Головна Новини Історичні постаті України

Історичні постаті України

Автор: Svetlana
Четвер, 27 березня 2014 08:52

Нещодавно у ліцеї були проведені тематичні  виховні години, присвячені  історичним постатям  Івану Мазепі ( до 375-річчя від дня народження) та Тарасові Шевченку ( до 200-річчя від дня  народження).

Гостями ліцеїстів на виховних годинах були бібліотекар ЦБС Яніна Комишник та майстриня – вишивальниця Тамара Євгеніївна Зеленецька.

Багато цікавого почули першокурсники-біологи на виховній годині «Гетьман Мазепа та його доба».

Яніна Миколаївна розповіла  своїм вдячним слухачам, що Іван Мазепа був першим українським гетьманом, який  тримав гетьманську булаву близько 22 років. Учні почули, що головним його досягненням  стало об’єднання Лівобережної та  Правобережної  України. Завдяки політиці гетьмана Мазепи українська культура піднялась на більш вищий рівень розвитку. Його господарська та соціальна політика дала змогу Україні розширити позиції у міжнародній торгівлі.

Підсумком цієї виховної години стало утвердження істини про те, що лише в сучасній незалежній Україні ми можемо гідно оцінити його життєвий шлях та діяльність, відданість Україні, її культурі, вірі, державності, соборності. Ім’я Івана Мазепи неможливо викреслити з народної пам’яті.

«Шевченко у моєму житті…» Саме таку назву мала виховна година, яку провела для учнів II-М курсу Зеленецька Тамара Євгеніївна.

Зворушливою була розповідь майстрині-вишивальниці  про те, що надихнуло її  до творчої роботи, яка приносить  їй велике задоволення. Вишивати вона почала лише три роки тому, і за цей час у її доробку вже  43 роботи. Ця тендітна сивочола жінка пропрацювала більше 30 років вчителем. Вона є учасницею міських і обласних виставок, де виставляються роботи, що пов’язані з Т. Г. Шевченком. У міському музеї  є персональна виставка  майстрині «Шевченко у моєму серці».

Учні отримали нові враження та неоціненну можливість іще раз доторкнутися до спадщини великого Кобзаря.
Незабутня зустріч і такі ж незабутні враження…