Сторінка директора


Розпочався новий навчальний рік.

 

Літо пролетіло однією яскравою миттю, сьогодні вже вересень. Закрутившись в останньому танці, жовтий кленовий лист тихо опустився на землю. Осінь. І хто сказав, що вона майже завершує рік? Осінь - це початок. Початок  новим планам, новим зустрічам, новим знанням. Ліцей гостинно розкрив  свої двері. І ось вже жваво стукає крейда по дошці, квапливо розтікаються по зошитах конспекти, коридори наповнилися  дзвінким різноголоссям.Розпочався новий навчальний рік. Попереду - тільки найцікавіше і захоплююче.  Що ж може бути краще - молодість, кипуче життя, пізнання невідомого? Хочу побажати, щоб увесь майбутній навчальний рік став не нудним переліком сторінок з щоденника, а розсипався назустріч кожному з вас тисячами  яскравих митей : дзвінків, уроків, подорожей, ліцейних заходів, цікавого спілкування. Дано старт нашому спільному руху до знань. І буде він цікавим, захоплюючим, трішки загадковим, в чомусь - трішки складним, адже через подолання складнощів ми готуємося до життя.

Як директор, я мрію щоб 2016-2017 навчальний рік був схожий на минулий рік за результатами, здобутками, перемогами. І саме тому я хочу подякувати випускникам ліцею.

ЗНО. Найкращий результат по місту! Серед  446 шкіл області ліцей займає 18 сходинку. Наступна смілянська школа на 36 місті. Є чим пишатися? Є!

Вступ до вишів. Біологічний профіль – майже 80 відсотків випускників вступили на медичні спеціальності. Математики в переважній більшості студенти технічних ВУЗів.  Висновок – профілі в нашому закладі обрано правильно. Профілізація старшої школи необхідна!

Найщиріші слова вдячності активу ліцею. Вечори, акції,  заходи були просто незабутні!

Я дякую ліцеїстам за плідну міжнародну освітянську діяльність, яка була високо оцінена на міжнародному рівні. І як наслідок попереду нас чекає робота в п’яти міжнародних проектах:

?  проект для курсу Бізнес Інглиш «Подорожі для мільйонів»;

?  проект «Покажи мені своє місто»;

?  проект «Колись у Європі…»;

?  проект «Що ми їмо» з інтеграцією його в предмети природничого циклу;

?  та проект «Знову в школу…» - Міжнародний осінній обмін листівками до початку навчального року між партнерами проекту.

А ще у ліцеї стартував eTwinning 2016-2017. У рамках цієї програми
оголошено і проведено конкурс на кращий промо-ролик
до 25 річниці незалежності України. Переможні ролики були показані ліцеїстам на першому уроці 1 вересня.

Вчительська доля така, що одних відпускаємо, а малечу беремо під своє крило. Ось і цього року ліцейну  родину поповнили 41 першачок, на яких ми покладаємо великі надії.  Сподіваємося, що вони стануть гідною зміною випускникам і не упустять планку, високо підняту учнями нашого ліцею!

Вчителі. Після тривалої перерви розпочалися нелегкі будні. Їх чекають дзвінки, уроки, зміни, нові теми, контрольні, перевірка зошитів. І нехай хтось каже, що робота вчителя одноманітна і навіть нудна, але ми знаємо, що наша праця благородна, наша праця потрібна і затребувана. Учити дітей нелегко, а іноді і дуже складно, але для учителя, в серці якого живе любов до дітей і бажання дати їм нові знання, це найприємніша робота на світі! Бажаю моїм колегам миру, щастя, творчого натхнення, визнання.

Хочу подякувати батьківській громаді ліцею та технічному персоналу за підготовку до нового навчального року.

Тож нехай цей навчальний рік відкриє перед ліцеїстами нові горизонти пізнання себе і світу, вчителів надихне успіхами вихованців, батьків – гордістю за своїх дітей.

 

 

 

 

День народження!

День народження! 18 років – повноліття! Вже 18… Тільки 18… Які ми? Чим живемо? Про що мріємо? Чим пишаємося? Моє серце переповнюють почуття любові, гордості, великої шани до рідного ліцею. Я безмежно вдячна колегам, адже це їх кропітка праця допомогла отримати за 18 років ліцейні атестати більш  ніж 800 випускникам нашого закладу. Саме вчителі ліцею зуміли закохати дітей в науку і сьогодні серед наших випускників вже більше 10 осіб мають наукові степені, стали викладачами вузів, розвивають фундаментальну науку, отримали міжнародне визнання молодих науковців.

Я низько вклоняюся батькам нашіх  вихованцям за віру, толерантність, мудрість, допомогу і, звичайно, за вашіх дітей.
Але, головні слова подяки вам, ліцеїсти!  Подяки за сотні перемог у різноманітних інтелектуальних змаганнях, сотні написаних науково-дослідницьких робіт, серед яких переважна більшість переможних; десятки технічних винаходів; міжнародну співпрацю із школами світу; десятки написаних і втілених у життя різноманітних проектів; за щастя співпраці з усіма президентами ліцею; за «директорські посиденьки» і, взагалі, за трепетне відношення до ліцею.

Мій рідний ліцею! Хочу побажати тобі зберігати й надалі ту родинну атмосферу, що завжди панує у нас. Ліцеїстам  зичу любити наш ліцей й учителів, завжди пам’ятати про них після випуску і примножувати славу нашого закладу, успішно працюючи на благо України.

 

На останок

Добіг до завершення 2014-2015 навчальний рік.

Попереду Свято останнього дзвоника, урочистості з нагоди вручення атестатів про повну середню освіту, свідоцтв про базову загальну освіту і довгоочікувані літні канікули.

Але це попереду, а сьогодні я хочу щиро подякувати моїм дорогим ліцеїстам, учителям, батькам наших дітей, усім працівникам ліцею за наполегливу працю, мудрість, толерантність, терпимість, щирість, небайдужість;  за всі наші здобутки, перемоги, надбання. А їх було чимало.

У скарбничку ліцею в цьому році було покладено 24 перемоги у міських олімпіадах з базових дисциплін, 6 перемог - в обласному етапі  цих олімпіад;  13 науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН стали переможними в місті, а 2 із них - в області; результатом наукової роботи ліцеїстів є більше 200 сертифікатів переможців всеукраїнських конкурсів «Кенгуру», «Колосок», «Левеня», «Соняшник», «Лелека», «Бобер», «Intel-Техно», «Енергія і  середовище» тощо.

Приємно, що наукову діяльність ліцеїстів та їхніх учителів-наставників відмічено на всеукраїнському рівні, свідченням цьому є запрошення на ІХ всеукраїнський фестиваль науки – 2015, присвячений міжнародному року світла та приурочений до Дня науки.

Команда ліцею взяла активну участь у роботі фестивалю та виборола 5 %  знижку на відпочинок у літній науковій школі в Карпатах у липні цього року. Поїдемо обов’язково!

А загалом і ліцеїсти, і їхні вчителі небайдужі до всього нового, сучасного  в науці, техніці, освіті.

Ось лише невеличкий перелік Всеукраїнських заходів наукового спрямування, де активно брали участь учні та вчителі закладу:

  • молодіжний проект  Всеукраїнського  масштабу «Твоя  країна»,  який є  особливим різновидом туризму, «щоб якомога більше українців побачило якомога більше України»;
  • конкурс  відеопоезії,  який відбувся  в рамках фестивалю “Чорна підкова” до 80 - річчя з дня народження Василя Симоненка;
  • Національна конференція  - підсумки року eTwinning Plus в Україні- 2014;
  • початок партнерства  із фундацією CEASC до 2020 року в рамках проекту «Відкрита Польща»;
  • щорічна конференція у Римі eTwinning -2014, що зібрала 500 учасників з 39 країн світу, зареєстрованих у мережі навчальної програми Європейської Комісії, започаткованої в 2005 році з метою розвитку співпраці  європейських шкіл;

·                XVІ Всеукраїнська конференція учнів Асоційованих шкіл ЮНЕСКО.

І це ще далеко не повний перелік усього того, чим займаються ліцеїсти під керівництвом своїх старших наставників.

Підсумовуючи навчальний  рік, що минає, хочу подякувати євроклубівцям та лідерам учнівського самоврядування за незабутні заходи в ліцеї: свята, благодійні акції, проекти, у тому  числі й міжнародні, тренінги.

Ми не залишаємось на одному місці, і сьогодні не навчаємо наших учнів так, як навчали їх учора. Ми не обмежуємось лише програмовим матеріалом, викладеним у підручнику. Ми відкриті до усього нового і йдемо в ногу з часом. А ще щиро і завзято будуємо мости дружби, які в майбутньому стануть запорукою мирного співіснування представників різних національностей. Підтвердженням цьому є міжнародний телеміст Україна-Грузія. Саме 19 березня 2015 року увійде в історію закладу як день першої відеоконференції в рамках проекту GENDER GAP, у якій взяли участь учні третього курсу нашого ліцею та учні фізико-математичної школи 41 з міста Кутаїсі, що в Грузії.

А ще це участь у програмі обміну учнівської молоді між країнами Європи ( «З двох зроби три») – Німеччина – Польща – Україна, де ліцеїсти можуть  поспілкуватися зі своїми ровесниками з європейських країн.

Цьогоріч учні закладу у травні стали учасниками міжнародної тренінгової програми у Польщі, а вже у червні поїдуть спілкуватися з однолітками до Німеччини.

Саме наполеглива праця у проектах та знання іноземної мови дає нашим дітям шанс підкорювати Європу. І усе це у комплексі робить життя ліцеїстів яскравим, динамічним, насиченим, сучасним – ЄВРОПЕЙСЬКИМ!

Сьогодні ліцей – це вже не просто школа, де дають учням знання. Це сучасний заклад, де пріоритетним є творчий підхід та креативність.

Підтвердженням цього є результативна участь учителів у фахових конкурсах різних рівнів, навчання учителів за допомогою мережі Інтернет на різноманітних дистанційних курсах, участь у вебінарах, інтернет-конференціях, веб-квестах…

Створена учителями-предметниками система роботи з обдарованими дітьми була визнана компетентним журі гідною Срібної медалі під час конкурсу  в рамках   Шостої  Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2015» у номінації «Інноваційні технології виявлення, навчання та підтримки розвитку обдарованих дітей і молоді».

Яким був цей рік для мене особисто? Складним. Але завжди поруч була моя ліцейна родина, мої мудрі, виважені колеги; найкращі в світі учні; уважні, турботливі батьки. Дуже приємно, що робота нашого закладу була оцінена на вищому рівні, свідченням цього є запрошення мене до роботи у робочому засіданні з директорами ліцеїв (фізико-математичного, природничого спрямування) з головою Комітету з питань науки та освіти ВРУ Л. М. Гриневич, заст. Міністра МОН України П.Б. Полянським. В засіданні взяли участь також представники НАН України, академічних інститутів, університетської науки, вчителі, наукові керівники переможців міжнародних наукових конкурсів юних вчених, аташе з питань науки і університетських обмінів Посольства Франції в Україні Жиль Мамець, генеральний директор Фонду «Відкрита політика» І.А. Жданова; Всеукраїнській конференції директорів, вчителів ліцеїв (фізико-математичного, природничого спрямування), представників академічної, університетської науки, а вчора я отримала пропозицію увійти до складу робочої групи з питань змін до деяких статей основних освітянських законів. Із задоволенням дала згоду.

Вірю в найкраще! Дай, Боже, нам усім миру!

 

Моїм випускникам 2015

Голубенький шарик парит во Вселенной
Посланья от Солнца и Неба приемлет, 
Землян наполняя любовью нетленной, 
Но Гласу Вселенскому люд тот не внемлет. 

Грехами полны рюкзаки за спиною, 
Что носим по жизни, – наследство потомкам... 
Снимаем «верхушки» мы в дни «золотые», 
А после – скитанье с убогой котомкой... 

Не думаем в гневе, кому предназначен 
Удар от меча, занесённого нами. 
С потерей пустого – безудержно плачем, 
А счастье встречаем пустыми глазами. 

Давай сохраним этот шарик парящий, 
Очистив и души, и бренное тело 
Молитвою искренней, песней щемящей 
И значимым словом, и стоящим делом!
(Ирина Тетерчева)

 

 

Спроси у жизни строгой,
Какой идти дорогой?
Куда по свету белому
Отправиться с утра?

Иди за солнцем следом,
Хоть этот путь неведом,
Иди, мой друг, всегда иди
Дорогою добра!

Забудь свои заботы,
Падения и взлёты,
Не хнычь, когда судьба ведёт
Себя не как сестра,

А если с другом худо — 
Не уповай на чудо,
Спеши к нему, всегда иди
Дорогою добра!

Ах, сколько будет разных
Сомнений и соблазнов,
Не забывай, что эта жизнь — 
Не детская игра!

Ты прочь гони соблазны,
Усвой закон негласный:
Иди, мой друг, всегда иди
Дорогою добра! 
(Юрий Энтин)

 

 

Никогда, никогда, никогда не сдавайтесь,
Как бы не было трудно по жизни идти.
На колени упав, вновь с колен поднимайтесь,
Чтобы стиснув зубы до цели дойти!

Никогда, никогда никого не судите,
Да не будете сами судимы тогда.
Постарайтесь понять, а понявши, простите,
Бог обидчикам Вашим единый судья!

Никогда, никогда ни о чем не жалейте,
Пусть не всё, что хотели Вы сделать смогли.
Всё зависит от Вас: захотите, сумейте,
И преграды останутся все позади!

Никогда не жалейте о том то что было,
Дней минувших, увы, нам уже не вернуть.
Никогда не желайте того, что будет,
Дней грядущих ещё не известен нам путь.

Никогда, никогда не копите обиды,
Пусть обидчиков Ваших накажет судьба.
Не дано им понять, что других обижая,
Изначально они обижают себя.

Никогда, никогда не стесняйтесь любимым
Признаваться в любви и творить чудеса.
Пусть Любовью и Богом по жизни хранимы
В Вашем сердце живёт лишь одна доброта!

(Сергей Варакин)Жизнь - не прогулка, не роман,
Не вечный отдых созерцанья,
Есть у Судьбы один изъян –
Она нам дарит испытания.

Полжизни – бой, полжизни – боль,
И только радости мгновенья,
С душевных ран не смоешь соль,
Но в этих ранах исцеленье.

Пока они в тебе горят
И заставляют сердце биться,
Холодным твой не станет взгляд
И в камень дух не превратится.

Года бегут, им нас не жаль,
Мы все у времени во власти,
Презрев страданья и печаль,
Увидеть во мраке лучик счастья.

Пройти сквозь зло и улыбнуться,
Поверь, искусство не простое,
Не замараться, не согнуться
И сохранить в душе святое!
( Надежда Тайна)

Не запрещай себе летать,
Не вспоминай, что ты не птица:
Ты не из тех, кому разбиться
Гораздо легче, чем восстать.

Не запрещай себе любить,
Не нужно чувств своих бояться:
Любовь не может ошибаться
И всё способна искупить.

Не бойся жить, не бойся петь,
Не говори, что не умеешь:
Ты ни о чём не пожалеешь –
Да будет не о чем жалеть!

Не бойся в камне прорастать,
Под небосвод подставив плечи.
Пусть без мечты порой и легче –
Не запрещай себе мечтать!
(Марина Цветаева)

 

 

Початок нового 2014-2015 навчального року


В усі часи освічена людина користувалася повагою. Навчання – це прихований скарб, це світ знань про людей та їх оточення. Треба навчатися, щоб знати, діяти, жити. Упевнена, що зерна науки зростуть у душах наших ліцеїстів урожаєм мудрості та натхнення. Нехай світлим, радісним і плідним буде кожен  день, кожен крок. Дорогі ліцеїсти! Будьте здоровими, досягайте високих результатів у навчанні, будьте активними у громадському житті.  Загальновідомо, що знання – це сила. Сила творіння, добра, суспільної злагоди та поступу. Вони, мов чисте повітря і життєдайна енергія сонця, необхідні нам для будівництва держави, її захисту і особливо зараз, адже вперше за всі 23 роки незалежності України ми розпочали навчальний рік у стані війни. Переконана, що прагнення до волі, порозуміння, віра у щасливе майбутнє, патріотизм є запорукою Миру у нашій рідній.єдиній Украіні.

З часу нашої останньої зустрічі на сторінках улюбленого «Ліцеїста» пройшло кілька місяців. За цей час ліцеїсти-випускники 2014 року успішно здали ДПА, відмінно пройшли зовнішнє незалежне оцінювання, стали студентами найпрестижніших ВНЗ України, шестеро випускників продовжують навчання за межами України. І, як завжди, переважна більшість наших випускників навчатимуться на місцях державного замовлення. Я хочу побажати удачі кожному з них. Нехай вас, дорогі випускники, супроводжує успіх на вашому шляху. Учіться, трудіться і не забувайте наш ліцей! Удачі вам!

Результат вступної компанії ліцеїстів свідчить про якість освітніх послуг у нашому закладі. Щира вдячність за це вчителям ліцею. Вдячність за самовіддану працю, за бездоганне виконання такої відповідальної місії, як навчання та виховання наших дітей. Адже саме вчителі сприяють  формуванню юних особистостей, від яких залежить наше майбутнє, завтрашній день Української держави.

Вчительська доля така, що одних відпускаємо, а малечу беремо під своє крило. Ось і цього року ліцейну  родину поповнили 34 першачкі, на яких ми покладаємо великі надії.  Сподіваємося, що вони стануть гідною зміною випускникам і не упустять планку, високо підняту учнями нашого ліцею! Дорогі першокурсники! Я впевнена, що ви продовжите славні традиції ліцею та започаткуєте свої. У добрий путь, дорогі мої вихованці!

Зі сторінок нашого «Ліцеїста» хочу подякувати батьківській громаді ліцею за підготовку до нового навчального року, особлива подяка родинам Панченко, Шпак, Нечипоренко, Кодола.

Дякуємо і нашим техпрацівникам, саме вони створили затишок і комфорт у приміщенні ліцею.

Тож нехай цей навчальний рік відкриє перед ліцеїстами нові горизонти пізнання себе і світу, вчителів надихне успіхами вихованців, батьків – гордістю за своїх дітей.

  

 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

Сторінка 1 з 13