Головна Сторінка директора Випускникам 2013 року!

Випускникам 2013 року!

Дорога ліцейна родино!

Сьогодні в ліцеї свято – свято яскраве, хвилююче і дуже важливе для кожного, хто причетний до ліцейного життя - 37 ліцеїстів переступають поріг дорослого життя.

Важливе для вчителів, адже кожен випуск – це рубіж. Разом ми провели незабутні чотири роки. Все було. Але сьогодні випускники уносять з собою часточку нашої душі, нашої любові, наших сподівань, що життя кожного з них буде достойним.

Це свято важливе для батьків наших випускників, які завжди раділи всім успіхам своїх дітей, хвилювалися, підтримували, які зробили все, щоб сьогоднішнє свято було найкращім.

І, звичайно, це свято важливе для самих випускників, які подолали дуже відповідальний етап на шляху під назвою «життя».

Дорогі, діти! Сьогодні останній вечір дитинства, останній вечір, коли ми всі разом, а вже завтра - доросле життя. Я сьогодні останній раз звертаюся до вас, як до ліцеїстів, а вже завтра ви станете випускниками 2013 року. Я не буду сьогодні говорити, наскільки важливо далі навчатися, розвивати себе, знайти своє місце в житті. Не буду говорити про те, наскільки важливо наполегливо працювати. Не буду тому, що з одного боку це правда, а з іншого – не зовсім. Чому це тільки частина правди? Тому що сенс життя кожної людини – бути щасливим. Цього можна досягти по різному, але розуміння щастя і шлях до нього один.

Я вважаю, що стати щасливим через постійно наполегливу і тяжку працю неможливо. Неможливо стати щасливим, якщо за вас хтось вирішив куди і як рухатись далі по життєвому шляху. Щоб стати успішним і щасливим необхідно життєвий шлях обирати самостійно!

Взагалі, життя весь час буде вимагати від вас робити правильний вибір. Інколи цей вибір незначний, а інколи від нього буде залежати все ваше подальше життя. Є такі сфери життя вибір в яких треба робити мудро та відповідально:

Дружба

З давніх часів відомо, що наше життя багато в чому залежить від людей,які нас оточують. Якщо ваші друзі впевнені у собі, цілеспрямовані, відповідальні, завжди готові підтримати вас – ваші шанси на успіх значно зростуть. Якщо ж вас оточують нікчеми – успіхів вам не бачити. Проаналізуйте ваші стосунки з оточуючими людьми та зробіть правильний вибір!

Кар'єра

Робота буде займати значну частину вашого життя, тому ви повинні зробити все, щоб вона задовольняла вас. Жодна, навіть сама сильна людина не зможе довгий час займатися тим, що їй не цікаво. Від правильного вибору на початку шляху залежить вся ваша подальша кар'єра.

Стосунки

Ваш вибір в стосунках змінить не тільки ваше життя, але і життя ще однієї людини. А це означає, що якщо ви зробите неправильний вибір то ризикуєте зробити нещасливими одразу двох людей . І навпаки, якщо ваш вибір вірний на планеті стане на двох щасливих більше. Зробіть мудрий вибір і пам'ятайте, що з цією людиною ви пройдете скрізь усе життя.

Реакція

Ваше життя залежить не від того, що в ньому відбувається, а від того, як ви реагуєте на ці події. Як тільки ви навчитеся контролювати свої реакції – ви отримаєте контроль над своїм життям.

Знаєте – я впевнена, що кожен з вас досягне в житті всього чого прагне, треба тільки дуже цього хотіти і весь час рухатись в напрямку своєї мети. Ніколи не ставте перед собою маленькі цілі , які легко досягаються, нехай вони будуть, але будуть тимчасові. Ставте перед собою грандіозні, найвищі цілі. Наприклад : хочу стати найкращим хірургом України, або хочу стати президентом країни. Саме так все і буде у вашому житті.

І ще пам'ятайте, що тільки насолоджуючись кожною хвилиною свого життя ви будете щасливі і зможете досягти омріяної мети.

Я хочу побажати вам усім: ставте перед собою нездійснені цілі та здійснюйте їх!

А ще хочу подарувати вам рядки із «Листа до дітей» Марини Цвєтаєвої.

– Никогда не лейте зря воды, потому что в эту же секунду из-за отсутствия ее погибает в пустыне человек.

Потому же никогда не бросайте хлеба, а увидите на улице, под ногами – поднимите и положите на ближний забор, ибо есть не только пустыни, где умирают без воды, но и трущобы, где умирают без хлеба.

Может быть, этот хлеб заметит голодный, и ему менее совестно будет взять его так, чем с земли.

Никогда не бойтесь смешного, и если видите человека в смешном положении: постарайтесь его из него извлечь.

Никогда не говорите, что так все делают: все всегда плохо делают, раз так охотно на них ссылаются! У «всех» есть второе имя – «никто», и совсем нет лица – пробел. Ну а если вам скажут, что так никто не делает (не одевается, не думает и т.д.) – отвечайте: «А я – кто!»

Не слишком сердитесь на родителей, помните, что они были вами, а вы будете ими. Кроме того, для вас они родители, а для самих себя – я. Не исчерпывайте их родительством.

Увидя на дороге камень – уберите! Представьте себе, что это вы бежите и разбиваете себе нос.

Не стесняйтесь уступить место в трамвае пожилому человеку – стыдитесь его не уступить.

Не торжествуйте победы над врагом. Достаточно – сознания. После победы – протяните руку.

Книгу листайте с верхнего угла страницы. Почему? Потому что читают сверху вниз, а не снизу вверх.

Когда вам будут говорить: «Это – романтизм», вы спросите: «Что такое романтизм?» – и увидите, что люди произносят слово, смысла которого не знают.

Когда же окончательно убедитесь, что не знают, сами отвечайте бессмертным словом Жуковского:

– «Романтизм – это душа

Нехай береже вас доля, дорогі випускники 2013 року!

Софія Анатоліївна.