Головна Газета "Ліцеїст" Ліцеїст (Листопад 2013)

Ліцеїст (Листопад 2013)

У добру путь, справжні представники міленіумного покоління

Шістнадцятий раз наш рідний ліцей розкриває свої обійми новим  учням. Цього року до нас  прийшли здобувати знання сорок три першокурсники. Кожен із них – поки що маленька зірочка. Але невдовзі у кожного є шанс засяяти новою надзорею на ліцейному горизонті  освіти і науки.

Першокурсники цього року  в  нас незвичайні, адже народилися вони на межі двох  тисячоліть. Отже, це справжні представники міленіумного покоління, для якого характерні такі риси: нестандартність мислення, мобільність, креативність. Наші новачки  уміють налагоджувати ділові відносини, знайти вихід із будь - якої проблемної ситуації. За  короткий час навчання в ліцеї вони вже довели, що мають свої високі життєві цілі і впевнено крокують до їх досягнення.

Тож в добру путь, шановні першокурсники. Хай на ліцейних дорогах знань  на Вас чекає великий успіх. А поряд з Вами завжди крокують  Ваші щирі наставники і порадники – класні керівники та вчителі. Будьте дружними та толерантними  у нашій ліцейній громаді. Ми Вас любимо і віримо у Ваш талант та високе призначення – гідно нести по життю звання «Ліцеїст».

З любов’ю ваші класні мами – Тетяна Володимирівна Береговенко та Марія Сергіївна Волошина


Ліцей - учасник міжнародного навчального проекту "Європейські школи за живу планету"

Всесвітній фонд природи та фундація ERSTE восени 2013 року розпочали цикл міжнародного навчального проекту “Європейські Школи за Живу Планету”.

Разом з колегами з 10 країн Європи до участі в ініціативі приєдналися чотири вчителі та чотири учні з України, серед яких були представники ліцею: учитель англійської мови Ярмиш Т.Є. та учениця IV-Б курсу Каріна Стогній.

33 команди з Австрії, Болгарії, Хорватії, Угорщини, Молдавії, Румунії, Сербії, Словенії та України взяли участь у тижневій академії, що проходила з 27 вересня по 02 жовтня в Ілмітці, австрійському регіоні Зеевінкель.

Під час робочих зустрічей та екскурсій у природу еко-педагоги WWF та природоохоронні експерти знайомили учнів та їхніх учителів з темами проекту – «Дунай – ріка життя Європи», «Екологічний відбиток – Вплив глобального споживання».

Основний акцент академія робила на aктивному громадянстві, з метою дати учням можливість бути активними, висловлювати свою думку публічно та спонукати інших до дій…У програмі роботи були тренінги з управління проектами, побудова команди та роботи з медіа. Організатори, тренери вчили молодих людей по-іншому дивитися на речі і бачити можливості сприяння соціальному та дружньому природі розвитку нашої планети.

Молодь має сили змінити майбутнє, тому ми всі маємо заохочувати їх піклуватися про природу і перебувати у постійному пошуку креативних рішень існуючих проблем.

Кожен день навчання був присвячений певній темі й вирізнявся особливим прагненням до набуття знань. За час роботи творчої майстерні було проведено низку занять у цікавій інтерактивній формі.

В Австрії ми зустріли людей з різних країн, у нас був надзвичайно цікавий тренінг, ігри, завдання та дискусії. Незабутніми залишаться велосипедна прогулянка на територію національного парку, подорож на човнах по Національному Природному Парку, що на березі Дунаю, поїздка у візках, запряжених кіньми, на літню базу WWF Австрії та прогулянка по Вені.

За тиждень ми стали однією командою, нас об’єднала англійська мова, а учні вкотре переконалися у важливісті володіння нею..

Наша поїздка в Австрію підтвердила думку, що немає проблем наших чи ваших, чи чиїхось іще…європейці мають спільні проблеми, бо у нас одні Карпати, один Дунай, ми тісно пов’язані і реагуємо на проблеми, які виникають у тій чи іншій частині Європи. І мета у нас спільна – ми щиро хочемо добра нам, нашій природі, екології, нашому майбутньому, тому і виступаємо зі спільною ініціативою – зробити наше життя щасливим!

Саме з цією метою протягом навчального року ми будемо розробляти та втілювати в життя власні екологічні проекти в ліцеї та нашому місті, а в червні 2014 року будемо презентувати нашу роботу в Румунії.

Повернувшись в Україну, ми, не відкладаючи справу у довгий ящик, взялися до роботи.

Тетяна Ярмиш – керівник проекту,
учитель англійської мови ліцею


МОЇ ПЕРШІ СТО ДНІВ У ЛІЦЕЇ…

Марія Вовчок – І-Б курс

Ще навчаючись у 5 класі, я замислювалася про ліцей, адже чула про цей навчальний заклад багато розповідей: і як тут добре, і як тут складно, і як тут погано… Час сплинув дуже швидко… І я все ж таки вирішила : буду вступати до ліцею. Напевне, я ніколи не забуду ті перші відчуття на вступному іспиті з української мови… Усе таке нове, незвідане, але таке цікаве… А перші 100 днів збігли, як одна мить. І усі мої страхи так і залишилися десь там, в уяві… У мене ніколи не було стільки друзів, як тут. Я почуваюся важливою… У ліцеї моє життя змінилося. І як мені здається, на краще!!!

Іван Журавель – І-Б курс

Я вирішив прийти навчатися у ліцей, бо маю чіткі плани на майбутнє.

Коли я вперше познайомився зі своїм класом, мені чомусь було страшнувато та почувався я якось нерішуче. Але, як виявилося, то була лише мить. Спочатку ми гарно здружилися у класі. Завдяки загальноліцейним святам, швидко здружилися з учнями з інших курсів. І я чітко усвідомив, що ліцей – не лише храм науки, а й великий та дружній колектив.

Руслана Фундовна – І-Б курс ФОТО 3

Мені дуже подобається навчатися у ліцеї, адже це – країна добрих, чуйних та вимогливих учителів, дружніх учнів. Тут серйозно ставляться до навчання, дають міцні знання. Наша справа – усе це сприймати та гарно навчатися, щоб пізніше знайти та зайняти гідне місце у соціумі, мати хорошу роботу, вірних друзів…

Мені дуже подобається Гімн ліцею та його девіз «Освіта – скарб; праця – ключ до нього». Ліцей – заклад для тих, хто не боїться труднощів.

Тетяна Вергелес - І-Б курс ФОТО 4

Мої перші кроки у ліцеї були незабутніми, тому що я дуже хотіла потрапити у цю дружну сім’ю, у якій усі тримаються разом: разом працюють, відпочивають, разом святкують, разом радіють…

Я знала про це заклад не зі слів сторонніх людей. Тут навчалася моя сестра. І я іду її кроками. Хочу бути такою ж, як вона: упевненою, розумною, увічливою, стриманою, виваженою. Усьому цьому її навчив ліцей.

Тому я дуже щаслива, що прийшла навчатися у цю велику та дружню родину.

Сергій Гарабажиу – І-Б курс ФОТО 5

Я мріяв вступити у ліцей…

І ось я тут навчаюся уже цілих 100 днів, отримую знання у цьому безмежному храмі наук. За цей період потоваришував з багатьма ліцеїстами, дізнався багато нового, навчився цінувати час…

Катерина Побережна – І-Б курс. ФОТО 6

Коли я вперше на День знань зайшла у приміщення ліцею, а згодом і в наш клас, мої враження та позитивні емоції просто зашкалювали. Від цього приміщення, сповненого духу навчання, віяло чимось незвичайним - духом історії. І в той же час воно сучасне.

Мені подобається мій клас, де багато зелені та книжок. А ще мені дуже імпонує те, що тут панує дружня атмосфера, взаєморозуміння та підтримка.

Анастасія Мельник – І-Б курс ФОТО 7

Ліцей, як джерело, що напуває усіх, хто потерпає від спраги. Так і цей заклад – дає знання усім, хто хоче їх здобути.

Навчатися мені тут цікаво. Сподіваюся, що інтерес до вивчення наук, дослідження, пізнання чогось нового не покине мене, адже знання – сила.

Денис Кіщук – І-М курс ФОТО 8

Перші сто днів у ліцеї мені дуже сподобалися. Я зрозумів, що цей заклад повністю наповнений атмосферою навчання. Звичайно, спочатку усім досить складно, але швидко звикаєш до темпу навчання тут. Та ще й якщо є така серйозна підтримка, як дружний та веселий клас, у якому мені пощастило навчатися. Тепер я упевнений, що продовжу своє навчання в ліцеї ще протягом наступних років, щоб з гордістю нести звання випускника ліцею.

Валерія Землянська – І –М курс ФОТО 9

Мої перші дні у ліцеї були наповнені тривогою і невпевненістю. Так завжди буває, коли хвилюєшся або щось змінюєш у своєму житті. Але все налагодилося. У ліцеї справедливі, веселі і вимогливі учителі. Мені тут комфортно і затишно.

Дарина Санжаровська – І-М курс ФОТО 10

Коли я переступила поріг ліцею, я зрозуміла, що тут мені буде затишно, адже усі вчителі та ліцеїсти робили усе, щоб нам, першокурсникам, було комфортно. Так приємно, коли твій кожен день розпочинається з привітної посмішки директора, якогось компліменту чи просто бадьорого: Доброго ранку!

Ліцей дуже відрізняється від звичайної школи. І ці зміни, на мою думку, стимулюють усіх ліцеїстів приходити на навчання з гарними настроєм, щирою посмішкою, приходити у заклад, що стає для кожного рідною домівкою.

Дар’я Петроченко – І-М курс ФОТО 11

Уже глибока осінь. І вже минуло 100 днів, як ми навчаємося у новому для нас закладі. Можу відверто сказати, що за цей час ми стали однією дружною родиною. Перші кроки у навчанні були важкими, але ми справилися. Нові знайомства, новий клас, нові учителі. А наш класний керівник та й загалом усі учителі ставляться до нас, як до своїх власних дітей: іноді сварять, іноді лестять нам, пробачають і …люблять. Ступивши на поріг ліцею, ми стали з ним одним цілим, ми зв’язали з цим закладом свої життя назавжди.

Анастасія Киченко – І-М курс ФОТО 12

У перший же день, коли я прийшла до ліцею, звернула увагу на тих, хто тут працює. Усі мені здалися привітними та щирими. Я досить швидко познайомилася з однокласниками, знайшла гарних друзів. Не склало особливих труднощів налагодити контакт і з іншими ліцеїстами. Усі вони дружні, веселі, розумні… Навчатися у ліцеї дуже класно! Доброзичлива атмосфера під час уроків, вимогливе і водночас добре ставлення учителів, веселі перерви, чудові класні та позакласні заходи. Свої почуття мені навіть важко передати словами. Я зрозуміла, що в ліцеї для мене відкрилися тисячі доріг у Країну Знань і вічні істини справедливості та добра…

Денис Драгоєв – І-М курс ФОТО 13

У мене дуже великі надії на роки навчання у ліцеї. Сподіваюся, що вони не пройдуть даремно. Буває трохи важко, буває складно. Але я постараюся усе здолати, адже моя мета того варта…

Дар’я Гречана – І-М курс ФОТО 14

Я вчуся у найкращому ліцеї у світі. Щодня я з гарним настроєм вирушаю сюди отримувати знання і з радістю відчиняю двері, адже мене чекають тут надійні друзі. За період перебування у цьому навчальному закладі я зрозуміла просту істину: Ліцей не лише вчить нас здобувати знання, але й навчає бути справжніми людьми.

Я щаслива, що навчаюся тут, у Країні Знань і Великої Доброти.