Робота бібліотеки

Людина, яка любить і вміє читати, - щаслива людина.

Навколо неї багато розумних, добрих і вірних друзів.

Ці друзі - книги.

 

 

 

 

 

Бібліотечний фонд бібліотеки на 01.01.2015

Підручників - 9115

Книг - 2180 (з них навчально-методичної літератури - 1716)

Разом - 11295

Бібліотека передплачує періодичних видань на 2015/2016 н.р. - 18 назв 
(з них профільно предметних - 12)«Безсмертя нації – у слові»

«Найбільше і найдорожче добро в кожного народу - це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і додає своє життя і свої сподіванки, розум та досвід», - так писав знаний український мислитель, письменник Панас Мирний.

Цими словами розпочався захід для ліцеїстів II курсу до Дня української писемності та мови на честь ушанування  пам’яті преподобного Нестора – літописця, що був послідовником виданих творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

Цього разу завдяки тісній співпраці з ЦМБ імені О.Журливої в затишній залі пройшов День читання та української мови. Лунали пісні К. Бучинської «Мова єднання» та «Рідна мово!» Були прочитані вірші Л. Костенко «Напитись голосу твого», «Плем’я  Тода», « Смертельний падеграс», Л. Плюшко «Гімн матері», В. Заставної «Мово моя…», Т. Шугар-Благодарної «Напитись голосу твого» та інші, присвячені такій співучій українській мові…

Була презентована нова збірка  письменників  Черкащини  під назвою «Зажинок» (упорядники В.Мицина та В.Мовчан), з якої були прочитані вірші «Мати»  Н.П. Безчасної  та «Мово моя» В.М. Заставної .

У ході заходу  згадувались твори  сучасних українських письменників – майстрів художнього слова:  О. Гончара, П. Загребельного, Д.Павличка, І. Драча, І. Андрусяка, Ірен Роздобудко, які своєю творчістю та досконалістю слова збагатили золоту скарбницю рідної мови.

Чарівна українська земля породила співучу, барвисту, розкішну мову, яка вважається однією із найдавніших мов світу та належить до найпоширеніших і високорозвинених мов. Українською мовою розмовляють майже 45 мільйонів людей. Вона поширена на всіх материках.

Мова-душа народу, лише вона може передати його унікальність та неповторність. Мова – це розум і руки, сутність і духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях.

Збагатившись почутим і побаченим, натхненні співучим українським словом, поверталися до ліцею з упевненістю, що кожен ліцеїст повинен удосконалювати своє мовлення, слідкувати за правильністю слововживання, збагачувати і плекати свою мову та гідно нести звання українця…

Тож  треба поважати та любити свою рідну мову, говорити нею, не соромитися її, не засмічувати, а пишатися нею, бо вона – єдиний дарунок долі, що не забувається і не втрачається….

 

Справжня Поезія "Поетичної осені, 2016"

На легких золотих крилах прилетіла  до Сміли «Поетична осінь, 2016»,   доторкнувшись до найтонших струн душі  наших письменників -  і вже відомих майстрів слова, і скромних початківців.

6 жовтня  в актовій залі Смілянської центральної міської бібліотеки імені Олени Журливої зібралися представники  місцевого Парнасу, бібліотекарі, учителі  та гості.

Як завжди, до заходу долучилися і талановиті ліцеїсти,  творча група яких кардинально обновилася цього року. Адже минулої весни вирушили у самостійне життя наші «пролісочки»: Катерина Нечипоренко, Аліна Манько та Оксана Вдовиця.  Але їхнє місце не залишилося порожнім: із своїм творчим доробком перед поважною аудиторією виступили навіть першокурсники. Іванка Зайчук  уже має свій невеличкий  поетичний скарб і готова ним поділитися  з шанувальниками поезії. Більше досвіду у пробах пера вже мають Аня Галушка (ІІІ-М курс) та Анжеліка Федорченко (ІУ-Б курс). Ось так ліцеїстки і відкрили «Поетичну осінь»  у нашому місті цього року.

 

Ліцеїсти долучилися до щорічної благодійної акції "П'ять картоплин"

Протягом тижня, з 12.09.2016 по 19.09.2016, у ліцеї було організовано та проведено благодійну щорічну акцію «П’ять картоплин», яка проходила  в рамках всеукраїнського місячника Червоного Хреста, гасло якого: Милосердя не має віку й статі.

У ході акції було зібрано та передано до дошкільного навчального закладу №17 «Пролісок» такі продукти харчування:

Картопля – 86 кг
Морква – 20 кг
Цибуля – 2 кг
Буряк – 22 кг
Часник -0,5кг
Капуста – 3 кг
Макарони – 4 кг
Рис – 1 кг
Пшенична крупа – 4.200 кг
Пшоно – 4 кг
Гречка – 1кг
Горох – 1кг
Консервація (варення) – 2,5л
Квасоля (заправка) – 1б (0,5л).


Величезна подяка усім ліцеїстам та їхнім батькам за підтримку, розуміння та надану допомогу.

Навіть маленька добра справа має величезні наслідки – виховання добропорядної, турботливої та щедрої дитячої душі, небайдужої до того, що відбувається навколо.

Адже доброта не має терміну давності!!!

 

«Таємниця Франкової величі»(Вечір - портрет до 160 річчя від дня народження Івана Франка)

«На дні моїх споминів і досі горить той маленький, але міцний вогонь...
Це вогонь у кузні мойого батька. І мені здається, що запас його я взяв дитиною в свою душу на далеку мандрівку життя», — писав той, хто висвітив цим вогнем найтемніші куточки життя народу, змалював їх перед цілим світом. Крім того, він збагатив своєю працею багато галузей європейської науки…

Іва?н Я?кович Франко? (27 серпня 1856, с. Нагуєвичі — 28 травня 1916, Львів, Австро-Угорщина) — видатний український письменник, поет, публіцист, перекладач, учений, громадський і політичний діяч. Доктор філософії (1893), дійсний член Наукового товариства імені Шевченка (1899), почесний доктор Харківського університету (1906).

Як багато можна розповідати про цю видатну людину, чий внесок в літературу, культуру, мистецтво є просто неоціненним.

Вечір - портрет до 160 річчя від дня народження Івана Франка під назвою «Таємниця франкової величі», який днями пройшов у Центральній міській бібліотеці ім. О.Журливої, відвідали ліцеїсти ІІІ-М курсу разом із учителем української мови та літератури С. Лісовою та бібліотекарем І. Рак.

 

Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам’ять

Вибух на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС 26 квітня 1986 року став причиною наймасштабнішої техногенної катастрофи у світовій історії.

До 30-ї річниці цих страшних подій у Центральній міській бібліотеці імені О. Журливої  відбувся урок-реквієм «І все перекреслив урановий атом». Організувала відвідування заходу бібліотекар ліцею І.І.Рак. Присутні на заході учні природничо-математичного ліцею (II-М та ІІ-Б курсу ) разом з учителем зарубіжної літератури О.О. Діденко з хвилюванням слухали розповідь ведучих про наслідки аварії.

Чорнобильська атомна електростанція є символом наймасштабнішої техногенної катастрофи в історії людства. Трагедія, спричинена вибухом на її четвертому енергоблоці, не має аналогів за обсягами забруднення природного середовища, негативного впливу на здоров'я та психіку людей, їхній побут і соціально-економічні умови життя.

В залі лунали поезії про Чорнобиль, лицеїсти з хвилюванням переглянули уривки документальних та художніх фільмів, присвячених цим жахливим подіям. А Наталя Плієва, зав.відділом  юнацтва, запропонувала дітям бібліотечний огляд літератури на цю трагічну тему.

Під час заходу експонувалась книжково-ілюстративна виставка «Гіркий урок людству», де були представлені  книги, присвячені Чорнобилю.

Минуло 30 років, а чорний день Чорнобильської трагедії продовжує хвилювати людей: і тих, кого він «зачепив своїм недобрим крилом», і тих, хто пізніше народився далеко від покривдженої землі. Хвилює ця трагедія і нас, бо нам таки є над чим замислитись.

 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

Сторінка 1 з 14