16 років ліцею

26 листопада нашому рідному ліцею виповнюється 16 років. Мало це – чи багато!? Для людини 16-річчя – вік повноліття, час отримання головного документу – паспорту, час початку проектування власного життя, власної долі. А для навчального закладу?...

Готуючись до святкування 16-го Дня народження, мимоволі згадую всі роки життя ліцею, хоча, що там роки – я пам'ятаю кожен день, кожну мить! І гордість, любов, щастя переповнюють моє серце. Адже за ці роки ми втілили у життя багато з того про що мріяли 16 років тому.

А мріяли ми ( «ми» - це всі, хто з першого дня повірив у ліцей, хто подав руку допомоги, хто прийшов працювати, хто привів своїх дітей, хто просто посміхнувся і побажав успіхів) створити у рідному місті навчальний заклад пріоритетом якого стануть глибокі знання, щаслива юність, відчуття єдиної родини ліцеїстів, а головне - висока конкурентоспроможність випускників ліцею. МИ ЖОДНОГО РАЗУ НЕ ЗРАДИЛИ НАШИМ МРІЯМ! Тому сьогодні я не буду говорити про ремонти, про кількість замінених вікон, про поповнення матеріальної бази ліцею – говорити я буду тільки про наші здобутки. І ось тут мені є про що говорити!

За 16 років за парти ліцею сіли 910 учнів, 154 з них закінчили заклад з золотими та срібними медалями. За ці роки ліцеїсти вибороли 309 перемог на міських предметних олімпіадах, 90 – на обласних, та 13 на олімпіадах Всеукраїнського рівня. У скарбничку ліцею покладено більше 50 перемог на Всеукраїнських інтернет-олімпіадах. Кожен рік серед ліцеїстів є переможці Всеукраїнських конкурсів та турнірів «Кришталева сова», «Геліантус — природознавство для дорослих», "Патріот", "Гринвіч", "Соняшник", “Бобер”, «Ерудити планети», "КОЛОСОК", "Кенгуру", "Левеня", міжнародної дистанційної математичної олімпіади "Третє тисячоліття", всеукраїнських молодіжних конкурсів “Новітній інтелект України” , «Молодь тестує якість», Aliante-Ukraine, Intel-Техно Україна. За цей час ліцеїстами разом з їх вчителями-наставниками написано 430 науково-дослідницьких робіт. З них  87 стали переможними на обласному конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН, а 9 - на Всеукраїнському етапі цього конкурсу.

Особливим для життя ліцейної родини став 2004 рік, адже завдяки кропіткій, наполегливій праці попередніх років, ліцей стає третім закладом в області зі статусом асоційованої школи ЮНЕСКО. А ще в цей рік ліцейна родина приєдналася до програми «Intel®Навчання для майбутнього». Саме у 2004 році в ліцеї розпочалася ера бурхливої проектної діяльності. Ліцейні проекти – «Що сказать тобі, ліцею, на прощання... », «Видатні постаті ХХІ століття», « Хто я є..», « Творці комп'ютерних технологій », «МИ в Інтернеті », «Кольорові кварки», « Ось то Я!!!», « Вишиванки - це модно», « Архітектурні пам'ятки нашого міста». Національні проекти – «Український фен-шуй», « Мій край - легенда...», « Закони життя», « Что в имени тебе моем?», « Домашні улюбленці», « Рослини-лікарі», « Школа майбутнього». Міжнародні проекти - European Schools For A Living Planet, Асоційовані школи ЮНЕСКО, Challenges in Schools, I*EARN, Science Across the World, Mondialogo, Global Gateway, Global Teenager Project (GTP), Connecting classrooms, Flex, програма обміну учнівської молоді між країнами Європи (З двох зроби три), Німеччина, Польща, Україна, Е-Twinning (Партнерство в освіті). Ліцеїсти презентували свою роботу, захищали честь Сміли, Черкащини, України у Іспанії, Польщі, Великій Британії, Австрії, Угорщині, на Мальті та Кіпрі. І завжди це робили на найвищому рівні!

Сьогодні я не можу не згадати роки становлення ліцейного самоврядування – адже це і роки становлення громадянської позиції наших дітей, і способу організації життя колективу. Лях Анна - перший Президент ліцею, Конотоп Антон, Карась Анна, Косяк Анастасія, Гунько Анна, Святецький Владислав, Зубко Оля, Стоноженко Владислав, Махно Анна, Ігор Чернай, Марина Кодола – наші Президенти. Саме вони, разом з педагогічним колективом, всією ліцейною родиною писали історію нашого закладу.

У 2009 році розпочав діяльність ліцейний євроклуб "Ми - разом!" і життя ліцею наповнилось надзвичайно яскравими фарбами – свята, акції, благодійність, подорожі, зустрічі, безліч нових друзів і неповторних вражень.

Пишу ці рядки і весь час думаю: а як же мені написати про моїх вчителів, моїх колег-заступників?! Якби не їхній талант, небайдужість, постійне прагнення до нових вершин, робота над самовдосконаленням, креатив, а головне – величезне бажання зробити ліцеїстів щасливими, нічого б цього не було. Завдячуючи саме педагогічному колективу, ліцей має звання "Лідер сучасної освіти", є лауреатом Програми "Золоті руки країни" 2012 року, тричі нагороджений золотою медаллю на Міжнародній виставці «СУЧАСНІ ЗАКЛАДИ ОСВІТИ» та Національній виставці-презентації "Інноватика в сучасній освіті" , став переможцем у Всеукраїнському конкурсі «Директор ХХІ століття», отримав статус експериментального майданчика всеукраїнського рівня (тема експерименту: "Створення сприятливого освітнього середовища як чинника виховання компетентного випускника сучасної школи"), став пілотною школою Академії педагогічних наук.

Ліцею, до свого повноліття ти прийшов зрілим, виваженим, мудрим, знаним та визнаним навчальним закладом! Попереду в тебе нові перемоги, нові можливості, нове яскраве та змістовне життя. Процвітай! А я вдячна долі, що подарувала мені можливість жити і працювати разом з тобою, бути щасливою. Я люблю тебе, мій рідний ліцею!