Головна Новини «Як довго тривала ця війна…»

«Як довго тривала ця війна…»

Автор: Svetlana   
Вівторок, 19 лютого 2013 10:46

Минуло багато років з того часу, як радянські війська залишили Афганістан. Після афганської війни вже виросло нове покоління, яке повинне знати про подвиг тих, хто, виконуючи наказ, зробив крок у вогонь бойових дій.

Ветерани цієї війни теж подорослішали за ці роки. І, головне, зуміли зберегти у своїх серцях пам’ять. Вони зі щемом у серці згадують про тих, з ким пліч-о-пліч воювали, з ким ділилися патронами і ковтком води в афганських горах…

Поділитися спогадами про ту страшну війну  завітав до ліцею Валерій Іванович Гогоренко – голова ради ветеранів війни в Афганістані, учасник бойових дій з 31.07.1986 р. по 12.08.1988 р. Кундуз 201 мсд 998 ап командир 4-го Реадн БМ-21 «Град», полковник запасу.

Із захопленням слухали сучасні учні щиру розповідь Валерія Івановича про воєнні події, про спеку і небезпеку афганських доріг та гір, про дружню допомогу один одному, про підтримку і солдатське братство, про те, як витягали своїх товаришів із полум’я, як рятувалися від куль «духів», як щиро вірили у швидке повернення на Батьківщину…

Ліцеїсти мали нагоду переглянути уривки художнього фільму «Афганський злам» та документального фільму про виведення військ з Афганістану.

Наверталися на очі сльози… Підступав до горла комок… Не вірилося дітворі, що ця війна була десь так поряд, адже такі свіжі спогади про неї лунали з вуст  полковника запасу, який нагороджений орденом та багатьма медалями.

Валерій Іванович презентував свої книги – документальні видання: «Чужа країна на ім’я Афганістан», «Гарячими дорогами Афганістану», «Трубопроводчики 1461 отпб в афганской войне» та  одне з останніх своїх видань - «Пам’ять афганських днів», що присвячене воїнам - «афганцям» Смілянщини.

«Може, й хотілось би забути,
може, й треба – та не забувається…
Таке воно – життя. І його не прожити знову. І нічого не забути…»