед них і робота учениці IV-Б курсу нашого ліцею Сороки Янінни "Тала і дощова вода як вторинне джерело водо забезпечення господарських потреб навчального закладу".

З радістю повідомляємо, що в номінації "Проект «Моє енергетичне рішення» робота Янінни була визнана найкращою і посіла І місце. Тепер вона буде представлена на заочний тур Міжнародного конкурсу в Норвегії.

Вітаємо Янінну та її вчителя Валантирець Наталію Василівну і бажаємо їм подальшої перемоги!


Екологічний відбиток...

Нещодавно у ліцеї  відбувся Footprint Day,  у рамках якого пройшли різноманітні заходи:

  • Footprint game;
  • Тренінг «Екологічний відбиток»;
  • Художній марафон.

Епіграфом до проведених заходів стала відома фраза "Не можна вирішити проблему з тієї ж точки зору, яка створила її. Щоб вирішити її ти маєш думати інакше".

Тому й метою тренінгу було показати учням, як впливає людина  на природу, та познайомити ліцеїстів з даними щодо екологічного стану Землі. А також спрогнозувати можливі результати недбалого ставлення суспільства до глобальних проблем екології.

Під час гри «Світовий торт» учням було продемонстровано нерівномірність розподілу ресурсів планети: 75% всього населення використовує лише 25% запасів енергії, в той же час як інші 25% живуть «на широку ногу». Також було висвітлено, наскільки виснажені ресурси планети. Обговорено проблеми глобального потепління, вимирання багатьох видів рослин та тварин та різницю у використанні  енергії країнами всього світу.

Крім того, під час презентації була проведена вікторина на тему : «Відбиток людини на Землі». Учасники мали змогу дізнатися вражаючі факти про масштаби шкоди, завданої людською діяльністю усьому живому на планеті.

Більш того, учням запропонували методи зменшення їх власного відбитку на навколишнє середовище. Адже щоб змінити світ, ми маємо спочатку змінити себе.

Під час інтерактивну «Щасливі моменти» учасники аналізували, якою мірою найщасливіші моменти їхнього життя пов’язані з матеріальними благами, а на скільки -  з духовними.  Хочеться відзначити, що більшість ліцеїстів обрали  сторону «без матеріальних благ», стверджуючи, що щастя дуже рідко залежить від матеріальних цінностей.

Нарешті, завершуючи тренінг, ліцеїсти спробували спрогнозувати майбутнє за допомогою відкритих речень, як-от:

  • «Я думаю, що умови в суспільстві…»
  • «Я вірю, що стан навколишнього середовища…»
  • « Коли я думаю про наступне покоління...»

Учні висловлювали свої думки щодо майбутніх поколінь та прогнозували, коли ситуація зміниться на краще і чи взагалі це відбудеться.

А загалом усі дійшли висновку, що треба жити кожен свій день так, ніби він останній, а все своє життя так, якби воно тривало вічність. Потрібно жити в гармонії з природою і лише тоді можна досягнути гармонії  в собі.

Саме на такій позитивній ноті учні продовжили Footprint Day на художньому марафоні. Свій екологічний відбиток у вигляді людського сліду юні художники зображали відповідно до тематики:

І-Б курс – «Органічна переробка сміття»
І-М курс – «Бережіть ліси від вирубки»
ІІ-Б курс – «Енергозбереження»
ІІ-М курс – «Екологічна їжа. Збережемо тварин»
ІІІ-Б курс – «Як зменшити використання води»
ІІІ-М курс – «Шкідливий вплив транспорту на довкілля»
IV- Б курс – «»Зменшення використання пластику у побуті та використання екологічно безпечних матеріалів»
IV- М курс – «Вторинне використання паперу».

Завершивши роботу, ліцеїсти зробили висновки, що сьогодні так необхідно цінувати кожну мить свого життя, але й жити так, щоб нащадкам теж було, де жити.


У ліцеї пройшов Fund Raising

Минулого тижня  під час відзначення М’ясниць, що в народі йменують Масляною, у ліцеї пройшов Fund Raising, приурочений роботі у Міжнародному проекті «Європейські школи за живу планету».

Мета проведеної кампанії: «Скажемо «НІ!» пластику» та зменшення свого екологічного відбитку на нашій планеті.
Усі кошти, зібрані під час благодійного ярмарку, будуть витрачені на придбання екосумок.

І це лише перший крок. Наступний – передбачає  проведення акції з метою інформування жителів міста про шкоду, яку завдає  пластик навколишньому середовищу, адже він так забруднює наше місто. На жаль, використовуючи пакувальні пакетики та пластикові стаканчики, не всі навіть задумуються про те, що час розкладу пластику у природі – 400 років, петпляшки – 100 років, поліетиленового пакетика, що лежить у водоймі – 20 років.

Ми так сподіваємося, що інформування жителів нашого містечка та їхня обізнаність з даного питання дасть можливість зменшити використання пластикових пакетів та поверне їх до бажання користуватися багаторазовими екосумками.  І це лише початок…

Кожен курс вніс свій внесок у таку потрібну справу, а саме під час благодійного ярмарку було зібрано:

І-Б курс – 88 грн
І-М курс – 94 грн
ІІ-Б курс –  106 грн
ІІ-М курс – 54 грн
ІІІ-Б курс – 75 грн
ІІІ-М курс – 84 грн
ІV- Б курс – 102 грн
IV- М курс – 114 грн

Загальна сума склала 707 грн,  що дасть можливість ліцеїстам придбати  такі необхідні екосумки для наших містян  та продовжити роботу у проекті.


Пильнуймо і слухаймо кожне Кобзареве СЛОВО!!!

В історії кожного народу є імена, які він свято береже у своїй пам'яті і з великою любов'ю та повагою передає з покоління в покоління. Є таке ім'я і в народу українського  — Тарас Шевченко – справжній  син України, який так ніжно і віддано любив свій народ і так страждав за нього. Саме він повернув народу його голос — українську мову, саме він повернув народу його гідність  і  право  на свободу та самовизначення. Для кожного з нас ім'я Шевченка є святим…

Саме йому, Тарасові Шевченку, справжньому синові українського народу, і був присвячений захід, що пройшов у ліцеї, з нагоди 200-річчя від дня його народження.

Дуже ретельно готувалися діти та вчителі до його проведення, адже так хотілося, щоб свято було справжнім, щоб глядачі перейнялися духом Шевченка, почули знову і знову пророчі слова Великого Кобзаря, щоб змогли і сучасні діти полюбите мудре та вічне Тарасове слово…

Свято вдалося. Атмосфера, що панувала у залі, надихала усіх, кому випала честь мати слово...

Ніжно-трепетно лунали пісні від юних аматорів сцени. У виконанні Катерини Нечипоренко, Аліни Манько та Оксани Вдовиці пролунала акапелло українська народна пісня «Сіла птаха». Оля Липова подарувала присутнім чуттєву пісню «Два кольори», а Анжеліка Федорченко порадувала усіх піснею «Мій край». Юля Боровик виконала пісню Ірини Білик. А дует Олі Липової та Янінни Сороки  піснею про Україну захопив усіх присутніх у залі.

Музична композиція у виконанні Оксани Вдовиці та Данила Єфремова так ніжно поєднала звуки сопілки та кларнета, що хотілося слухати і слухати таку багатогранну народну мелодію…

А Тарасове слово… Мудре, щире і до болю рідне…

Катя Нечипоренко натхненно читала уривок із поеми «Русалка», а поезія у виконанні Яни Христич нікого не залишила байдужими.

Уривки з кінофільму про Тараса Шевченка… Вальс у виконанні учнів І-М курсу… ніби перенесли присутніх  у 18 століття. А танець «Веселка» у виконанні ансамблю «Соната» став ніби завершальним акордом…

Не  обійшлося на святі і без гостей. Своєю присутністю та чудовими віршами про Тараса Шевченка порадувала ліцеїстів наша землячка, поетеса Тетяна Шугар- Благодарная. А око милували роботи неперевершеної вишивальниці Зеленецької Тамари Євгенівни, яка розповідала ліцеїстам про свої роботи, що виконані у вигляді копій-вишивок картин Тараса Шевченка.

В умовах новітнього інформаційного суспільства значення творчості Великого Кобзаря не втрачається, а навпаки – зростає.  І не важливо, яким ми уявляємо для себе образ Тараса Шевченка – молодим, замріяним, чи літнім, задуманим, в  модному петербурзькому вбранні чи в шапці та кожусі. Важливо те, які  почуття викликає цей образ у кожного з нас. А це може бути активність чи  глибокі роздуми, патріотизм чи просто щире співчуття до кожного, хто працею, талантом, самопожертвою,  любов’ю до народу прокладає собі шлях у майбуття. Адже Тарас Шевченко – це наша совість і щира українська душа.

Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття,
І голос твій нам душі окриля,  - ці поетичні рядки Тарасові Шевченку у середині століття двадцятого присвятив ще один наш видатний земляк – Василь Симоненко.
Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття.

Тебе своїм сучасником звемо, - промовляємо ми, молоді українці,  у відповідь.

Не треба сьогодні будувати ілюзії, що абсолютно всі  будуть  докладати надзусилля для того, щоб «доростати» до Шевченка, його життя, пошуків, перемог. Але  кожному з нас по-своєму близькі  спадщина  та доля Великого Апостола правди і науки  уже тим , що саме він показав, як слід  долати  наші давні  комплекси меншовартості й  бездержавного народу. Саме від нього, від Шевченка, і починається утвердження українців як повноцінної та самодостатньої нації.

Думаймо про Шевченка, живімо Шевченком, продовжуймо його безсмертя в собі та в дітях наших.

Відродися, Тарасе, мовою,
Одкровенням, душі розмовою.
Відродися, Тарасе, криницею,
Пульс життя в ній, віддача – сторицею (Людмила Яцура)

Шевченкове  свято – то кришталево чисте свічадо. 200 років минуло від того дня, коли проста українка  дала світові генія. Та з плином століть   він не віддаляється, а наближається до нас.

Тож пильнуймо і слухаймо кожне Кобзареве СЛОВО!