Головна Газета "Ліцеїст" Ліцеїст (Травень 2013)

Ліцеїст (Травень 2013)

Дорога ліцейна родино!

Гнідая Софія Анатоліївна - директор, учитель фізики Гнідая Софія Анатоліївна

Ось і добіг до свого завершення ще один навчальний рік, пролунав останній дзвоник, який сповістив про закінчення занять у ліцеї та про початок прекрасної пори для всіх ліцеїстів – літніх канікул. У Країні Знань перегорнули ще одну сторінку нашого ліцейного літопису. Упродовж цього навчального року всі ви припадали до цілющих джерел культури й духовності, старанно засвоювали закони живої та неживої природи, скарби рідної мови та гуманістичні цінності.

З якими ж успіхами ми підійшли до завершення навчального року?

2012-2013 навчальний рік збагатив скарбничку ліцейних здобутків на 25 призових місць на міських предметних олімпіадах, 8 – обласних, а Реньгач Андрій став призером всеукраїнської олімпіади з фізики.

На обласному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН шестеро ліцеїстів вибороли призові міста.

Результативною була й участь нашої команди у міжнародному конкурсі «Intel-Техно-2013».

У цьому році ліцеїсти брали активну участь у різноманітних інтелектуальних конкурсах, змаганнях, турнірах, і кожен раз ми раділи переможним успіхам.

Не менш насиченим і цікавим було позакласне життя нашої ліцейної родини : завершальний етап у міжнародному проекті «Навчаймося разом», початок роботи у двох нових міжнародних проектах: eTwinning Plus та польсько-німецько-українському освітянському проекті «З двох зроби три »; незабутні ініціативи євроклубівців; дивовижні відтворення народних українських свят гуртківцями «Я - громадянин України»; організовані та проведені президентською радою чудові свята, вечори, акції. Кожен день ліцейного життя мав своє забарвлення – кожен день незабутній і заслуговує на те, щоб його пам'ятали!

Дорогі випускники! Для вас останній шкільний дзвоник - це початок дороги у нове, доросле та самостійне життя. Попереду – нові вершини та нові досягнення. А головне – непросте доросле життя, в якому щодня доведеться робити важливий вибір, відстоювати власні думки та відповідати за прийняті рішення.

Нехай світлою буде ваша дорога у самостійне життя, вистелена добрими справами, прогресивними ідеями та особистими перемогами! Хай поруч з вами завжди будуть вірні друзі, досвідчені колеги та мудрі наставники! Бажаю вам знайти свою життєву стежину, стати гідними громадянами нашої держави. Адже саме від ваших ідей, творчості думки, працьовитості залежить майбутнє України, рідного краю. Щасливої життєвої долі вам та вагомих успіхів!

По-особливому урочистий цей день і для ваших батьків, дідусів, бабусь. Разом із вами вони пройшли роки вашого шкільного життя. Вони раділи вашим успіхам, переймалися невдачами. Тож цінуйте їхню любов та підтримку!

Дорогі вчителі, працівники ліцею, батьківська громадо! Дякую вам за вашу самовіддану працю, за турботу, за вічний неспокій, невпинний творчий пошук та велику людську мудрість. Бажаю вам життєвих сил і натхнення. Щиро зичу, аби вогонь творчості та любові до наших дітей, власної професії ніколи не полишав ваших сердець, а всі майбутні задуми та справи повнились світлом, красою і добром!

На завершення хочу ще раз побажати ліцеїстам гарного літнього відпочинку та яскравих вражень, учителям – творчого завзяття, випускникам – впевненості у власних силах та наполегливості у досягненні мети!

Зичу усім добра й благополуччя, доброго здоров’я і миру, віри у день прийдешній, життєвих гараздів і успіхів!

З любов'ю ваша Софія Анатоліївна.


У добру путь!.. Нехай щастить!..

Береговенко Тетяна Володимирівна - учитель української мови і літератури Береговенко
Тетяна
Володимирівна
Осадча Раїса Володимирівна - учитель математики Осадча
Раїса
Володимирівна

«Ми Вам говоримо «до побачення», ну а розлука не для нас», - саме з такими словами звертаємося до Вас, наші дорогі випускники 2013 року. Швидко промайнули чотири роки нашої співпраці в ліцеї, і в ці останні дні відчуваємо, що кожен день, прожитий разом, і кожна проблема, розв’язана спільними зусиллями, зробили нас єдиним цілим, що і має назву – наша дружна ліцейна родина.

Як старші наставники даємо Вам настанову перед далекою і прекрасною дорогою, яка зветься Життя. Злітайте до небес, та ніколи не втрачайте почуття тяжіння до рідної землі, в усьому знайте золоту середину: умійте красномовно мовчати і скромно говорити, від душі веселитися і щиро співчувати, до знемоги працювати і з насолодою відпочивати.

Що можна ще побажати Вам, юним мудрецям, які народилися на зламі тисячоліть і прийшли у цей світ, щоб започаткувати епоху нової цивілізації гуманізму і космічного інтелекту? Плекайте свій талант та щедро даруйте його людям. Чим більше Ви посієте зерен добра, тим пишніше зазеленіє і Ваша нива. Бережіть Ваші спогади, адже суспільство розвивається саме завдяки тому, що має пам’ять і передає власний досвід з покоління в покоління.

Сподіваємося, що ліцей стане для Вас тим животворним джерелом, з якого Ви ще не раз зачерпнете цілющої води у найспекотніші, найактивніші дні вашого життя.

Тож в добру путь, хай ваш життєвий шлях буде рівним і широким, хай на ньому Вам зустрічатимуться добрі і мудрі люди. З почуттям великої гордості та легкого світлого суму ми відчиняємо перед вами двері ліцею і благословляємо: «Хай щастить!»

З повагою класні керівники:
Раїса Володимирівна Осадча,
Тетяна Володимирівна Береговенко


Ну що сказать тобі, ліцею, на прощання

Аня Махно

Аня Махно

Ще чотири роки назад і не подумала б, що так прикиплю до тебе душею, мій рідний ліцей.

Не хотілося б говорити банальними фразами, але все ж ти дійсно став для мене другою домівкою. Я ніколи не забуду мудрі поради вчителів, я ніколи не забуду теплої і по-справжньому сімейної атмосфери ліцею, я ніколи не забуду посмішку рідного директора, котра знає всіх поіменно і за всіх переживає. І величезне тобі дякую, ліцею, за те, що дав мені можливість розкритись, перетворив мене з сірої мишки на активну, цілеспрямовану і наполегливу особистість!

Я не прощаюсь, я просто кажу: «До зустрічі!»

Богдан Габлюк

Богдан Габлюк

Ліцей - це особливий навчальний заклад, тому що він вирізняється з-поміж сірої маси.

Провівши 4 роки тут, можу з упевненістю сказати, що саме він зробив важливий внесок у розвиток моєї особистості, надав чудову базу знань та змінив мій свідогляд, за що я йому дуже вдячний.

Наш директор, його заступники, учителі всього за 16 років зуміли побудували з нуля міцний, впливовий та авторитетний навчальний заклад, який відомий не тільки в Україні, а й за її межами. Тому моє єдине побажання команді ліцею: ні в якому разі не зупинятися на досягнутому. Я упевнений, що ви зробите ще набагато більше для наступних поколінь ліцеїстів.

На мою думку, ліцей зараз знаходиться в періоді розквіту.

Тому молодшим ліцеїстам я бажаю наполегливості та терпіння у їхньому навчанні. Зараз ви маєте такі можливості, яких попередні покоління, включаючи і моє, не мали, тому перш за все ви маєте цінувати усе це та всіляко підтримувати ліцей, захищати його честь та примножувати надбання.

Ваня Богородицький. Ці короткі 4 роки кардинально змінили мене.

Ваня Богородицький

Дякую за ці чудові зміни. Дякую за сімейну теплоту, за дружню взаємодопомогу. Дякую за нову зачіску, мабуть я б і не насмілився змінити щось у собі, аби лишився в школі. Завдяки цьому закладу я знайшов себе. Дякую за допомогу у цій нелегкій справі. Дякую за правильне використання моїх талантів, які не бачили до цього. Дякую за те, що тут мене зробили справжнім чоловіком – я подорослішав у всіх сенсах цього слова, я став свідомим членом суспільства. Дякую за можливість почати все з початку. Дякую за нове, краще життя.

Катя Іщенко

Катя Іщенко

Хочеться сказати: «Дякую». Дякую за незабутні уроки, за справедливе ставлення до учнів, за тих друзів, яких я здобула у твоїх стінах. Ти зробив з нас справжніх людей: вихованих, терплячих, розумних. Я сподіваюся, що в майбутньому мені будуть зустрічатися такі ж люди, як у ліцеї, які завжди підкажуть, допоможуть. Хочу, щоб наші наступники ставилися до тебе з таким же трепетом і любов`ю, як ставимося до тебе ми – випускники.

У моїй пам’яті назавжди залишаться чудові ліцейні роки. І частинка мого серця навіки залишиться з тобою, ліцею. Маю надію, що ти відчиниш для мене свої двері, коли я прийду на зустріч до тебе.

Я скажу сьогодні тобі : «До побачення», адже ми ще не раз зустрінемося.

Катя Безсмола

Катя Безсмола

Прощання…

Це болюча мить у житті кожного. Я не хочу прощатися з ліцеєм, адже прощання - це назавжди. Так, дійсно, я буду рідше в цих стінах, в яких пройшли справді найкращі роки мого, поки що недовгого, життя, але хочеться вірити, що я скажу ліцею "Добрий ранок!" ще не раз.

Розуміти, що ти більше не учень цього чудового закладу, це справді боляче. Так, неначе ти відриваєш від серця частину душі. Навряд чи я колись зможу забути все, що було пережито тут. Я не буду говорити "прощай", не зможу цього сказати. Адже знаю, що нова зустріч буде обов'язково.

Крістіна Саргсян

Крістіна Саргсян

На прощання мені хотілося б подякувати ліцею за все.

Ліцей був моєю другою домівкою. За чотири роки це приміщення, «ці стіни, і парти, і клас», стали невід’ємною частиною мого життя. Стільки приємних емоція я пережила тут, стільки історій залишилось в моїй пам’яті, які я буду згадувати ще дуже довго з усмішкою на обличчі.

Чотири роки промайнули так швидко…

Зовсім нещодавно ми перейшли твій поріг вперше, а вже зараз мусимо залишити тебе. Залишити вчителів, які весь цей час відкривали для нас, щось нове, непізнане.

Що сказати тобі, ліцею, на прощання? Ми дійсно навчалися в найкращому закладі нашого міста.

Ксюша Парахневич

Ксюша Парахневич

До завершення ліцейного життя залишились лічені дні, та я ще зовсім не усвідомлюю, що це все так швидко закінчується. Не нас вранці зустрічатиме Софія Анатоліївна на ганку, не для нас лунатиме дзвінок на урок…

Хоч іноді ми бували по-дитячому неслухняні, та все ж ми любимо тебе, ЛІЦЕЙ, і будемо любити завжди.

На прощання хочу сказати – дякую тобі, Ліцею, за те, що виховував і навчав мене ці чотири роки, я навіть не можу уявити, як би склалося моє життя без тебе!

Лєра Ніколенко

Лєра Ніколенко

Ми прийшли сюди вже досить дорослими, розумними людьми, хоч нас і називали першачками, як годиться…

І от, ми уже маємо йти… кожен з нас переживає це по- своєму. Один радіє, інший не розуміє, як так швидко проминули ці чотири роки. Особливі чотири роки…

Я не знаю, як складеться моє життя, куди поїду навчатись, жити, працювати, але я знаю точно, що ніколи не забуду, що ти для мене зробив, ліцею. Ми йдемо у доросле життя, але незабутні моменти, проведені тут, ми пам’ятатимемо завжди. Я не хочу прощатись, я кажу: до побачення, адже неодмінно повернуся до рідного ліцею, найкращих учителів та особливо душевної атмосфери. Сподіваюсь, ти будеш процвітати, адже ти гідний найвищого визнання. Така клопітка праця вчителів та дітей не може залишитись поза увагою.

Майбутні та теперішні ліцеїсти, прославляйте ліцей, пишайтесь ним і гордо носіть звання ліцеїст!

Ми маємо йти… Але життя на цьому не закінчується, просто вже пройшла така чудова та весела пора під назвою «ліцейне життя» - незабутній етап нашої життєвої історії.

Бакуменко Марина

Бакуменко Марина

Коли я переступила поріг ліцею 4 роки тому, то навіть не здогадувалася, наскільки це змінить моє життя. І я хочу подякувати ліцею за ці зміни. Тут я не просто здобувала знання, а вчилася дивитися на світ і сприймати його інакше . Саме тут я знайшла нових друзів та нові інтереси, хобі. Ліцей відкрив мені широкі перспективи, дав мені шанс, яким я обов’язково скористаюся. Я бажаю ліцею назавжди залишитися таким, яким його запам’ятаю я. А для мене ліцей – це не просто навчальний заклад, це заклад, де панує душевне тепло, підтримка, розуміння, людяність, любов.

Маша Бойко

Маша Бойко

У ліцеї я навчалася неповторних чотири роки і зараз з упевненістю можу сказати, що це найкращі, найдивовижніші, найзахоплюючіші і найнезабутніші роки мого життя.

Ліцей - як рідний дім, атмосфера якого надихає тебе до нових відкриттів і сповнює твоє життя новими враженнями.

Я хочу подякувати вчителям за їхнє розуміння, терпіння і щирість, за ті неоціненні знання, які вони давали нам щодня. Завдячуючи вам, ми можемо ставити перед собою цілі і впевнено йти до своєї мети.

Мій найкращий IV – Б, я ніколи не забуду ці чотири роки, проведені разом з вами. Дякую вам, що робили наше ліцейне життя ще яскравішим.

Залишається лише подякувати ліцеєві за те, що він був у моєму житті.

Наташа Орлова. “Мої чотири роки в ліцеї”

Наташа Орлова

Коли я вперше прийшла у ліцей, я була дуже вражена: невелика будівля з червоною черепицею нагадувала затишну хатину, а колектив ліцею був великою і дружньою родиною! Усі прийняли мене, допомогли вирішити складні питання.

Але найдивовижнішим було саме шкільне життя. Скільки було придумано вікторин, конкурсів, розваг! І все проводили самі ліцеїсти. Навчання ставало захоплюючим разом із «Євро-Клубом», Малою Академією Наук, астрономічними, лінгвістичними та іншими вікторинами. Учителі заохочували нас до знаннь, показуючи нові «вершини», а ми їх підкоряли!

Я дуже вдячна ліцею за все! Окремо хотіла б подякувати нашому директору, Софії Анатоліївні, за її любов до учнів та створення зразкової шкільної родини.

Саша Поліщук

Саша Поліщук

Багато гучних і гарних слів хочеться сказати тобі, ліцею, на прощання. Навіть не сумнівайся у тому, що ти досягнув своєї мети, виховавши в мені справжнього ліцеїста. Ти віддав мені частинку себе, з якою я гордо піду у світ. Твої сподвижники на чолі з моїми батьками навчили мене завзято працювати над собою щодня. Але не буду тебе обманювати і скажу, що мені трохи моторошно йти від тебе в доросле життя. Та всьому свій час. Точнісінько так, як дорослі діти покидають своїх батьків, я залишаю тебе. Але не сумуй за мною. Я впевнений: ми з тобою ще не раз зустрінемося, і ти будеш пишатися мною. Тож я не прощаюся, а тільки скажу: «Дякую тобі за все…і до зустрічі!».

Віта Христолюбова

Віта Христолюбова

Як швидко летить час...

Сьогодні ми вже випускники. Як одна мить промайнули чотири цікавих, грайливих, випробувальних роки. Неначе вчора нас, несміливих, розгублених, привели батьки в нову школу - ЛІЦЕЙ. За ці роки ми з невпевнених пташенят виросли у велику зграю птахів…

Протягом навчання ми порозумілися один з одним, допомагали порадами та справами. Ми просто дружили, усі разом, як одна сім'я. Але цього всього могло і не бути, якби не дорогі нам учителі та працівники ліцею. Вони внесли в наші серця ту частину доброти і знань, яку ми будемо нести впродовж свого життєвого шляху.

Ці золоті роки..

Що сказать тобі ліцею на прощання? Насамперед хочу побажати тобі процвітання. Щоб зірка, яка загорілася на небі, коли ти народився, ніколи не згасала, а розгоралася ще яскравіше. Також хочу побажати гарних, розумних, зацікавлених ліцеїстів.

Дякую тобі, ліцею, за те, що ти з'явився у моєму житті! Я тебе ніколи не забуду!

 


Довгоочікуваний День Європи

І знову такий довгоочікуваний, насичено-веселий та пізнавальний День Європи нарешті пройшов у стінах ліцею.

18 травня відбулося дійство, до якого євро клуб ретельно підготувався. А ліцеїсти взяли у ньому активну участь.

Усі заходи, присвячені Дню Європи , стартували о 12 годині дня. Кожен зміг знайти для себе справу для душі. А обирати, повірте на слово, було з чого.

Художній марафон «Усі рівні - усі різні в об’єднаній Європі» об’єднав тих, хто полюбляє та уміє малювати, адже учасникам необхідно було показати усі свої творчі здібності. Вийшов справжній витвір мистецтва, яким хотілося милуватися.

Презентація євроклубу «Ми- разом!» для 1 курсів ставила на меті познайомити наймолодших учнів ліцею з роботою клубу, адже саме їм доведеться примножувати добрі традиції, започатковані ліцеїстами-старшокурсниками, багато з яких цього року випускаються зі стін ліцею. А справу треба ж продовжувати, планувати своє майбутнє.

Євроквест «Галопом по Європі» поставив з ніг на голову увесь ліцей, адже учасникам 8 команд прийшлося оббігти 8 станції (8 країн, про які вони мали дізнатися з єврогазет, що були розвішені у приміщенні ліцею). На кожній із станцій учасники повинні були відповісти на запитання про ту чи іншу європейську країну.

Workshop для учнів ІІ-ІІІ курсів надав можливість ліцеїстам перевірити свої знання про історію, культуру та символіку країн ЄС, а також подумати про європейські цінності.

On-line гра «Європа-go!» для учнів IV-х курсів ставила на меті перевірку знань не тільки з історії, географії та культури країн Євросоюзу, але й з англійської мови.

Фотовиставка «Подорожуємо Європою» не лише познайомила усіх з цікавими місцями, але й пропонувала відгадати назви міст та країн, де уже побували ліцеїсти.

Насамкінець дня усі ще раз упевнилися, що Європа багатолика: єдина, близька, велика!

Подорожуючи по меридіанах і паралелях різних країн, ми побачили все те, чим багата Європа. Але чітко для себе усвідомили, що найбільша цінність - це народ, який цінує і береже свої традиції. А ще береже мир.

Тож нехай у світі завжди панують тепло і щирість у відносинах між людьми. Нехай буде злагода!


День науки у ліцеї

День науки в Україні — професійне свято для всіх громадян України, чия робота так чи інакше пов’язана з науковими пошуками.
У незалежній Україні День науки був встановлений Указом № 145/97 від 14-го лютого 1997-го року діючого на той момент Президента України «На підтрімку ініціативи відомих вчених, наукових установ, а також професійніх спілок України» і відзначається у третю суботу травня.
У ліцеї День науки вже давно став традиційним святом, на якому вшановуємо науку, віншуємо переможців та активних учасників інтелектуальних конкурсів та змагань різних рівнів.
22 травня 2013 р. в нашому закладі до Дня науки кожним курсом було проведено презентацію однієї з наук, яка випала їм за жеребом. Грунтовно підійшли до цього питання учні ІІІ-Б курсу, четвертих курсів та першокурсники. Проігнорували завдання, вкотре вже за цей рік, учні ІІІ-М курсу.
Протягом дня ліцеїсти мали нагоду перевірти свої знання з різних предметів, взявши участь у вікторинах. Переможцями стали: з математики – Аліна Ніздрачова (І-М курс), з фізики – Аліна Ніздрачова (І-М курс), Наташа Черв’як (І-Б курс), з хімії – Катерина Нікіщенко (І-М курс), Янінна Сорока (ІІІ-Б курс), з інформатики – Валерія Тихенко (І-Б курс), з географії – Сергій Бутрик (ІІ-М курс), з української мови та літератури – Марія Бойко, Ірина Харина (обидві з IV-Б курсу), з фізкультури – Шадрін Антон (І-М курс) та Наталія Мурашкіна (ІІ-М курс).
Свято завершилося урочистим нагородженням за відомими на сьогодні результатами участі ліцеїстів у всеукраїнських та міжнародних інтерактивних предметних конкурсах «Геліантус», «Колосок», «Гринвіч», «Кенгуру», «Патріот», «Соняшник», «Кришталева сова». Найбільше нагород із зазначених конкурсів мають Марія Кульбіцька, Марина Кодола, Вероніка Яковенко – учениці ІІ-Б курсу та Тихенко Валерія, учениця І-Б курсу.
Дякуємо всім вчителям ліцею за гарні результати їхніх вихованців. А ліцеїстам бажаємо успіхів та нових звершень у наступному навчальному році.


Військово-патріотична спортивна гра «Зірниця»

Відповідно до Положення про Всеукраїнську військово-патріотичну спортивну гру «Зірниця», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерства оборони України від 16 грудня 2011 р. 21 травня 2013 року в місті були проведені змагання з військово-прикладних видів гри «Зірниця», в яких взяли участь учні ліцею.

Кращі результати показали такі учні ліцею:

1. У підтягуванні на перекладині:
Савченко Станіслав – 2-М курс
Теплуха Сергій – 1-М курс
Зенкевич Олексій – 1-М курс.

2. У стрільбі з пневматичної гвинтівки:
Тихенько Валерія – 1-Б курс.

3. У віджиманні від підлоги:
Нікіщенко Катерина – 1-М курс.

4. У киданні гранати в ціль:
Суслов Артем – 2-М
Скородід Яків – 2-М
Ярославцев Олександр – 1-Б
Теплуха Сергій – 1-М