Діяльність євроклубу

Участь у Другому Всеукраїнському форумі молодіжної дипломатії
                      09.042009 - м. Кременчук
                      16.042009 - м. Київ
Участь у проекті ЕМП - Ukraine Inter - Rail “Діалог між культурами - шлях до толерантності та демократії”
                      02.05.2009 - м. Черкаси
Участь у національному змаганні серед школярів з Європейської інтеграції.
Перший етап - квітень - травень 2009 - мережа Інтернет
Організація ліцейного конкурсу “Кроки в Європейське співтовариство”
                      травень 2009
Участь в обласному форумі Євроклубів
                      02-03.05.2009 - м. Золочів, Львівська обл.
Святкування Дня Європи в ліцеї
                      22.05. 2009р

Independent Ukraine is 25! Конкурс на кращий промо ролик.

Ми – українці.  Нам є чим пишатись.  Давайте поділимося з нашими партнерами в проектах   eTwinning      здобутками та досягненнями наших співвітчизників на світовому рівні.  Нехай усі побачать красу нашої землі, почують наші мелодійні пісні…

Вимоги до відео:

• Використайте один із Інтернет-ресурсів  kizja,animoto,biteable.
  • Мова ролика – англійська.
  • Тривалість - до 3 хвилин.
  • Deadline - 30 cерпня.

Ліцеїсти активно працювали в німецько-польсько-українському проекті "Наші мрії про Європу"

Напередодні Дня Європи  делегація учнів  Смілянського  природничо – математичного ліцею: Тетяна Вергелес, Владислава Лупина, Ірина Кисіль, Анастасія Мельник, Валерія Нюкіна, Дарія Петроченко, Артем Труш, Олександра Черненко, Дмитро Чубін -  разом зі своїми учителями Тетяною Євгеніївною Ярмиш  та Тетяною Володимирівною Береговенко   вирушила до Польщі для  роботи в  німецько- польсько- українському проекті «Наші мрії про Європу».     Перший день зустрічі  9 травня став дійсно символічним:    у їдальні хостелу «Ханка», що в Познані,   зібралися представники з Німеччини, Польщі та України   саме в  День Європи та у вікопомний День Перемоги над нацизмом.  Підлітків із трьох країн  об’єднало  щире прагнення до спільного  життя в єдиному Європейському домі.  Теплі  рукостискання, радісні посмішки на обличчях дітей – все говорило про атмосферу миру, дружби  та підтримки.

Юні сміляни  п’ять днів   наполеливо працювали над темою «Кухня народів Європи»,  щоб гідно презентувати на міжнародному рівні  наші українські страви, представити національний  колорит саме в галузі кулінарії. Звичайно ж,  ліцеїсти познайомилися   з особливостями національної їжі  інших  країн, виконавши різноманітні завдання:  знайомство  з європейськими стравами, оформлення  кулінарної карти Європи.

ONCE UPON TODAY…IN EUROPE

Минуло 11 місяців від поїздки ліцеїстів до маленького селища розташованого у нижній Селезії, Польща, де з кінця восьмидесятих існує унікальна організація «Фонд Кшижова для європейського порозуміння», де нині відбуваються зустрічі молоді з різних країн світу,  місце подолання ворожнечі, стереотипів, місце для творчості, діалогу. Цього разу у складі 28 учасників з Естонії, Молдови, Німеччини, Румунії, Польщі та України координатор євроклубу взяла участь у семінарі-тренінгу, який був першим заходом у рамках проекту “Once upon today…in Europe”(Колись сьогодні …у Європі) за програмою Європейського Союзу ERASMUS +, метою якої є розвиток навичок та спроможності працевлаштування через організацію тренінгів, заходів у сферах освіти, спорту та молодіжних організацій.

Подарунки кольору свята для переможців фотоконкурсу

Сьогодні, 24 березня, у ліцеї відбулося нагородження переможців фотоконкурсу, який було оголошено під час проведення святкування Дня Святого Патріка.

Ними стали учні ІІ-Б та ІІ-М курсів.

Керівник євроклубу « Ми – разом!» Тетяна Ярмиш привітала  переможців, а президент євроклубу Олександра Черненко вручила ліцеїстам зелені подарунки.

Усе, як годиться, під колір свята.

Свято кольору весни та гарного настрою - День Святого Патріка

День Святого Патріка – покровителя Ірландії – вже давно набув великої популярності далеко за межами Смарагдового острова і святкується 17 березня в різних країнах світу.

Історія цього дня сягає корінням ще в V століття.

Герой свята - Святий Патрік, який поширив християнство по Зеленому острову. А 17 березня, за однією з легенд - в день його народження, за іншою - в день смерті, в Ірландії згадують про свого головного святого.

Існує легенда ще й про те, що Святий Патрик пояснював людям поняття Святої Трійці за допомогою трилистої конюшини. "Так само, як три листи можуть рости від одного стебла, так і Бог може бути єдиний в трьох особах", - говорив святий.

З того часу ірландці стали прикрашати трилисником свій костюм, поступово він став символом народного ополчення, а незабаром і всієї Ірландії. Так само і свято, яке колись вважалося днем пам'яті святого, переросло у всесвітній день Ірландії.

За традицією ірландці цього дня до одягу причіплювали трилисник, кидали його в останню склянку, а випивши усе віскі, викидали трилисник через ліве плече — це називалося «втопити трилисник». На одязі ж вуглиною (або пізніше обпаленим сірником) малювали хреста.

До християнських традицій святкування відноситься щорічне сходження паломників на святу гору Кро-Патрік (Croagh Patrick), на якій святий молився і постився 40 днів.

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

Сторінка 1 з 10